Kráľ Rudolf II. sa so svojím levom Aurixom vyberie na cestu časom do prítomnosti, pretože podľa preslávených cisárskych astrológov, iba neobvyklé bytosti z budúcnosti, ktoré si hovoria Štvorlístok, pomôžu pre panovníka získať zázračný kameň mudrcov a zachrániť kráľovstvo pred nebezpečným alchymystom Kellym, ktorý sa chce zmocniť kráľovského trónu. (STV)

WANDRWALL

Třebaže nápadů na zfilmování Čtyřlístku bylo v minulosti po více (třeba večerníček, seriál), tak se autor kreslených postaviček, a jejich příběhů, přece jen dočkal filmové podoby. A je za to zjevně rád, což je pro něho to hlavní, takže byl vděčný animátorům za oživení jeho hlavních postav. Osobně jsem si Čtyřlístek v dětském věku občas prohlídl, snad i pochopil jednání jejich hrdinů, ale znal jsem mnohem větší příznivce, od kterých jsem si je občas půjčoval. K filmu je možno mít řadu výhrad, je určitým slepencem dění aktuálního, či využívá jiných scén ze známějších anime seriálů. Pro mě je to hlavně filmová vzpomínka na comiksové hrdiny v ČR, které se svého času prodávaly ve velkém nákladu. Pokud bude film komerčně úspěšný, tak se možná dočkáme pokračování. ()

Hennes

Nemohl jsem si nechat ujít zfilmovaný komiks mého dětství. Ještě dnes mám doma hromadu "Čtyřlístků", které jsem si zopakoval předčítáním nejmladší dceři. Společně s dětmi jsem se vydal do kina a byl opravdu natěšený. Je to klasika a film nemá špatný příběh, ale opravdu jsem očekával trochu víc. Ona ta představivost při vlastním čtení, udělá za ty roky své. Když jsem pak viděl 20 minut před koncem, jak se dcera ošívá, věděl jsem, že to ani pro ni, není to pravé ořechové. Dorazil to dabing, který je myslím opravdová tragédie. Večer po kině, mi holka přinesla několik ´"Čtyřlístků", hlavně APOBAB a další a chtěla ať jí čtu. To mě přesvědčilo o tom, že příště si raději budeme číst i místo kina. Snad už druhý díl nikdo nenatočí (nebo ho snad natočí úplně jinak). Hvězdičky jsou spíš za časopisy, než za film. ()

Ainy

Takhle domrvit kult dětských komiksů! Tenhle devadesátiminutový reklamní blok na pribiňáky a čupačups lízátka si mohli vážně odpustit. Mizerná, ale skutečně hodně mizerná počítačová animace alá Mickeyho klubík. Úvodní děj jako vykrádačka z filmů Pekařův císař a naopak a i ten zbytek stál za zlámanou grešli. Nezajímavý, prostě nudný. No a ten dabing fakt perla ... umňaučený, upištěný prostě brrrr. Časopis Čtyřlístek vycházel kdysi nepravidelně a většinou jako podpultové zboží a né každý ho mohl mít. Když se člověk k výtisku konečně dostal, tak se ochraňoval a opatroval jako sběratelský kousek. Jejich dobrodružství jsem do sebe vztřebávala všemi póry. Dnes už najdeme Čtyřlístek v každé trafice a nikomu není tak vzácný jako byl tenkrát nám. Dám tomu jednu hvězdičku za hudbu. (Challenge tour 2015) ()

Spooner

Čtyřlístek ve výslužbě. Pro lidi nad 10 let až přiliš dětské bez špetky humory, pro děti zase až příliš překombinované a zmatené. To zmatené cestování časem a nějací zbyteční zloději si fakt mohli tvůrci odpustit. Stejně jako product placement, jehož učást je obzvláště v české pohádkové legendě k zblití. Divná animace se pak sice snaží navázat na klasickou poetiku Čtyřlístku, ale vypadá to prostě divně. Dvě hvězdy dávám jen z nostalgie, jelikož ty nejstarší čísla Bobíka a spol. mám stále pečlivě uschovány. ()

rakovnik

Jako mnozí zdejší uživatelé, i já jsem vyrostl na kreslených příbězích Čtyřlístku, takže jsem s napětím a dychtivě očekával, jak moji dětští hrdinové "obživnou", budou se pohybovat a mluvit. Animace mě potěšila, příběh se mi jevil dost překombinovaný a pro děti možná trochu méně pochopitelný. Pro dospělé se zde vyskytlo naopak příliš mnoho logických chyb či dějových nedostatků (či rovnou hloupostí - viz práce Policie). Co mě ale štvalo nejvíce, byl děsný PP, rvát dětem do hlavy od malička reklamu mi přijde zrůdné a odsouzeníhodné. Celkově pro mě slušný pokus o český animák, pokud bude někdy pokračování, dám Čtyřlístku ještě šanci. ()

• Ve filmu se objeví 60 postav. (M.B)
  • V bytě lupičů můžeme vidět plakát, na kterém jsou dvě známé komiksové postavy od DC Comics. Jedná se o Batmana a jeho protivníka Jokera. (karlik4801)
  • Po počítačových hrách „CD-Romek Čtyřlístek“ se jedná o další dílo, ve kterém postavám propůjčuje hlas Ota Jirák. Tentokrát to nejsou Bobík, Pinďa a Myšpulín, ale Lev Aurix. (TomasSlach)