Jon se skupinou uvízne za zdí a volá Daenerys o pomoc. Arya se Sansou jsou v rozporu. (KajusaK)

groz122

Linka na Zimohradu mi přišla bezchybná. Celý díl byl vlastně fajn, ale na konci jsem měl sžíravý pocit, že něco scénáristé opravdu zkazili. Celý díl je vlastně obrovská blbost. Deus ex machine na každém kroku. GoT vždy odlišovalo realistické vyprávění ve fantasy světě, ale tento díl je jako z úplně jiného seriálu. Fakt, že po 5 minutách už víte jak seriál skončí taky nepřidává žádné plus. To čeho se ale bojím nejvíc je fakt, že z GoT se začala stávat pohádka a jestli na nás filmový štáb vytáhne Happy ending, tak zapalujte pásky se seriálem. Bude čas se modlit ke starým bohům a k tomu, aby Martin svou originální verzi příběhu dopsal ()

Cheeter

Mno, tak se nám to stává čím dál tím víc přímočařejší, než to bylo do teď. Navíc jsme v tomto dílu viděli jenom sever. Mohli to zkusit proložit něčím z jihu. Bylo by to asi zajímavější. Jinak děj byl díky své přímočarosti docela předvídatelný, aspoň v části za zdí. To bylo něco, co jsem měl na tomhle seriálu rád, nepředvídatelnost. Je škoda, že se trocha vypařila. ()

mclenin

Cítiť úbytok G.R.R.-a, a postupne sa začína ukazovať scenáristická neschopnosť kreativity, ktorá by sa aspoň priblížila podstate a charakteru tvorby Martina. Žiaľ kvantita, "dizajn", hra na efekt a všeobecný "hype" zaobaľujúci sériu GoT prevalcoval to čím si seriál dokázal pôvodne získať a vybudovať tak širokú základňu fanúšikov - neomalený príbeh so surovými reáliami takmer realistických rozmerov. To všetko je zrejme minulosťou a príbeh speje k ľahko predvídateľným záverom, s lacnými scenáristickými barličkami á la DEUS EX MACHINA a klišé nad klišé, kedy mám skôr pocit, že tvorcovia už toho majú plné zuby a chcú sa tejto látky čím skôr zbaviť. Áno epizóda bola pozerateľná, bola efektná, bola dokonca aj vtipná, snáď jedna z najlepších, ale v konečnom dôsledku sa mi na záver chcelo "grcať" (pardon za výraz). Svojím spôsobom mi to totiž skôr pripomínalo Hobbita. Dávam 3* zo zhovievavosti a ako vyjadrenie nádeje, že ešte nie je všetko stratené. ()

Wysch

Budget investován do akce, měl být investován hlavně ale do scénáře. Jinak: Psychore, chápu, že chceš bejt novej verbal, ale to hulení tvýmu mozku neprospívá. Opravdu se v každém komentáři usvědčuješ sám z toho, jak jsi hloupý, a to už je - u tak jednoduše napsaného seriálu, jakým je sedmá řada GoT - co říct. Přesně pro vyhulené rádoby cool mozky dneska Benioff s Weissem ukázali, že Westeros má ukrutně rychlé havrany, kteří dokážou přeletět půl kontinentu přes noc a Daenerys má ukrutně rychlé draky, kteří dokážou za půlku dne ten kontinent přeletět taky. Jinak pro rádoby cool vyhulence je Murukův komentář jak dělaný, byť samozřejmě neobhajuje lacině napsaný scénář. ()

Scalpelexis

Ok. Doteďka mě GoT bavilo a i když tato série začala ve velkém potírat fyzické zákony, tak jsem to zkousl. To, co předvedli ale tady, to je naprostý dno. Milion deus ex machine a jakmile se člověk přestal divit, jaký další voloviny scénář přináší, tak už začal nechtěně předvídat tu nadcházející. Ubohé a bezradné. ()

• Na cestu za Zeď se vydá dohromady 10 lidí. Během bitvy s nemrtvými a medvědem prokazatelně zemře 6 lidí. Ovšem zpátky se dostane pět hrdinů + Gendry, který běžel pro pomoc. To je dohromady 12 lidí. (Timak)
  • Když se skupinka vedená Jonem Sněhem (Kit Harington) brání před nemrtvými uprostřed zamrzlého jezera, tak v určitý moment je v pozadí vidět jeden z divokých, jak zběsile máchá oštěpem i přes to, že v tu chvíli u něj není žádný nepřítel. (jakub1998)
  • V jedné ze scén, v níž nemrtví obklíčí Jona Sněha (Kit Harington) a jeho přátele, je v pozadí na kopci vidět nákladní auto. (Geriel)