Marmaduk se přestěhuje se svou rodinou do nové čtvrti v kalifornském Orange County. A tam extrémně velký mladý pes zjišťuje, že v novém bydlišti není snadné zapadnout, natož najít si potenciální romantickou partnerku... Marmaduk, nejmilovanější německá doga na světě, se konečně dostal z papírového komiksu (jeho příběh se objevil v 600 novinách ve 20 zemích) na filmové plátno. Extrémně velký pes měl vždy problémy zapadnout, nyní však konečně našel místo, které je přátelské k těm, kteří se jakkoli vymykají průměru. Marmaduk nyní žije se svou rodinou v kalifornské Orange County, kam se rodina přistěhovala ze středozápadu. A tak se devadesátikilový Marmaduk seznamuje s novým prostředím, ovšem najít se svou extrémní velikostí čtyřnohé přátelé není úplně snadné. Naštěstí však vždycky má nejlepšího kámoše a "nevlastního bráchu" Carlose a ruskou modrou kočku, kteří mu hlídají záda. (oficiálny text distribútora)

Riddick77

Taková dětská psí pohádka plná všech možných klišé, přičemž přirozeně vychovává k tomu, co je dobré a důležité (rodina, přátele...). Myslím, že pro děti je to dostatečně zábavné a humorné, stopáž je střídmá a dabing Petra Rychlého je výborný. Celkově jsem se bavil i já, ač už trochu odrostlejší divák. Jelikož jsem pejskař, tak dávám 8/10, nicméně je to hodně zabarveno vlastním vztahem k pejskům. ()

FEAR99

Přistupoval jsek k Marmadukovi jako k filmu, který si dobré hodnocení odnést prostě nemůže. Začalo to na imdb a postupem času i zde na csfd, kde Marmaduk okupuje průměrné až podprůměrné hodnocení. Ale proč až tak špatné? Jistě, Marmaduk není žádný zázrak. Ale odpady na imdb i csfd jsou více než scestné. Čekal jsem větší průser. Marmaduk mě totiž na daný žánr pobavil a na rovinu – líbil se mi. Z tohoto žánru jsem už dlouho neviděl něco tak dobrého, vtipného jako je Marmaduk. A co přesně mě zaujalo? Za 1) Povedl se originální dabing. Owen Wilson, Kiefer Sutherland a další dabéři jsou zárukou kvality. Za 2) Není to vůbec špatně natočený! Za 3) Zvířecí hrdinové včetně Marmaduka nebo jeho kočičího kámoša mi byli sympatičtí. A za 4) I přes jakkoli předvídatelný děj, klasický happyendový konec a všelijaké nástrahy, který daný žánr představuje, jsem se bavil i v méně vydařených momentech. Marmaduk má své chyby a nebudu zastírat, že jich není zrovna málo. Ale jako letní podívaná to funguje dobře a jako odpočinkový film ještě líp. Že je to spíš pro děti je snad všem jasné. A proto oceňuji, že jsem se pobavil i já. AKTUALIZACE: Po týdnu snižuju na 3*. Marmadukovi budou lepší 3* slušet víc, než slabší 4*. ()

chaosteory

Marmaduke, německá doga, moula, hromotluk a taky pes s velkým srdcem, který se musí vypořádat s novým prostředím a novými přáteli. Můžete nadávat jak chcete, můžete namítat že je to hovadina. Ale je to hlavně film o rodině, přátelství, zklamání a základních morálních hodnotách, který je naservírovaný hlavně těm nejmenším. Za mého dětství to byla trojice mluvících chlupáčů, co hledájí domov a já na Neuvěřitelnou cestu rád nostalgicky koukám dodnes. Marmaduke je pěkná pohoda pro všechny děti a i pro ty, kteří najdou dítě v sobě. ()

unclejack

Ono nejde ani tak o zápletku s hovoriacim psom, čo pripomína Scoobyho vyťahaného o desať cenťákov, ale skôr o to, ako sa príbeh uberá dalej. Tvorcovia sa nezabudli vybúrať do každého známeho klišé súvisiaceho s školskou hierarchiou, rodinnými vzťahmi alebo dileme najlepšia kamoška versus miestna kráska. Všetko krásne poskladané, iba vyladené do hafkáčskeho obalu. Takže divák už asi od polovice filmu vie, čo bude a ako sa to stane, hlavnému hrdinovi sa teda zákonite nedarí prekvapiť - čo je však určite ešte horšie, nedarí sa mu ani zaujať, pobaviť alebo dojímať k slzám. Sprevádza ho totiž nemiestna hudba, kopa nezaujímavých fórkov, ktoré v slovenskom dabingu znejú obzvlášť hlúpo, ale uvediem aspoň jeden príklad - Do toho ťa psie hovienko! A čo sa týka ľudskej časti castu, bavíme sa o hereckých výkonoch v škále od rutinérskych až po podpriemerné - schválne kde by ste zaradili tentoraz nevýrazného Williama H.Macy??? Vo výsledku tu teda máme film, na ktorý sa dá pozerať na pol oka - miestami diváka irituje - Marmadukov tanec - a miestami nudí, Asi jeden z mála plusových bodov - a to bolo koniec-koncov aj dôvodom tej mojej druhej hviezdičky - je, že sa tvorcovia popásali s efektami celkom zdatne a tie nepôsobia tak umelo ako napr. v seriáli Pes a jeho blog - jedinú výnimku tvorí scéna fackovania kocúra - ale na dve hviezdy s odretými ušami to stačí. ()

OughJay

Nejde nesrovnávat Marmaduka s legendární Neuvěřitelnou cestou. Tu jsem viděl jako prcek a doteď ve mě vzbuzuje příjemný pocity nostalgie. Marmaduk je možná úplně stejnej level, ale jelikož už mi neni 10 let, nejde si k němu vytvořit tak hlubokej vztah... Naopak jsem viděl jedno velký americký klišé s mluvícíma zvířatama, který mě rozesmálo asi ve dvou nebo třech momentech a jinak mě zanechalo kompletně chladným. Dabing Petra Rychlýho byl ale vcelku povedenej a tak je dost možný, že co pro mě znamenala Neuvěřitelná cesta, to bude pro dnešní generaci dětí v budoucnu znamenat Marmaduk. Protože především dětem je tenhle film určenej a nebál bych se jim ho pustit. ()

• V Andersonově komiksové předloze Marmaduk nikdy nemluvil. (Karlos80)
  • Film se natáčel v Huntington Beach a v Santa Claritě v Kalifotnii v USA a ve Vancouveru v Britské Kolumbii. (rafix)