Billy (Adam Sandler) má už dvadsaťsedem, ale stále vyvádza ako pubertiak. Vyčíňa s kamarátmi, provokuje otca. Tomu ale jedného dňa povolia nervy. Chcel síce synovi odovzdať svoj podnik, v zlosti však vymenuje za svojho nástupcu doterajšieho viceprezidenta Gordona (Bradley Whitford), pretože neverí, že by túto prácu jeho bláznivý ​​syn zvládol. To sa dotkne Billyho ješitnosti. Uzavrie s otcom kurióznu stávku: ak znovu absolvuje všetky ročníky školy od prvej triedy až k maturite tak, že každú triedu zvládne za dva mesiace, stane sa prezidentom spoločnosti. Keď neuspeje, funkciu dostane Gordon. Billy sa s vervou púšťa do štúdia. Prvú až štvrtú triedu zvláda s prehľadom. Potom prestupuje na strednú školu, kde sa stáva cieľom posmechu ostatných študentov. Na strednej mu so štúdiom pomáha jeho láska Veronica (Bridgette Wilson), ale škola ho čím ďalej, tým viac nebaví. Jedného dňa sa teda rozhodne, že zostane miesto vyučovania doma. Dokončí nakoniec Billy výzvu a získa tým otcovu dôveru, rodinnú firmu a taktiež lásku krásnej učiteľky? (TV Markíza)

sniper18

Je to dosť dobrá komédia so skvelým komikom Adamom Sandlerom, ktorá patrí medzi jeho lepšie filmy. Má výborný a zároveň aj originálny príbeh o dospelom mužovi, aj ked´ vo vnútri je stále dieťaťom, ktorý musí prejsť od úplného začiatku základnú školu. Síce spracovanie už je presne také ako pri skoro všetkých amerických komédiách, ale to vôbec neprekáža. Zábavných scén je tu viac než dosť, pričom sa o ne stará hlavne Sandler svojim správaním a celkovým prístupom. Po tejto stránke zaujme hlavne už samotný pobyt na základnej škole, hlavne Sandlerova mimika pri koktajúcom žiakovi je perfektná. Spokojný som aj s vedľajšími postavami, poteší hlavne síce malá, ale aj tak nezabudnuteľná úloha Steva Buscemiho. Adam Sandler už od začiatku svojej tvorby točil samé vysokonadpriemerné komédie a tento trend sa ho ešte stále drží. Jeho novšie filmy sú určite inteligentnejšie, ale tie staršie sú zábavnejšie a stoja viac na samotnom Sandlerovi. 75% ()

HenryIvan

Dostal som presne to, čo som očakával. Starý dobrý Sandler, ktorý nemá problém natočiť hocičo a je mu jedno ako to dopadne. Som toho názoru, že zahrať takúto postavu, ktorá nie je v podstate v ničom normálna, je neľahká úloha. Sandler je možno mnohými kritizovaný za stvárnené role bez rozumu, postavy vyslovene trápne, bez kúska inteligencie, no to nie sú postavy a filmy primárne cielené pre kritikov, ale pre istú cieľovú skupinu, v ktorej sa aj ja nachádzam. Billy Madison bol ako keby odrazový mostík pre jeho kariéru. Je to šialené ?? Je to miestami úplne nelogické a možno až trápne ?? To rozhodne, no ja som sa pekne pobavil. 70 %. ()

zdeny99

Pro mě obrovské překvapení, jak samotným filmem, tak hlavně předvedeným hereckým výkonem Adama Sandlera. Mě osobně se jeho výkon velice moc líbil. Je hodně podobná té, kterou předvedl o rok později ve filmu RIVALOVÉ, jenž považuji vůbec za jeho nejlepší roli, ačkoliv za ni byl nominován na Razziers. Tenhle mentálně postižený jedinec či ňouma mu dokonale sedl. Na jednu stranu je to stále kluk, na druhou frajer, že si získal tu rajcovní úču a ve finále přejel toho namyšleného, arogantního blbečka. [3814. hodnocení, 135. komentář, 54%] ()

Trenz

Zpočátku jsem k tomu filmu přistupovala kriticky, protože Sandlera nemusím a koupila jsem si to jen díky Bridgette Wilson, ale kupodivu i se Sandlerem byla zábava a to prakticky od začátku do konce. Hodně jsem se zasmála i díky Brigitte, která hrála učitelku, do které se Sandler zamiloval a ona mu dlouho odolávala. Nehledě na to, že ho dosti rázným způsobem povzbudila, když byl na dně. Určitě příjemná komedie, kterou si ráda někdy zopakuju. ()

Jara.Cimrman.jr

Nikdy jsem nic nezdědil, takže nemohu prakticky potvrdit myšlenku, že hromada peněz udělá idiota i z relativně normálního jedince. Tím sice Sandler rozhodně není, ale jeho zběsilé jízdy na golfovém vozíku či vyrovnané souboje inteligencí s osmiletými dětmi byly natolik zábavné, že jsem se dokázal průměrně bavit i při mimořádně příšerném dabingu, jímž jsem byl zákeřně obšťastněn. ()

• Ve filmu hraje Billy (Adam Sandler) s dětmi ze třídy vybíjenou a vidíme, že Billy do dětí hází silně míčem. Adam Sandler skutečně házel míčem tak silně, jak jen to šlo. Výkřiky „au“, které můžeme ve scéně slyšet, jsou skutečné reakce dětí, z nichž mnoho při natáčení této scény plakalo, což způsobilo, že režisér musel jejich tváře „vystřihnout“, aby to na výsledném produktu nebylo vidět. (griph)
  • V jedné scéně se Frank (Norm MacDonald) probudí, aby Billymu (Adam Sandler) vyprávěl hloupou historku, když si v opilosti uvědomí, že Billy už je nějakou dobu pryč. Jeho nezřetelná řeč není herectví. Norm MacDonald se při natáčení této scény úplně opil. Tvrdil, že to bylo proto, aby se vžil do role, ale možná měl jen chuť si dát pár drinků u bazénu. Každopádně se nakonec opil tak, že omdlel a museli ho polít ledovou vodou, aby se probral. (griph)
  • Jedno s dětí se zmíní o "Mortal Kombat". Bridgette Wilson-Sampras ztvárnila jednu z rolí v adaptaci zmíněné hry. (rafix)