Teena Brandonová (Hilary Swanková) z malého mestečka uteká pred spravodlivosťou po krádeži auta a pri tej príležitosti zmení svoje meno na Brandon Teena s kompletnou zmenou osobnosti, o ktorej premýšľa už dlho. V obrovských zmätkoch, ktoré sprevádzajú jej premenu, sa zoznamuje s Lanou (Chloe Sevignyová), ktorá fatálne vstúpi do jej života. Po krátkej romantickej známosti sa Lana dozvie celú pravdu vďaka príhode, keď polícia zatkne Brandona a uväzní ho v ženskom oddelení. Vyzradiť ťažkú pravdu milovanej osobe je pre Brandona nadľudská úloha, ale komplikácie jeho vzťah neohrozia. Bohužiaľ, do situácie zasiahne Lanina rodina, ktorá si svojím nevyberavým správaním vyrovnáva účty za „zradenú Lanu" po svojom... (TV JOJ)

heyda

Tak má ho nebo nemá? :-D Ne, konec srandiček - to se sem moc nehodí.... Teď k filmu...na můj vkus byl tenhle film hnaný až příliš do extrému. Přišlo mi, že Kimberly (režisérka) chtěla za každou cenu diváka zhnusit, aby zaujal k tomuto filmu příliš vyhraněný postoj a to mi malinko vadilo. Stejně tak dělá z chlapů jen násilná hovada. Nevím, jestli to mám brát jako nějaký feministický záměr. Těžko říct, z tohoto hlediska mám poměrně smíšené pocity..... Jinak ale o skvělých hereckých výkonech není potřeba polemizovat a o zajímavosti filmu stejně tak. I díky drtivému konci ty 4 hvězdičky dám, ale že by mě film nějak extra nadchnul, to né. 70%. ()

ad-k

Dobře... podobný film si už od prvopočátku hledá svou oběť: a to sice city (ale nevydírá). Dobře... je jednodušší obdivovat herectví ženy, která hraje uvěřitelně kluka. Dobře... podobně tragický příběh, postavený na skutečné události, předurčuje k diváckému úspěchu. Ale přesto: tenhle surový, sugestivně natočený a silný zážitek mě sebral. Vnímám všechny negativa, od prvních záběrů jsem tomu filmu příliš nevěřil, Brandon mi nebyl zprvu sympatický a bylo těžké se s ním ztotožnit... ale pak přišla Lana, pohasínající továrny a na konci i "Bluest Eyes in Texas" spolu se slzami. Moje první regulérní filmové slzy, které z toho oka nakonec spadly... kluci přeci nepláčou. 80% ()

nascendi

Čelný náraz sexuálne dezorientovaného dievčaťa s opileckou bandou povaľačov z Nebrasky nemôže dopadnúť dobre. Naturalistická snímka ma do deja vťahovala iba pozvoľne. Nebolo ani veľmi prečo. S tými nudiacimi sa, hlučnými a permanentne ožratými primitívmi a tiež s dievčaťom, ktoré sa cíti byť oklamané svojím telom sa môžem ťažko identifikovať. Ale rastúce napätie, veštiace poriadny konflikt, oprávnilo ten pomalší rozbeh. Pre riadne zhodnotenie potrebujem film vidieť ešte raz. Jednak preto, aby som si overil, či Hillary Swank má aj v origináli taký idiotský hlas, akým ju nadabovali a aj preto, aby som film videl do úplného konca, v čom mi zabránila časová nedisciplinovanosť TV Prima, ktorej už nepostačuje ani pridanie 15 minút k plánovanému koncu, aby sa zmestila do kože. O necelý rok sa stalo a môžem s pokojným svedomím potvrdiť štyri hviezdičky a pridať sa k obdivným hlasom nad Hilary Swank. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +drsné a dost dobře zahrané, dokonalá proměna hlavní představitelky -film působí jako by byl natočen před 20ti lety/// Hůř se to hodnotí. Tak jak teda? Film je dost dobrý a pokud si připomenu že je podle skutečné události, tak mě až mrazí. Je to prostě drsný co se všechno může v partě a nebo v určité oblasti odehrávat. Některé scény byly opravdu silné. Zvláště náklonost a láska kterou prozařovala Chloe Sevigny se jen tak nevidí. Jenže kromě zmíněného mi toho film moc nedal. Trošku se u mě minul účinkem a tak nějak jsem ho prosvištěl aniž by mě samotný film nějak více oslovil. Nehledě na to, že Hilary Swank už navždycky uvidím jako chlapa a to je docela hnusná představa. Stačí mě když se podívám na fotky z kteréhokoliv filmu a uvidím tam Brendona. Tak nevím jestli to holka s touhle rolí vyhrála/// Celkem 44%/// ()

Kaka

Neskutečně sugestivní a syrová filmařina, která diváka po celou dobu nenechá ani vydechnout, aby ho ve finále zarazila do sedačky. Hilary Swank předvádí mistrovský výkon, ke kterému jí pomáhá nejen skvěle napsaný charakter, ale i podstatná fyzická proměna, včetně mužského sestřihu. Je až neskutečné, s jakou otevřeností se zde řeší sexualita/vztahy. Oscar je ve správných rukou a věřím, že se akademie nemusela rozmýšlet ani chviličku. ()

• Natáčení některých scén bylo pro Hilary Swank (Brandon Teena) psychicky natolik náročné, že si na place vyžádala svého manžela jako podporu. (casyy)
  • Brandon Teena (Hilary Swank) je pohřben na Lincolnově hřbitově v Lincolnu, v Nebrasce. Na náhrobku má napsáno: "Teena Brandon - dcera, sestra a přítelkyně". (MFJD)
  • Matka Teeny Brandon (Hilary Swank) JoAnn Brandon prohlásila, že její dcera ve skutečnosti nebyla transsexuál a necítila být se mužem. Teena si prý svou identitu pěstovala jako obranu před muži, protože ji jako dítě opakovaně zneužíval její strýc. (casyy)

Chloe Moretz krví zbrocená

Chloe Moretz krví zbrocená

31.03.2012

Dětská hvězdička, která vlastně v dětských filmech nikdy moc nehrála, nám rychle dospívá. V upoutávkách na Temné stíny jí Johnny Depp doporučuje, aby „ta rodidla nenechala více zahálet“. S dospíváním… (viac)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)