Božská relikvia 3

• Slovensko Čínsky zverokruh (viac)

Hľadač pokladov, známy pod menom Ázijský jastrab (Jackie Chan), sa vydáva po stopách artefaktov, ktoré boli v 19. storočí ulúpené zo Starého letného paláca. Jeho pátranie po dvanástich bronzových hlavách zvierat symbolizujúcich dvanásť znamení čínskeho zverokruhu ho zavedie do najrôznejších svetových kútov, od francúzskych viníc až na svahy aktívnej sopky. Pri pátraní po božskej relikvii ho nezastaví žiadne prekvapenie ani prekážka. Na svete totiž niet prekážky, ktorú by na ceste k svojmu cieľu nezdolal. (TV JOJ)

Anduril

Páčia sa mi tieto Jackieho filmy. Aj keď už mi prišiel postarší a trochu pribratejší stále to malo svoju iskru. Akčné scény nemali konca kraja opäť prichádzali s novými nápadmi (páčili sa mi korčule na začiatku, dobermany, piráti, bitka vo vzduchu...). Príbeh už do seba moc nezapadal, zidealizovaný konkurent tiež a happy end bol až moc, moc, moc ideálny. Ale tak Jackie udržal svoju tvár a to veľmi sympatickú. Odporúčam ho pozrieť všetkým, ktorým sa páči tento štýl Jackieho filmov. Je to prakticky nezávadné (po každej stránke), a ešte k tomu aj zábavné. takže deti od 10 rokov + (teda ak nezačnú skúšať skoky, saltá a iné Jackieho finty...). ()

maty39

Tak copak to tady máme. Začátek vypadá, že Jackie hodlá pokračovat ve stopách svých dobrodružstvích z předchozích dvou dílů, ale po mezihře ve Francii vše nabere trochu neočekávaný směr. Ten ve stopách Pirátů z Karibiku vypadá jako kdyby se Stephen Chow rozhodl parodovat zmíněný film (i čínský Jack Sparrow se ukáže). Je to šílené. Akční scéna veskrze průměrná (na Jackieho poměry). Pak následují hodně divoké a divné dějové zvraty, přerušenou jednou delší bitkou v sídle záporáka (nebo čeho) a podivný konec. Akční scény nejsou úplně špatné, ale nic, co by se zařadilo do zladého fondu Jackieho eskapád opravdu nečekejte. Chinese Zodiac nakonec funguje lépe jako hodně ujetá komedie, než jako Jackieho trademarkový komediální akčňák. Jak jsem již zmínil, spíše to vypadá. jako kdyby se na trojce Božské relikvie podepsal Stephen Chow. Pokud si odmyslím ten hodně podivný konec, tak trochu horších 80% ()

Trustme

Skvělá "jackiechanovka" v bláznivé misi lovce pokladů napříč světem, kde dokazuje Jackie Chan svoji nezničitelnost a stále nové parádičky v grotesque fighting stylu. Osobně jsem již Jackieho odepsal do roviny penzijních bojovníků, ale tady je zas ten magor, co se nechá zramovat, posype si ránu ledem a zase valí dál. Scéna úniku v rollerskate obleku je naprosto úžasná a bitka ve foto studiu mě rozchechtala. ()

Spike23

Jackiemu patří můj obdiv a respekt, a to je nejspíš ten jediný důvod, proč jsem byl schopný něco takového dokoukat do konce, když nepočítám typické nepovedené záběry. Netušim, jestli mám tenhle pocit jenom já, ale tenhle film neměl kromě historických spojitostí vůbec žádnou pointu. Z dvou hodin za něco stálo tak maximálně 15 minut, pro zbytek ani nemám slov, kterými bych to nějak přiblížil, protože jsem v polospánku vůbec nechápal, co se tam děje, a ani jsem se to nesnažil pochopit, protože mě to, abych řekl pravdu, vůbec nezajímalo. Doporučuji podívat se radši na Little Big Soldier a tomuhle se vyhnout obrovským obloukem, protože i maraton Robot Chicken je menší ztráta času, která vám toho nabídne víc. ()

mzss1

Takže jsem dost spokojen. Film dopadl opravdu moc dobře, Jackie Chan na to furt má. Je ve skvělé formě, takže i jeho kaskadérské kousky, které točí sám jsou skvělé jako vždy. Tento třetí díl skvěle zapadá do série. Příběh to má dost dobrý, chybí tomu nějaká ta velkolpeost a pár drobných nedostatků, ale v podstatě nejde o nic zásadního. Takže to na první pohled působí jako pohodová dobrodružná komedie, která se tá sledovat i vícekrát a vždy stejně pobaví. Úvod je zajímavý, rozhodně zaujme. Poté následuje dlouhá akční sekvence, kdy Jackie Chan předvádí neuvěřitelné kousky, kdy uniká před nepřáteli na jakémsi pojízdném speciálním lehátku s kolečkama. :-) To co předváděl bylo neuvěřitelné, skvěle natočené. Poté následuje seznámení s postavama, které si mě hned získali. Pak další akční sekvence, kdy Jackie Chan opět uniká z nějakého sílda. Nejvíce mě v této scéně pobavilo pronásledování se psy. A to zejména v bludišti z živého plotu. Všichni tito herci hráli dobře, takže vedle hlavního hrdiny excelovali téměř snad všichni. Komediálně akčně sladěná sekvence na ostrově mě také bavila, byla trošku šílenější, ale dalo se furt na co dívat. Takže první půlka filmu je naprosto excelentí. Druhá půlka je už horší, ale ne o moc. Od zhruba šedesáté do devadesáté minuty filmu trochu poklesne tempo filmu. Ale přesto tato část filmu nějak moc nenudí. Ovšem poslední třicetiminutovka je opět akční, takže vidíme opět pár neskutečně povedených Jackiho kousků. Konečné pronásledování ve vzduchu za pokladem je dobře natočené, sice ne moc okouzlující, ale jde to. Hudba je po celý čas ve filmu dobře zvolená. Má dobrodružný motivy, takže s tím nemám žádný problém. Akční scény jsou natočeny hodně dobře. Kamera a technická stránka filmu je na tom skvěle. Takže chválím Jackiho za skvělý herecký výkon, jehož grimasy a akčněkaskadérské kousky jsou skvělé jako vždy. I režírování se mu povedlo. Takže výsledek ? Jsem silně spokojen, ale nějaké nedostatky se přesto najdou. Třeba ta částo od zhruba šedesáté do devadesáté minuty, nebo lepší konec o trošičku, trochu více komediálních scén a tak. I nějaká ta věčí akce, více soubojů - takže toto mi brání dát plný počet, ale nevadí, přesto jsem dost spokojen. Toto je nejlepší díl ze série. První díl jsem hodnotil na 75%, druhý díl na 80%. Toto dílo si zaslouží o něco víc, takže něco málo chybělo k plnému hodnocení, ale záleží na tom ? Vůbec ne. Těším se až si film opět zopáknu na DVD! Celkově hodnotím na zasloužených 87% = **** ()

• V roce 2013 vyhráli Jackie Chan a He Jun cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Rominator)
  • V rozhovoru s BBC Jackie Chan přiznal, že se chtěl tímto filmem rozloučit s kariérou akčního herce a rád tak šel ve stopách svých vzorů Roberta De Nira a Clinta Eastwooda a "ukázal, že umí hrát." (gogos)
  • Jackie Chan po premiéře uvedl, že se jedná o jeho poslední akční film. (v.indruchova)

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3

20.12.2012

Dvojka v tržbách překonala jedničku a souhrnně má na kontě kulatých 300 milionů dolarů. Trojka nepochybně bude. Ostatně, producenti i Sylvester Stallone to už několikrát potvrdili. Teď nás už zajímá… (viac)