Každú noc milióny ľudí zaspávajú s tým, že zmenia svoj život a zajtra urobia konečne niečo inak. Petr Kraus je jedným z toho milióna. Cestuje za prácou do Hongkongu, kde dohaduje výrobu vecí pre svojich zákazníkov. Medzitým si dohodne na diaľku niekoľko rande na slepo, čo sa vôbec nepáči jeho najlepšej kamarátke Tereze... Po návrate sa vydáva na cestu po Česku, počas ktorej zistí, že pred problémami nemôže utekať večne, pretože tie si človeka vždy nakoniec nájdu. (Itafilm)

Big Bear

,, Se vším co má dvě kozy nebo je z Asie jsou problémy'' --- Zprvu se to zdálo býti zajimavým. Hong Kong, celkem svižný soundrtack u nějž kladně hodnotím zejména ty instrumentální pasáže (u zpívaných to bylo horší kvůli angličtině s českým přízvukem), kterým však nebyl bohužen často dán správný rozjezd... Sympatický Batěk po kterém jde mafián Lábus.... To vše snímáno svižnou kamerou. Jenže tvůrci jakoby si nebyli jisti co točit. Zda film s poselstvím, komedii nebo thriller. Hlavní hrdina se chvilkami chová jako dement a tak jej musí neustále zachraňovat kámoš Blažek, jehož neustálá a neutuchající pozitivnost mne upřímně prudila... Bohužel pak se už tak z toho mála stal román pro ženy a děj se stal ještě přiblblejším, nepříjemně romantickým a nereálným. Závěr to zasypal totálně... My ty thrillery prostě točit neumíme a je úplně jedno, jestli štáb letí přes půl světa a točí to v nějakých exotických lokacích... Doktora od Jezera hrochů taky točil Troška až v Africe a víme jak pekelně to dopadlo... S nedotaženým scénářem se toho prostě moc dělat nedá. Dvě trička Adudas. * * ()

slunicko2

Velké zklamání. 1) Rudolfa Havlíka znám jako vynikajícího bloggera, autora výstižných za srdce beroucích autobiografických fejetonů na téma obchodování v Číně a v Indii se spoustou přesných a zasvěcených pohledů na místní mentalitu. 2) Spoiler. Bohužel se však opět ukázala známá pravda, že sebelepší spisovatel nemusí být a zpravidla ani nebývá i dobrý scénárista. Samotná základní myšlenka je postavená na hlavu - solidní obchodník, u něhož se předpokládá racionální myšlení, s finančním průserem jak vrata si odjede randit s děvčaty, věřili byste tomu? 3) Havlík jako režisér překvapivě svou roli zvládá - scénka s omračováním nebo s kleptomanem jsou dobrou ukázkou. Ale co naplat, když není co režírovat? 4) Filozofické promluvy hlavního hrdiny se báječně čtou ve fejetonech. Zde působily poněkud nepatřičně a lacině. 5) 38letý schopný renesanční Rudolf Havlík si vybral typově podobného 39letého seriálového herce Pavla Batěka se sportovní postavou (hlavní role) a docela se strefil. I další casting je příjemný, bohužel však více o věci říci nelze. ()

filmsim

Výborný debut. I přes jednoduchý, ale u nás neotřelý scénář, pár hluchých míst a občasný logický laps mě opravdu bavil a to díky hlavnímu aktérovi Pavlu Baťkovi. Ten nejenže skvěle vystihl svou roli, ale doprovází film i neustálými voiceovery se svými myšlenkami a díky jeho příjemnému hlasu se tak výsledný dojem ještě vylepšuje. Za zmínku rozhodně stojí také výkon Filipa Blažka v roli kamaráda do nepohody a hláškujícího mafiána Jiřího Lábuse. Role oběma sedí jak ulité a je velká škoda, že Lábus nedostal víc prostoru. Méně přesvědčivá byla má oblíbenkyně Vica Kerekes, která tentokrát dostala nevděčnou úlohu neustále napružené zamilované kamarádky. Ta byla v některých momentech opravdu otravná, i když to asi nebyla ani tak její chyba, ale záměr tvůrce. Režie debutanta je velmi obstojná, kamera s hudbou jsou na české poměry opravdu skvělé a odlišující se. Kameraman nejde pro nějaký ten snímací nápad daleko a soundtrack je víceméně na světové úrovni. Za mě nejlepší český debut za rok 2014, který by si větší pozornost a hodnocení rozhodně zasloužil. 7.5/10 ()

VenDulin85

Jako debut... proč ne, od jisté scény jsem byla připravená se pořád smát, i když to pak už moc k smíchu nebylo. Má to své mouchy, ale po dlouhé době to je jednou český film, který mě pobavil a zároveň i trochu zafilozofovat přiměl, takže jednoznačná pozitiva a sociální jistoty. Na hlavní postavě se mi nejvíc líbili její dva kamarádi do deště, Tereza a Pavel. Někdy stačí mít takové přátele a člověk přežije všechno i přesto, že je takový splašený trotlík. Pouť po českých městech se mi líbila, Ostrava na závěr- co víc si přát? Možná po čase uberu na hodnocení, teď sázím 4* a jdu přemýšlet, co se stane zejtra... zejtra možná... napořád ;-) ()

kajas

"Já tohle ale opravdu normálně nedělám!" ("Tuhle větu tesat.") Reakce na Havlíkův debut jsou spíše negativního ražení, já si ale myslím, že se nemá za co stydět. Už trailery naznačovaly, že se snímek bude snažit tvářit dostatečně světově, což se také stalo. Voiceovery hlavního hrdiny, zatmívačky (ne vždy byly vhodné), na české poměry dost dobrý hudební doprovod, cestování po republice i světových metropolích. Film má pomalejší rozjezd, ale v závěru příjemně graduje, i když samozřejmě víme, jak všechno dopadne. Batěk je sympaťák, který si větší roli po brouzdání televizními seriály opravdu zasloužil. Docela jsem mu záviděla tak obětavého kamaráda, který byl ochoten se uprostřed noci zvednout a jet ho zachraňovat přes půlku republiky ;). Trochu mě zklamala mafiánská dějová linie s Lábusem a Kavalčíkem, rozuzlení nepůsobilo vzhledem k předchozím událostem vůbec věrohodně. Tenhle film rekordy návštěvnosti trhat nebude, ale za scénu omračování Kavalčíka by si to rozhodně zasloužil. ()

• Ruda z Ostravy běží za hrdinou příběhu směrem od Náměstí Svobody k Hlavnímu nádraží ulicí Masarykovou, kde zahnou doprava směrem ke Staré radnici, načež v další scéně oba přeskakují zábradlí v tramvajovém kolejišti ze zcela opačného směru od Hlavního nádraží. (velkyvezir)
  • Film se natáčel v Brně, Praze, Plzni, Českých Budějovicích, Berouně či na zámku Zbiroh. a v Hongkongu. (Zdroj: wikipedia.cz) (VášaVF)

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

Lidi dostanete do kina dvěma způsoby: buď natočíte skvělý film, nebo začnete dělat dobrý marketing. Na ZLÍN FILM FESTIVAL se už třináctým rokem valí Duhová kulička – dvoudenní konference ze světa… (viac)

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (viac)