FRACEK vypráví příběh třináctileté Luli McMullen (Chloë Grace Moretz – KICK-ASS), která utíká ze zapadlého farmářského městečka v Nebrasce, aby za sebou nechala domov plný smutku a problémů a vydala se do třpytivého Las Vegas vstříc svým bláznivým a často naivním snům. Během svého strastiplného putování potkává řadu podivínů, odpadlíků i outsiderů a brzy ji společná cesta svede dohromady s dvojicí protikladných tuláků: Eddiem (Eddie Redmayne – TEORIE VŠEHO), kulhajícím kovbojem s dětskou tváří a ostrým jazykem, a půvabnou podvodnicí jménem Glenda (Blake Lively – TV seriál "Super drbna"). Díky nim Luli pozná mnohem víc, než čekala. Setká se se zármutkem i nebezpečím, stejně jako se zázrakem, něhou a těžce vybojovaným vědomím, že vše ještě není ztraceno. (Bontonfilm)

SheenaStaley

Ono žánre v popise v tomto prípade rozhodne nejsú zavádzajúce.... film celý čas pôsobí ako keby sa autor nevedel rozhodnúť čo presne chce aby z toho vyšlo. Aspoň ja som sa každú chvílu pozastavovala, že čo to vlastne pozerám. Začali sme road movie komediou a zrazu sme boli v akčnom filme, v Leonovi, v prípade, že by si Eddie nechal svoj prízvuk tak je to aj pomerne zaujímave aj keď velmi znepokojivé porno a končíme v nejakom zvláštnom pokuse o tarantinovku ale neprídeme ani o sladký happyend... Naozaj tu nechýba nič.... :D ()

Firebug

Vybalím to hned na začátku: "Miluji Chloë Grace Moretz!". Její herecký výkon je vzhledem k jejímu věku excelentní a pokud by to bylo možné, kupuji její akcie po stovkách, protože z té holčiny se stane časem STAR neskutečných rozměrů! Snímek Hick stojí z větší části právě na ní, ale určitě se nejedná jen o nějakou hereckou exhibici bez pointy, jak naznačují zdejší komentáře, jejichž autoři zřejmě svým intelektem nepřesahují permanentně opilý páreček "bílého smetí" mající za rodiče hlavní hrdinka. Snímek velmi zdařile kombinuje klasickou road movie a vidlácké drama plné různě pokroucených existencí (žánr KOMEDIE v popisku je vážně přešlap!). V rámci indie žánru se sice nejedná o nic objevného, ale prostě a jednoduše o starý známý recept, který na fanoušky žánru pořád skvěle funguje a Chloë je jen třešinka na dortu. 3+ a mít to tak 65%, klidně u těch tří i zůstanu. Aktuálně mi to ovšem přijde strašně podhodnocené, takže nakonec ušmudlané 4*. ()

dr.fish

Když je život posraným navrch, člověk asi nemá moc možností jak ho změnit. Mladá Luli se rozhodla opustit své zcela troskoidní rodiče a dát si road movie.To se ovšem odehrává zcela ve scénáři jejího předchozího života, těžko překročit vlastní stín. Divný film plný divných lidí, jehož sledování vyžaduje tvrdou sebekázeň. Málem jsem nevydržel. Závěr nakonec film posunul o hvězdičku nahoru, ale jen tak tak....55% ()

Arsenal83

13-ročná Chloe so zbraňou v ruke vyzerá nebezpečne ako lepiaca páska na muchy. A ešte väčšia sranda v popise. Že Redmayne s mladíckou tvárou. Hej takou mladíckou, že vyzerá akoby sa kukal do latríny kde roztočili ventilátor. A tento krivák vo filme skoro 30-ročný sa normálne decka pýta či je ludrou a normálne ju balí. Že vraj vtip. Na úrovni pedofila. Potom prejde na tú Blake, ale ten pocit už nezachráni. ()

Trishka

S nezávislými road movie z amerického zapadákova se v poslední době roztrhl pytel, ostatně i Eddie Redmayne má už jednu roli vesnického balíka za sebou. Leitmotivem takových filmů většinou bývá větší či menší počet ztracených existencí, které na svých cestách po Montaně, Oklahomě nebo Nevadě potkají větší či menší počet vrahů, feťáků a pedofilů. Kdo nevěří, nechť se podívá na Hick (ne, to není žádný spoiler). A protože já věděla, do čehu jdu, tak na příběh si stěžovat nemůžu. K čemu ale výhrady mám, je forma, která teda nad obsahem nezvítězila ani náhodou. Fajn, jedna věc je rafinovanost, kdy si scénář hraje na tajuplnost, aby divákovi neřekl všechno na plnou pusu. Ta druhá je fakt, že Hick působí tak nějak rozlítaně, nadhodí jedno téma a uteče, aniž by něco dotáhl do konce. Druhou věcí jsou herecké výkony: začněme pozitivně: přes nesouhlasný komentáře jsem všema deseti pro Eddieho Redmayna, kterému vyšinutost vyloženě sluší a se svým jmenovcem si opravdu pohrál. Zato Blake Lively až na pár světlých momentů přehrává i tam, kde je přehrávání její úkol. Ovšem zlatým hřebem je přemoudřelá rádoby dospělá třináctka, co mluví jako dramatická pětatřicítka, to fakt není postava, na kterou by byl požitek koukat se hodinu a půl. Chudák Chloë Moretz, tohle si snad ani nezasloužila. FINÁLNÍ REJPNUTÍ OBSAHUJÍCÍ SPOILER: Co všechno tak trochu zazdilo byl už pak jedině ten závěr aka Alec Baldwin saves the day (again). Za psychopata Eddieho a pár světlých momentů je to průměr. ()

• Do role Glendin byla původně obsazena Kirsten Dunst, později však projekt opustila. (beyli)
  • Film je natočen podle stejnojmenné novely, kterou napsala Andrea Portes, jež stojí také za scénářem k filmu. (Claude Speed)