Dôstojník losangeleskej polície Paul Cutler (Gabriel Macht) je prvotriedny expert na taktické operácie a boj s terorizmom, takže je logickou voľbou na školiteľa detroitského S.W.A.T.-tímu o najmodernejších spôsoboch oslobodzovania rukojemníkov. Jeho noví kolegovia síce spočiatku nie sú veľmi nadšení drsnými spôsobmi svojho dočasného parťáka a šéfa v jednej osobe, no keďže popri tvrdom tréningu sa majú riadne čo obracať aj v teréne pri skutočných prípadoch, postupne nadaný taktik Paul si postupne, krôčik po krôčiku, získava ich rešpekt. Nanešťastie sa však všetko nezávideniahodne zamotá, keď sa jedna misia skončí tým najhorším predstaviteľným spôsobom... Smrťou mladej rukojemníčky. Ukáže sa totiž, že zabitá žena bola milenkou muža, ktorý ju (naoko) použil ako živý štít - profesionálneho vládneho zabijaka Waltera Hatcha (Robert Patrick), ktorý im vzápätí vyhlási vojnu. Za týchto okolností je naozaj každá rada drahá, pretože mŕtvych stále pribúda... (TV Markíza)

oveckaoa

Už první díl se my nelíbil ale tohle je ještě horší. Herci mě nezaujali vůbec (V 1 aspoň Samuel L Jackson) a celkově mt o přišlo divné navíc hlavní záporák ze sebe dělá velikého boha aby se nakonec nechal jak zabit jak nějaká laciná sračka tím pádem více jak polovina filmu je zbytečná. Váhal jsem mezi 1-2 hvězdama (odpad by bylo silné hodnocení) nakonec dávám 1 hvězdu za tu židličku :-) ()

Quendi

Do půlky je to docela zajímavé a od půlky je to blbost. Každopádně je celkem komické sledovat SWAT tým, který první hodinu tráví pilováním svých super schopností a omíláním všemožných pouček, jak se v druhé části filmu neřídí ani jednou a nechává se masakrovat jako ty nejamatérštější ovce v ohradě :-D Jo a děj nedává smysl, jen tak mimochodem. Ne, že by mě to překvapilo. ()

zberatel

Jedinu star za chudaka R. Patricka ktory tu aspon za nieco stal. A aj to si ho radsej pozriem vo Vojakovi ako este raz pozerat toto. Debilny scenar plny WtF momentov, nesmierne iritujuca kamera a zlaty klinec celeho filmu -spolu zo zaverecnou exploziou ktora sa odohrava v inej casovej linii v akom je nas superhrdina mi uz fakt zastal rozum... ()

Kosmik 1

No to snad ne! Tam byla někde Kristanna Loken? Jsem si ani nevšiml... co z toho vyplývá? Že budu muset dát druhou projekci. Jen nevím, pokud vydržím až do konce, protože tady aby člověk solidní akci pohledal. Děj je jednoduchý, amerikanismus opět všudypřítomný a jinak jsem už všechno ostatní zapomněl, což nesvědčí o dobré kvalitě filmu. Tohle "pokračování" nemělo vzniknout. 35% ()

schizmo

Ačkoli už jednička nebyla kdoví jaký akční trhák a dvojka je hodnocena ještě hůře, z mého pohledu se až o takový propadák nejedná. Filmu možná ublížila absence nějakého zvučnějšího jména, ale ve výsledku se jedná o standardní záležitost nevybočující z normálu, do jisté míry postavená na Machtově charisma. ()

• Scenáristi Randy Walker, Michael Albanese a Ed Arneson kedysi slúžili vo SWAT tíme losagelského policajného zboru. (m.a.t.o.)
  • Natáčení probíhalo v Detroitu ve státě Michigan v USA. (noelcoward73)