Pro History Channel trochu netypická reality show. Starožitnictví Gold & Silver Pawn Shop v Las Vegas je rodinný byznys založený Richardem “The Old Man” Harrisonem v roce 1988. Spoluzakladem (a nynějším bossem) je jeho syn Rick Harrison. Dalé učinkují Rickův syn (a pravděbodobně budoucí boss) Corey “Big Hoss” Harrison a Coreyho kamarád Austin “Chumlee” Russell. Seriál zobrazuje vyjednávání s prodejci, popis a historii nejrůznějších předmětů od kapesních hodinek přes auta a motorky, které se lidé snaží prodat nebo dát do zástavy. Diváka překvapí velké množství netypických věcí ze všech možných kategorií. Na pozadí do seriálu zasahují shody, neshody a konflikty mezi Richardem, Rickem, Coreym a Austinem. (Mikule)

ArsenalEagle

Dabing, který má v češtině Austin, je naprosto dokonalej a z celého pořadu patří k nejvtipnějším věcem. V každé partě totiž musí být nějakej idiot, který se stará o pobavení všech ostatních. Ono se to nezdá, ale čas od času se můžeme něco přiučit, neboť nám je i vysvětleno, k čemu daná položka sloužila a podobně. 7/10 ()

Tonula

Zábavný pohled na jednání v zastavárně. Divák může podlehnout dojmu, že jsou vlastně všichni spokojeni, ale skutečnost může být trochu jiná. Podle toho, co si může člověk vyhledat na i-netu, je realita jiná a hodně se liší od seriálu. Flákač Čamlí je sympatickým zpestřením seriálu, ale zajímaví jsou i děda a syn Harrisonovi. Děda věčně zaspává za počítačem v kanclu nebo si tam hraje solitaire, Rick je zkušeným zastavárníkem, který skoro o všem něco ví a pokud neví, tak zná někoho, kdo poradí. Holt Las Vegas je velké město plné odborníků na kdeco. Kdyby to bylo jen dokumentárním zachycením nějakého děje, dal bych 5 hvězd, ale protože je to vlastně nahrané, stačí 4* ()

major.warren

Zajímavý a naučný pořad, který pobaví a hodně se toho z něho dozvíte. Moc rád bych se někdy do zastavárny Gold Silver podíval. Ze všech čtyř pánů mám nejraději Richarda Harrisona neboli Staříka. Má nejlepší hlášky. Rick je zase nejchytřejší. Corey nejodvážnější a Chumlee zase nejhloupější, ale je sním velká sranda. Hodně jsem se z tohoto pořadu dozvěděl a myslím, že ze všech těch amerických hloupostí jako Válka skladů a podobně jsou Mistři zastavárny vynikající pořad. Musím pochválit i český dabing. Všichni jsou nadabováni skvěle. U mě hezké čtyři hvězdičky:-). ()

mimars

IMHO jeden z nejlepších pořadů svého žánru. Líbí se mi, že k prodávaným předmětům se často dovíme poměrně dost informací, taky schvaluju, že je vyjednávání o ceně vyobrazené realisticky, tj. že je to dost nekompromisní a návštěvníci zastavárny často odejdou s méně penězi, než původně chtěli (btw reakce "2.000 dolarů je mnohem míň, než jsem chtěl, ale je to lepší než nic, takže jsem spokojený." je naprosto reálná a reaguje tak spousta lidí, kteří prostě chtějí peníze hned a nehodlají objíždět víc míst a zkoumat, jestli jim někdo nedá víc) ()

blatouchm

Reakce na některé komentáře zde: Podnikající subjekt musí generovat zisk, aby přežil. Zisk je příjmy mínus výdaje. Lidi nechápou, že když má věc cenu 1000 dolarů, tak 1000 jim dát nemůžou, protože by byli ve ztrátě (náklady na provoz, následné smlouvání s kupujícím, zisk). ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 95% prodávajících je s cenou úplně mimo. Často chtějí 5ti násobek toho, za co věc koupili nebo myslí, že 20 let měli na půdě poklad, takže zastavárník se jim vysměje a většinou pak akceptujou reálnou cenu. Najdou se výjimky, kdy přijde někdo s veteší, za kterou chce 100$ a dostane nabídku 15000$. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Při prodeji v aukci by prodávající zaplatil minimálně 30% z ceny na poplatcích, takže ceny, co nabízí v zastavárně, mi přijdou dost férový. ()

• V 14. sérii, 28. epizóde sa objaví neslávne známe biele Ford Bronco, v ktorom unikal O.J Simpson. Epizóda nesie názov "If the Pawn Don't Fit" čo je odkazom na už legendárny výrok Simpsonovho právnika ("If it doesn't fit you must acquit"), ktorý padol počas súdneho procesu s ním. (Real Tom Hardy)
  • Nejdražším předmětem v zastavárně byla k roku 2014 cigaretová krabička, která patřila J. F. Kennedymu, v ceně 125 000 amerických dolarů. (DexMASTER094)
  • Natáčení probíhá v kulisách, které jen vypadají jako originální obchod. Je tomu proto, aby se zabránilo natáčení náhodných kupujících, takže všechny osoby, které jsou viděny v pozadí jsou herci. Výjimkou jsou osoby, které prodávají určité předměty, ovšem jejich předměty jsou už předem ověřené a ohodnocené, osoba musí podepsat formulář, že souhlasí být natáčena a vše co pak vidí divák, už je jen podle předem připraveného scénáře. (KREI)