Tichý dům

(festivalový názov)
  • Uruguaj La casa muda (viac)
všetky plagáty

Laura príde so svojím otcom Wilsonom pomôcť strýkovi Nestorovi trochu zrekonštruovať dom, aby bol pripravený na predaj. Po tom, čo sa uložili na odpočinok, Laura sa náhle preberie na divný šramot, buchot a treskot prichádzajúci z prvého podlažia. Plná strachu budí otca a posiela ho na prieskumnú akciu. Po krátkom tresku a výkriku sa tatko nevráti a ona ho neskôr nájde s rozrezanou tvárou, spútaného a mŕtveho. Začína sa desivá hra na mačku a myš, pričom nevedno, kto koho naháňa a kto je tajomný vrah v budove. (sochoking)

hous.enka

Ja nevim. Atmosfera v dome se mi libila (lekacky s polaroidem a pritomnost ciziho cloveka - super), ale... Film jako celek pusobi nekompletne a nepropracovane. A to je - nejen u hororu - velka chyba. Chybi neco jako velke finale, kdy si divak klepne do cele a rekne "aha". Nekdy je to finale jako facka, a pak bud film milujete, anebo nenavidite. La casa muda je dost mizerny horor, ktery, jak uz tu nekdo napsal, si zaslousi remake. ()

corpsy

Bola chyba vidieť pred tým americký ( priemerný ) remake, alebo nie? Ani nie. Latino originál by som predsa len postavil na stupienok nižšie, ako USA verziu. Nudí kvalitne a spomínaný revolučný continuous shot, nieje tu tam. Tak ako v amerikanizovanej spúšti. Takže, ktorú odporučiť? Obe. A potom si vybrať. ()

S.Quentin QUALE

Za pointu by tvůrce zasloužil zpřelámat hnáty, ale to je bebino bolící až na konci, takže za tu předchozí smělou a neznámem obestřenou hodinku dávám 75%. Pochválit musím originální kameru, která dodala spoustě scén hutnou atmosféru, na druhou stranu hodně šlo ještě zapracovat na hudbě a tom scénáři. Docela překvápko. ()

Pítrs85

La Casa NUDA se naštěstí konala jen tak v prvních dvaceti minutách, pak už to dostane ty správný grády. Emerickej rímejk mi chutil o něco víc, ale i na tomto uruguayským originálu jsem si docela pochutnal, přestože kamera už tady není tak zlotřilá (u mladý Olsenky se člověk musel pořád otáčet přes ramena, tady tenhle spešl efekt chybí), hlavní hrdinka není až tak vycukaná (někteří z nás by řekli, že není až taková hysterka... anebo naopak? :-) a celkově to působí tak jako... snaha se cení. Ale atmosféru to rozhodně má, no a scéna s polaroidem, ta prostě šlape. A když už se tu Livingdead nezapomněl pochválit za svoje titulky, tak mu za ně tedy dodatečně děkuju, prostě... není co dodat :-) ()

2-Xtreme

La Casa muda je zaujímavý film, ktorý priláka zrejme ešte dosť hororových fanúšikov a to aj napriek tomu, že budú vedieť do čoho idú. Ja som bol na tom rovnako. V rámci žánru, subžánru a ďalších aspektov je to dobre zvládnutý film. Napriek svojej poloamatérčine a nízkemu rozpočtu sa počas 80 minútovej stopáži dokázala rozohrať slušná napínavá hra s divákom. Každý pozorný divák prekukne, že tam niečo nie je v poriadku a čo asi môže v závere očakávať. Veľká škoda je, že film vsadil predovšetkým na atmosféru (strach z neznáma je stále fenomén) na úkor deju, logiky a záveru. Samotný zaver je málo zaujímavý a neoriginálny. Film, ale splnil základné kritéria a skoro podla šablóny ho tvorcovia dokázali natočiť. Už len podotknem, že film nie je natočený na jeden záber a je to pekne vidieť (stačí trochu pozornosti :) + remake je na ceste. ()

• Snímek je natočen na motivy skutečné události, která se odehrála ve 40. letech minulého století v malé vesnici v Uruguayi. (Taninaca)
  • Celý snímek je natočen v jednom nepřetržitém záběru. (Taninaca)