Teenagerská verze My Fair Lady v jihokalifornských kulisách. Barvitě a efektně vyprávěný film o dospívajících teenagerech - maturantech na americké střední škole, v níž hraje hlavní roli zakřiknutá dívka Lancy. Je jiná než její spolužačky připomínající živé barbie, protože je svá, svět se jí týká mnohem hlouběji a pro své okolí stejně starých vrstevníků je častým terčem posměchu. Snad i proto se stane objektem sázky o královnu maturitního plesu mezi Zackem, premiantem a frajerem maturitního ročníku, a jeho kamarádem Deanem, který je přesvědčen, že upjatá obrýlená Lancy nemá očividně šanci. Kdo se stane královnou maturitního plesu a kdo nakonec sázku vyhraje? O tom pojednává tato příjemná komedie ze studentského prostředí v Los Angeles, která Vás přesvědčí o tom, že láska a přátelství jsou důležitější, než všechny tituly světa. (oficiálny text distribútora)

Dever

Soundtrack Stewart Copeland: 1. The Rockafeller Skank - Fatboy Slim ,2. Kiss Me - Sixpence None the Richer ,3. Prophecy - Remy Zero ,4. Baby Got Going - Liz Phair ,5. Wanderer - Josh Ralph ,6. Gorgeous - Girl Next Door ,7. Blacktop Beat - Jurassic Five ,8. 66 - Afghan Whigs ,9. Believe - Goldie ,10. Sugar - Stretch Princess ,11. Give It to Me Baby - Rick James ,12. Shuck & Jive - Superdrag ,13. Be Free - Black Eyed Peas ,14. Test the Theory - Audioweb ,15. Ooh La La - The Wiseguys ,16. Nonstop Organization - Dust Junkys ,17. Up to Us - Allrise ,18. Hangin' on - Emily & Carlos, ()

raneczech

Vypněte mozek a sledujte předvídatelně se odehrávající příběh plný klišé, ovšem velmi příjemně podaný a navíc s rozkošnou Rachael (přiznávám, ona svým charismatem přidává v mých očích filmu aspoň hvězdičku a půl). Ničeho víc se vám nedostane - hledáte li originalitu, výpoveď, drama, běžte jinam, tady nedostali zboží. ()

Jenda

Je to taková ta milá blbůstka, kde se školní jock (Freddie Prinze Jr, který vypadá, že byl při natáčení tak trochu zkouřenej) snaží udělat z umělecky zaměřené holky (Rachael Leigh Cook) královnu krásy tím, že ji ostřihá. Typicky šablonovitá záležitost, ale občas člověk potřebuje vypnout a jen si něco pustit. Tady se navíc objevuje hromada budoucích hvězd jako oblíbenkyně upírů Anna Paquin a rychlý a zběsilý Paul Walker. ()

Makky

Blbosť, ale príjemná blbosť. Romantická teenagerská komédia typu Prci, prci... Lenže She´s All That nie je nechutná a trápna. Zo začiatku som umieral od typických rečičiek amerických stredoškoláčiek, ale postupne sa táto jednoduchá a prostučká komédia zvrtla do celkom slušnej oddychovky. Nič, ale absolútne nič tento film človeku nedá, no tú hodinku a pol sa na Rachael Leigh Cook celkom dobre pozerá. ()

Lacike

Ani pred rokmi ma to príliš nenadchlo a dnes mi to už pripadá strašne nudné. Chémia medzi ústrednou dvojkou nefunguje. Freddie Prinze Jr. je síce sympaťák ale nikdy hrať nevedel a Rachael Leigh Cooková je síce pekná ale jej postava je otravná tým jak má byť za každú cenu tou morálne dokonale cnostnou. Pritom dvakrát zaujímavý jej charakter nie je. Vo vedľajších úlohách sa tu objaví kopa budúcich hviezd ale nikto v tých jednoduchých škatulkách príliš nenadchne. Zaujal ma len Elden Henson ako kamarát Rachael. Ale jeho línia tiež príliš rozvinutá nie je. Takže okrem pamätnej ústrednej pesničky ma bavilo ešte sledovať lokácie školy na ktorej točili seriály ako Buffy alebo BH 90210. Celkovo to je už ale slabá teenage romantika, ktorú strčí do vrecka oveľa dynamickejší a zábavnejší remake. 4/10 ()

• Natáčelo se od 6. srpna do 28. září 1998 v Kalifornii. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 19. ledna 1999 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • V závěrečné scéně, kde sedí studenti čekající na promoci, se objeví tehdy pouze jako komparzista Josh Radnor, později známý díky seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). (zuzaSislerka)