Dvojičky

• Česko Nebezpečná identita (viac)
USA, (2011–2012), 14 h 41 min (Minutáž: 40–41 min)

Sarah Michelle Gellar, Ioan Gruffudd, Kristoffer Polaha, Nestor Carbonell, Mike Colter, Tara Summers, Zoey Deutch, Jaime Murray, Kristen Kerr (viac)

Ak je celý váš život klamstvom, rozoznáte ešte pravdu?
Dve sestry - dvojčatá Bridget Kellyová a Siobhan Martinová kvôli tragédii v minulosti vyrastali oddelene. V súčasnosti má mladá Bridget život plný problémov, je na úteku pred podsvetím, gangstrami aj spravodlivsťou, a preto odletí do New Yorku a zmení si identitu. Vydáva sa za svoju bohatú sestru - dvojča Siobhan, ktorá tajomne zmizla. Čoskoro však zistí, že ani sestra nemá na ružiach ustlané a trápia ju podobné problémy. Aj jej život, plný nebezpečenstva, je v permanentnom ohrození. Bridget, ktorá prevzala sestrinu identitu, si zmenou nepomohla a dostala sa do ešte zložitejších situácií. Odhalí šokujúce tajomstvá nielen o sestrinom živote a jej manželstve, ale aj o jej najlepšej priateľke Gemme Butlerovej a jej manželovi Henrym. Keď si Siobhanin manžel Andrew Martin na svojej "manželke" všimne podstané zmeny v jej správaní a začne ju podozrievať, sled dramatických situácií, ktorý nastane, je už nezvratný a nezastaviteľný. (oficiálny text distribútora)

GeusX

Vydávání se za někoho jiného či záměna identit není na filmovém plátně nic nového. Nicméně, zde se tvůrcům podařilo vybudovat na tomto klišé velmi dobrou dramatickou atmosféru. Napětí na každém kroku, nová odhalení, zvraty a intriky. To vše podkresleno zajímavou hudbou. Ze seriálu mám sice od začátku takový "déjà vu", pocit již jednou viděného, ale Sarah i ostatní herci hrají výborně a napínavé to je, že by se to dalo krájet...a po šesti dílech slupnutých na posezení si rozhodně dám další dávku... # 85% ()

maty39

Nejsem fanda dramatických seriálů, ale Ringer mě zaujal. Sledoval jsem ho jen díky SMG, která rozhodně nezklamala. Děj běží dopředu bez zbytečného přešlapování na místě a i když některé zvraty jsou jak z telenovely, tak si Ringer udržel jistou míru inteligence a úroveň. Zajímavé je, že v celém seriálu nenajdete jedinou vysloveně kladnou postavu. Každá má něco na triku a ani hlavní postava Bridget není zrovna skautík. Jen škoda toho konce. Stačila jedna až dvě epizody na uzavření a mohli jsme mít zajímavou minisérii. Takhle trošku hořká pachuť. ()

JohnnyD

(po zhliadnutí pilotu - 80%) Na jednej strane brilantný noirovský námet, dobré cliffhangery, skvelá SMG a prekvapivo bohovský Ioan Gruffudd. Azda sa postupom času seriál zbaví toho ošumelého vizuálu (veľmi nedôveryhodné scény stretnutia dvojčiat, pračudesné nasvietenie) a občasných kyslých dialógov (tak raz za 15 minút) a ostanú len skvelí herci a ešte lepší príbeh. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- K Ringeru jsem se dostal tak nějak nenápadně. Tento seriálový žánr nijak zvlášť nevyhledávám a musím i uznat, že na první pohled Ringer vypadá jak laciná a nudná telenovela. Ona to tak trochu vlastně telenovela je, ale rozhodně ne laciná a už vůbec ne nudná. Ringer je ukázkovým příkladem perfektního seriálového dramatu, kde o zvraty není nouze. A že ty zvraty a odhalení jsou opravdu lahůdkové. Já už jsem, co se týče sledování seriálové tvorby, tak trochu veterán a přesto mě dokázal Ringer uchvátit a mnohokrát překvapit nečekaným dějovým twistem. Ringer rozhodně není seriál hloupý, na což bohužel v USA doplácí a sledovanost je vcelku nízká. Upřímně budu doufat pro obnovení, ale velké naděje si nedělám. Hodnocení série: 5/5 ()

KevSpa

Velmi zajímavě rozehraný děj v pilotním díle. Ač jsem se bála, že bude všechno stát a padat s hereckým výkonem Sarah Michelle Gellar, nezdá se, že tomu tak bude. Už první díl mě dokázal do děje vtáhnout, i díky zajímavé atmosféře a všudypřítomnému napětí. / Druhý díl má několik výborných okamžiků, ale zároveň až příliš mnoho hluchých míst. Navíc mě velmi iritují písničky. / Třetí díl se nese v příjemném duchu, sem tam napětí, sem tam romantika (obsazení Ioana Gruffudda do hlavní mužské role bylo opravdu dobrým tahem), ale ta klišé a neoriginalita jsou přece jen příliš do očí bijící, takže za 3*. ()

• Jména postav Sarah Michelle Gellar, Bridget a Siobhan, jsou obě irského původu a obě jsou variantami jména Joan, které v překladu znamená "Bůh je dobrý". (Fevas)
  • Aby diváci lépe rozeznali, které dvojče Sarah Michelle Gellar právě hraje, jsou používány různé typy účesů. Siobhan má vlasy většinou v drdolu, zatímco Bridget je nosí rozpuštěné. (Fevas)
  • Na konci hraje skladba „Rumour Has It“ od Adele. (hrumsrt)