Kliatba premení príťažlivého ale arogantného mladíka na netvora, ktorý predstavuje všetko, čo predtým nenávidel. Moderná verzia klasického rozprávkového príbehu Kráska a zviera.
Newyorčan Kyle Kingston má všetko, čo si len mladý muž môže želať – inteligenciu, príťažlivý vzhľad i peniaze, ale súčasne aj nepekné vlastnosti – zvyk ponižovať ostatných, nepríťažlivých spolužiakov. Jedného dňa však padne kosa na kameň. Kyle si za svoju poslednú obeť vyberie spolužiačku Kendru, ktorú pozve na večierok a nepríjemne ju pred všetkými poníži a zosmiešni. Kendra však ovláda čiernu mágiu a rozhodne sa Kyleovi udeliť lekciu. Jej kliatba ho premení tak, že jeho vnútorné ja je vidieť aj zvonku. Kyleova pekná tvár sa zmení na tvár netvora, jeho povrchní priatelia ho rýchlo opustia a bezcitný otec Rob ho vláči po doktoroch a napokon radšej zavrie pred zrakmi ostatných v byte v Brooklyne. Kyleovým jediným riešením je prekliatie zlomiť, a preto musí nájsť osobu, ktorá ho bude nezištne milovať práve takého, aký je. Ak sa mu to nepodarí, musí sa so svojím novým ja zmieriť navždy. (TV JOJ)

Aljak

Hlupučká rozprávka, ktorá mala skvelý základ (však bodaj by aj nie, keď sa inšpirovali klasikou Kráska a Zviera), avšak to spracovanie bolo naozaj jedno obrovské mega klišé. Z tohto sa nedá byť nesklamaný. Neviem, čo týmto vlastne tvorcovia filmu chceli dokázať, ale iste nemali v pláne vytvoriť takúto naivnú rozprávku o nepochopenej princezničke a akože citlivom chlapečkovi, ktorý sa vďaka kliatbe stal zrazu milý a empatický. Nie, toto vôbec nie je niečo, z čoho by človek mohol byť aspoň trochu nadšený. Navyše ten znetvorený zjav pôsobil až príliš prehnane, čo tiež vôbec filmu vôbec nepomohlo. Ale zase úplný odpad to nebol, takže aspoň 1*. ()

Eawy

Horor??? Čo v tom bolo hororové, prosím? Ale no dobre, rozprávka prerobená pre teenegerskú časť divákov. Presne na mieru. Fešný Alex a už je tam film. Okrem toho, že prvých niekoľko minút asi 20 sa mi to zdalo priveľmi rýchle, nakoniec to prešlo do celkom príjemného filmového zážitku, pri ktorom sa určite nudiť nebudete. Neil Patrick Harris mi pripadal akobz ho vytrhli s HIMYM a strčili ho sem, len mu povedali, že je slepý a že má troška ubrať. Ale za to, že ho zbožňujem 10% naviac. 60% ()

hellstruck

Moderní teen variace na Krásku a zvíře je příjemnou záležitostí a jako podnět pro ženy si trochu zasnít funguje nečekaně skvěle. Po přečtení obsahu asi nikdo neočekával prudce inteligentní film s šokujícím vyústěním. První - nečekaně ponurá! - polovina mě neskutečně překvapila a myslela jsem, že to bude na jasných pět hvězdiček. Osamělost a izolovanost "Lovce" byla vystihnuta dokonale. Jeho smutné putování New Yorkem mě bavilo. Pak se ale film přehoupl do druhé poloviny, kde s příchodem slečny "I miss my lyf" všechno tak nějak ztratilo svou hloubku a kouzlo a film začal být až moc odlehčený, vtipný, klišé. Vanessa, to je kapitola pro sebe. Jednoduše splnila do puntíku moji představu hloupoučké husičky, jakou hraje snad všude. Každopádně je "Beastly" docela fajn zpestřením mezi obdobnými sladáčky a Alex Pettyfer, ten je prostě... vrrrrr za každých okolností. A ne že ne. Mimochodem vizuál byl z jako opravdu nadprůměrného filmu. Time lapse NY mi v hlavě utkví na dlouhou dobu. ()

viperblade

Překvapení se nekoná, Beastly je podprůměrný film, který se veze na vlně Twilight (dáme tam jednoho hezouna, který má problém a chce dostat jednu holku). Akorát on není upír, ale zrůda, potom, co ho promění čarodějnice (WTF?), kterou hraje jedna z Olsenových dvojčat. Nebudu se zde zbytečně rozepisovat, protože tenhle film je tak hloupý, že si to nezaslouží. Jednu hvězdu dávám za Vanessu, na kterou se hodně dobře dívá a která IMHO není zas takové dřevo a druhou dávám za dokonalého učitele Neila Patricka Harrise. Vše ostatní je vcelku na nic, takže je jen štěstí, že film má kratší stopáž. 40 %. ()

Segrestor

Moderní pohádka o tom, jak se z ošklivého chlapce stal dr. Franz a jak si musel najít babu, aby se stal zpět tím otřesným panákem. Zní to jako pohádka, ale je to nudný mišmaš, který prakticky ničím nezaujme. Jedna věc mi ale nakonec přišla zajímavá, zkrátka k zamyšlení - nepochopitelné jednání Kyleova otce. Ale ten celkový design filmu, aby se líbil hlavně teenagerům, mě dokonale odrazoval. Prostě nepovedené pozlátko a spusta tupých hemzů zamilovaných amerických spratků. ()

• Natáčení probíhalo tři měsíce, a to od července do srpna 2010. (Nikolal919)
  • Mary-Kate Olsen byla do role Kendry obsazena 12 dní před natáčením. (ČSFD)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

15.02.2012

Včera jsme se divili nad soubojem tří různých Sněhurek. Inu, je tady další pohádka na roztrhání. Tentokrát Kráska a zvíře. Loni jsme viděli (nebo spíš neviděli) zmodernizovanou verzi Beastly, nedávno… (viac)

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?

05.05.2011

Twilight sága spěje k závěru a je načase něčím navázat. Pokusy typu Červená Karkulka a Beastly pohořely, možná ale pomůže jméno samotné „matky“ Stmívání Stephenie Meyerové. I její román The Host je… (viac)

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (viac)