Zítra snad bude líp

• USA Every Day

Komedie o newyorském páru středního věku (Liev Schreiber, Helen Huntová), jenž prochází milostnou krizí.  Ned (Liev Schreiber) se potýká s krizí středního věku. Pracuje jako scénárista na jedné šokující polo-pornografické televizní show, což ho ani trochu neuspokojuje. Jeho patnáctiletý syn mu právě oznámil, že je gay a druhý, jedenáctiletý má pro změnu téměř ze všeho strach. Jeho žena Jeannie (Helen Huntová) nastěhuje k nim domů do New Yorku svého nemocného a zahořklého otce (Brian Dennehy) z Detroitu, čímž atmosféra v jejich již tak napjatém vztahu ještě více zhoustne. A navíc Neda začne svádět jeho sexy kolegyně... (oficiálny text distribútora)

sona123

Někdy je těžké zařadit film do toho správného šuplíčku - no tady to očividně nevyšlo, protože Every Day není drama a už vůbec ne komedie, právě naopak. Je to film, kde se vlastně nic moc nestane a my jako voyeři nakoukneme do jedné rodiny, která běží v zaběhlém režimu, jehož poklid naruší příchod nerudného dědy, který má své nejlepší časy za sebou. Zajímavá je ústřední dvojice Schreiber-Huntová, kteří k sobě tak nějak patří i nepatří a myslím docela dobře vystihují fungující, leč ne úplně vášnivý manželský pár. A celé to pak skončí stejně, jako to začalo - nenápadně, do ztracena... ()

Garson

Rodinný film o matce,otci,dvou synech a o jejich dědovi.Táta píše perverzní scénáře pro svého šéfa který s tím krmí filmový průmysl,jeden ze synů je gay a navštěvuje často bary kde hledá seznámení a jeho otec z toho není nadšený,do toho matka přiveze domů svého starého otce s úmyslem starat se o něj což časem shledá jako špatný nápad.Nevrlého starého pána hraje Brian Dennehy,ten herec který jako šerif kdysi naháněl Ramba v lese a zde se pochcává,simuluje choroby a je rád když mu přiteplenej vnuk přenechá svůj pokoj.Dcera s ním má velké starosti a když má jeho chování rodina plné zuby tak se ho rozhodnou dát do domova důchodců,ale než k tomu dojde má děda srdeční záchvat a z nemocnice ho pak odvezou rovnou domů.Věta která se mi nejvíc líbila od starého pána:,,U SVÉHO PRVNÍHO PSYCHIATRA JSEM BYL VE 28.DOKTOR HACKMAN.ŘEKL MI ŽE ČEKAT ŠTĚSTÍ JE VZHLEDEM K MÉ RODINNÉ HISTORII ZBYTEČNÝ A NEREALISTICKÝ PŘEPYCH"...(U psychiatra jsem sice nikdy nebyl,ale jinak bych se s tou větou docela ztotožnil a asi né jen já).Film je průměrná oddychovka a všude kde hraje Helen Hunt má film nádech lidskosti. ()

Stanislaus

Hodně dobrý námět s výborným hereckým obsazením, který se ale ztrácí v celkem plochém zpracování bez hloubky, což je opravdu velká škoda. Nejvíce mě ve svých rolích potěšili Helen Hunt, Ezra Miller (nečekaně) a Brian Dennehy. Zkrátka průměrné drama ze života jedné rodiny, ve kterém se řeší klasické problémy - neurazí ani neohromí. ()

Icefist

Nejdřív mě ubíjel pomalejší rozjezd, ale když si to tak vezmu, tak asi moc jinak seznámení s postavami zrealizovat nešlo. A ono seznámení byla nutnost, aby divák poté chápal, proč se aktéři chovají, tak jak se chovají. Sledujeme osudy členů rodiny, kde každý má své problémy a snaží se s nimi vypořádat, ať už se to daří hůře či lépe. Herecky mě přesvědčil hlavně Liev Schreiber, ale dá se říct, že všichni odvedli svůj díl práce, jenž přispěl k nakonec slušnému celku. Protože ve finále to opravdu tak nějak zaklapne a člověk uvěří, že tohle je reálný příběh ze života. 70 % Oblíbená část- Schreiberův výlev na poradě ()

paascha

Snaha o vytvoření zajímavého filmu, o kterém se bude mluvit, se tvůrcům, především scénáristovi, poněkud vymklo z rukou. Připomínalo mi to pověstný pejsko-kočičkový dort: trocha nevěry, trochu buznic, trochu protivného fotra, trochu usmíření, trochu... de facto jediná opravdu povedená scéna byla, když si vysmažený tatík s vysmaženým synkem navzájem lžou o tom, co dělali večer:-) ()