Tvoj snúbenec, môj milenec

• Česko Tvůj snoubenec, můj milenec (viac)

Na oslave svojich tridsiatych narodenín sa Rachel (Ginnifer Goodwinová) začína trápiť pocitom, že život jej nevychádza celkom podľa predstáv. Má síce skvelú prácu v prestížnej právnej kancelárii na Manhattane, to jej ale k šťastiu nestačí. Spokojné flirtovanie jej najlepšej kamarátky, krásnej a energickej Darcy (Kate Hudsonová) so svojím okúzľujúcim snúbencom Dexom (Colin Egglesfield) ešte podčiarkne Rachelin pocit osamelosti a smútok, že večer bude opäť odchádzať domov sama. Tentoraz sa však ráno prebudí vedľa Dexa, svojho spolužiaka z univerzity - a snúbenca Darcy! Rachel ani Dex si nedokážu vysvetliť, ako mohli nechať všetko zájsť tak ďaleko, a snažia sa zabudnúť na spoločne strávenú noc. Svadba Darcy a Dexa sa blíži a Rachel si začína uvedomovať, že nečakaný románik s Dexom možno nebola chyba. Stojí teraz pred ťažkou voľbou - uprednostní priateľstvo s najlepšou kamarátkou, alebo zabojuje o lásku svojho života? (TV JOJ)

Tsuki

Zpočátku to působilo jako kostrbatý film bez pořádného smyslu. Pak se to trochu zlepšilo, ale ze škatulky průměru se to i tak nedostalo. Postava Dexe mě štvala. Ginnifer Goodwin mi přišla z nějakého důvodu celkem sympatická, zato Kate Hudson odpudivá, i když to by mohlo značit i to, že dobře zvládla svou roli. Chtělo by to jí vidět ve více filmech. Na komedii to moc vtipné nebylo a jak tak koukám na zdejší žánry, co tam dělá "fantasy"? Ehm... Já tam žádné "fantastické" prvky nezaznamenala. ~(3,0)~ ()

MimiD

Kate Hudson mi je ve svých posledních výtvorech velice nesympatická. Nenapomáhá tomu ani "herec"/model spodního prádla Colin Egglesfield. No a ta bruneta se taky nechová jako psychicky zdravý člověk. Pro mě to bylo absolutně zabito obsazením, až na Johna Krasinskiho, který tam ty rodinná pouta bere aspoň s nadhledem a jedinému jsem neměla chuť vytvořit vážný úraz nosu. ()

Ephemeris

Každá nevesta by mala mať niečo modré, pretože modrá je farbou vernosti. Niečo požičané od inej šťastnej nevesty, aby to zabezpečilo šťastie aj jej. Niečo staré, čo bude chrániť jej budúce dieťa. No a niečo nové, čo symbolizuje nový začiatok. Do ľavej topánky mincu pre šťastie a prosperitu. Toľko k anglo-saskej mytológii a symbolike. A teraz nech mi niekto povie, že všetky tieto veci niekomu mohli zabezpečiť skutočné šťastie. No asi ťažko, drahí veriaci! To už je ozaj zmysluplnejšie požičať si rovno chlapa svojej najlepšej celoživotnej kamarátky. Na večerný klystír mozgu takýto film úplne stačí, ale to je asi tak všetko. ()

kocik1

Nebylo to tak hrozný, jak obvykle tyhle romantický filmy bývaj, vcelku se na to dalo dívat, pokud člověk nic neočekával. Předvídatelnej konec má 9 filmů z deseti, takže vlastně normálka. Jediný, co mě opravdu iritovalo, byl hlavní hrdina, který nezaujal ani vzhledem ani chováním. A pak to neskutečné klišé: veselá = špatná, tichá = hodná. A když už teda hodná špatnou podvede, tak honem, honem ukážeme, že hodná je pořád hodná, protože špatná je vlastně ještě horší než jsme doufali:-). ()

jafuska

klasika, romantika, kdy jeden miluje, druhý má závazky někdě jinde, a furt dokola se řeší, jestli mě má rád, nebo nemá rád, jestli bude vztah fungovat, i když bych by zradil své nejbližší, prostě nic nového, až bych řekla že zbytečně klišé, až kýčovité, mě se tento film prostě moc nelíbil, romantiku si teda představuji úplně jinak ()

• Ve scéně, kdy Dex (Colin Egglesfield) mluví s Rachel (Ginnifer Goodwin) u ní před domem na schodech, Rachel vystoupí z domu a následny si dá ruce za záda, po střihu je však má podél těla (dandislav1991)
  • Film byl natočen podle úspěšné knihy Emily Giffin, která u nás vyšla pod názvem "Něco vypůjčeného". (POMO)