Príbeh o chlapíkovi v strednom veku, ktorý vďaka ekonomickej kríze prichádza o svoju dlhoročnú prácu a zisťuje, že so svojím dosiahnutým vzdelaním môže robiť len podradné práce. Preto sa rozhodne pre návrat do školských lavíc, aby si rozšíril svoje obzory, ale hlavne aby získal lepšiu kvalifikáciu pre svoje potenciálne budúce povolanie. (TV Markíza)

Slarque

Nepříliš vtipná a ještě o něco méně romantická komedie, kterou zachraňuje Tom Hanks herec. Jenže bez scénáře to nezvládne, ani kdyby se roztrhal. Kde jsou nějaké zajímavé vedlejší postavy (kromě japonského profesora ekonomie, ten se díky jeho hereckému představiteli jediný povedl), kde je nějaký příběh, který by měl hlavu a patu? Zkrátka je to nakonec skoro tak pitomé, jako český distribuční název. Škoda. ()

Terva

CITÁT - V současné době nepřesahuje cena vašeho baráku ani částku, kterou ještě dlužíte........ "Jízda skůtrů" okolo 35 minuty je nádherná a má krásný hudební doprovod. CITÁT - Kam pojedeme?.......... Filmeček, nebo spíše příběh filmečku si tak trochu hraje z osudem, ale to by nebyl Hanks, aby to nefungovalo. 57 minuta je toho příkladem. Vidět Julii s kýblem na hlavě, to je opravdu zážitek. CITÁT - Byla jsem pod vlivem Démona Rumu.......... Sousedská rada stojí za zamyšlení - jsi svobodnej, zdravej, bílej a jsi v Americe. Jsi čistý list papíru. Musím přiznat, že ikdyž jsem si film koupil, trvalo asi dva měsíce, než jsem našel odvahu si ho pustit. To víte, žádná krev, akce, mimozemšťani atak dále, no co, jsem přece fanoušek Vetřelců a Predátorů. Proč zrovna Hanks a Roberts v romantice? Nevím, ale člověk má mít přehled o každém filmu, co kdy kdo natočí. Tak jsem sec obrnil a podíval. Nakonec jsem však rád, že jsem to viděl. Je to prostě hodně pozitivní, nádherný a inspirující příběh. CITÁT - Spektakulární............ ()

KajusaK

Pro mě jedna z nejlepších amerických romantických komedií, co jsem za poslední dobu viděla. Upřímný, reálný děj. Julia Roberts, která naprosto dokonale (asi nejlíp ze všech filmů) ztvárnila svoji roli učitelky-alkoholičky. Tom Hanks mě v tomhle filmu moc nezaujal a za něj také 1* dolů. JInak ale opravdu dokonalé herecké složení. Jako v jednom z mála filmů (opravdu z minima) jsem ráda, že na konci už nebylo žádné drama jako hádka ap. ale pohodové zakončení. Zasmála jsem se dost, některé fórky byly až moc pravdivé, takže nebudu žrát a plácnu tam ty 4* silné :)) ()

Beastmaster4

Slaďoučkou komediální romantiku nemusím. Tady bych se zařazením drama malinko nesouhlasil, ale aspoň začátek filmu se tak tváří, tak proč ne. Mimo to, malé náznaky dramatu jsou i dále, ale spíš bych to viděl na klasické romantika/komedie. I když klasickou! Tady bych měl hned nějaké rozdíly a to velmi kladné od tohoto zatuchlého žánru, který je tak možná pro náctileté puberťačky a ty o fous vážnější pro naivní ženy středních let. Ty řečené odchylky od zavedených klišé jsou hned na začátek obě hlavní postavy. Tom Hanks a Julia Roberts jsou tady bezvadní. T. Hanks se svou nevinnou tvářičkou může hrát celkem cokoliv, i tady z něj vyzařuje rozvážný klid a přirozeně spravedlivá povaha. Julia Roberts mi tu naopak připadá více éterická než v jiných rolích a její výkon mne mile překvapil. Celý příběh je pak brán v trochu jiném duchu a romantické pasáže jsou spíše latentní v porovnání s konkurenčními filmy podobného ražení. Z toho všeho pak sálá o něco víc inteligence, rozvážnosti a “reálnosti“ lidského života. Dobrý byl i výběr písní a tak i soundtrack určitě stojí za zvážení a poslech. ()

D.Moore

Čas od času mám chuť na tyhle pravé americké příběhy, v nichž všechno dobře dopadne a jejichž hlavní postava je takový sympaťák a správňák, že by ho snad nemohl hrát nikdo jiný než Tom Hanks. A když se k němu přidá (na rozdíl od role v Soukromé válce pana Wilsona) velmi sympatická Julia Roberts, je o milou, vtipnou a uklidňující romantiku postaráno. Navíc skvělá hudba od Toma Pettyho a dalších. ()

• Chet Hanks, syn Rity Wilson a Toma Hankse, se objeví v bytové části jako Pizza Delivery Boy. Také Rita má menší roli. (rafix)
  • Tom Hanks na filmu pracoval nejen jako herec, ale také jako scenárista, producent a režisér. (rafix)
  • Celý film je natočený v Los Angeles - San Fernando Valley, Long Beach, Burbank, California State University. (odvedle)