Veľký tresk

• Česko Velký třesk (viac)

Intenzivní pátrání po pohřešovaném končí... na počátku. Jedné pozdní noci v Los Angeles, zavítá návštěva ke dveřím soukromého očka Neda Cruze (Antonio Banderas). Ruský boxer nedávno propuštěný z vězení přichází s lukrativní nabídkou práce. Úkol zní najít jeho ztracenou sestru Lexie a její skrýš diamantů v hodnotě 30 milionů dolarů. Cruz však brzy zjistí, že zdánlivě běžný případ pohřešované osoby může zavinit konec světa, jaký známe dnes. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

drankeryth

Mam rad filmy na temu noir, ale tento bol taky nezazivny a docela ma aj dost nudil. Nemyslim teraz, ze je to nejaky brak, ale chcelo by toho viacej, aby ma to bavilo sledovat s napatim, co sa bude odohravat dalej. Niektore dialogy boli zbytocne rozsiahle, co len filmu uskodilo, akoby malo pomoct v napredovani tohoto detektivneho filmu. Film hyri roznymi farbami co mi ani nevadilo, bolo to take pestre a film aj ako tak ozivilo. Dokonca sa aj dostal rad na taky mensi katastroficky prvok, ked sa pri konci filmu prepadavala zem, ked unikali na aute. Bolo to pekne a napinave, ale bohuzial to nemalo dlhu trvanlivost. Film ako celok je prilis roztahany a niektore sceny mi tam prisli navnivoc. ()

Rockerman

Dost nudná podívaná, která se utápí ve velmi špatných dialozích. Spousta tlachání o nejbanálnějších věcech. Film o soukromém detektivovi, policii napojenou na organizovaný zločin a lidech, hrajících si na Bohy nabízí jen odvar. Je to velmi nezáživné a nudné. No a ten závěr je už téměř parodií na tento žánr. Banderas se na tuto roli vyloženě nehodil. Stoprocentní klaďas, který vyhrává vše. Kromě dvou "koček" i diamanty za 30 miliónů dolarů. Nevadila by ta naivita scénáře, ale toto se vůbec nepovedlo! ()

vitekpe

Antonio, Antonio...ty nam davas. Tohle je totiz velmi obtizne i popsat...Story zacina doslovne zkopirovanym nametem z Farewell My Love (kultovni noir), a konci jako jakysi "sci-fi Gandalf" smichany se spatne pochopenou (a jeste hur prezentovanou) problematikou hledani Higgsova pole/castice ... (uz jen to, ze by nekdo kouril cigaro v detektoru castic, by pravdepodobne vedlo k tomu, ze by "geekove" z CERNU provedli okamzitou dekapitaci. ...proste tohle neni ani k smichu. Vlastne me urazi i jako milovnika noiru, i jako obdivovatele fyzikalnich radovanek.) ()

DavidS.

Už jsou to roky, co jsme Antonia viděli v pořádném filmu, a než se objeví nový Almodóvar, budeme čekat i nadále...Noir detektivka s urychlovačem částic, kosmologií a subatomární fyzikou...Paskvil, ze kterého si díku bohu zapamatuji jen kužel modrého světla letící k tělu striptérky, jako praktická laboratorní demonstrace výše uvedeného, a černovlasou rádodajku, která mluví o Newtonově mechanice :) ()

POMO

Halucinogénny thrillerový patvar silne béčkového razenia. A tým razením nemyslím iba svietenie ako z televízneho Hustler filmu z 80. rokov či prvoplánovo krkolomné kamerové uhly, ale tiež výber niektorých hercov a vykreslenie ich postáv. Nebyť zopár Banderasovych hlášok a šialeného vývinu deja v poslednej tretine, ktorá podnieti divákovu zvedavosť ako film dopadne, bola by to fakt tragédia. Ono stavať takto lacne vyzerajúci film na sofistikovanom flashbackovom rozprávaní príbehu plného otázok je už samo o sebe hara-kiri. ()

• Ed Limato, slavný filmový agent, který pracoval například s Richardem Gerem nebo Melem Gibsonem, se dle vlastního vyjádření do filmového scénáře na první pohled zamiloval. Účast ve filmu nasměroval bezprostředně Antoniu Banderasovi, jemuž se shodou okolností scénář zalíbil stejnou měrou. (Conspi)
  • Jedným z alternatívnych názvov snímky bolo aj označenie The Diamond Job. (MikaelSVK)