Říká se, že když se v domě stane něco strašlivého, něco ďábelského, duše obětí v něm zůstávají. Nejsou schopny odejít a snaží se proniknout k živým, aby tak dosáhly spravedlnosti za hrůzy, které musely vytrpět... Francesca a Pedro jsou novopečení rodiče, kteří doufají, že dítě pomůže zlepšit jejich napjatý vztah. Francescu ale stále tíží tragédie z minulosti a těžce doléhá na její křehký duševní stav. Dvojice hledá klid a mír a odstěhuje se proto do odlehlého venkovského domu, od nějž si slibuje samotu a pokoj. Vybrali si ale špatně...velmi špatně. (oficiálny text distribútora)

bourec

Už je těch duchařskejch španělskejch filmů nějak moc.Ještě pár kousků podobnýho ražení,a budou na tom španěláci stejně jako japonci se svejma hororama,a všichni se budeme jenom smát.Ten film má určitě svoje kvality,musim říct,že mi chvílema i mrazilo,ale jinak dost stejnej příběh.Dám 60%,ale příště.....! ()

Cortesz odpad!

Nic proti španělskéjm hororům nemám, většinou jsem byl spokojen, ale ne v tomto případě. Film mě naprosto ve všem nehorázně nudil, celej film se skládá je z pár lekaček, které téměř nefungují, takže zbejvá jen taktéž ukrutně nudné bla, bla, bla, Finální scéna a také jediná, která mě dokázala vymanit ze skoro spánku trvala snad 2 minuty, takže nemůžu jinak a dávám odpad. ()

tremors

Další průměrná duchařina, kterých vznikají v poslední době mraky. V rámci Španělské tvorby celkem slabý, v rámci celého světa průměr. Film se rozjíždí poměrně pomalu a po třetině filmu jsem byl rozhodnut udělit filmu jenom 2 hvězdičky. Ale v dalším dění mě film přesvědčil, že není moudrý soudit po půl hodince. Když se objevili duchové, zapojila se církev a tajné záznamy, začal mě film zajímat mnohem víc. A konečná pasáž patřila k nadprůměru. Takže suma sumárum 3 hvězdy. ()

korbitch22

Hodně průměrná duchařina,která je neskutečně režisérsky podceněná a nezvládnutá.Pomalé tempo které se prakticky nerozjede,ploché postavy,bez citu,bez sympatií.Nevhodně vybraní herci a hlavně mizivá atmosféra,kterou se snaží režisér vybičovat celkem slušnými digitálními efekty. SPOILER: už při příjezdu manželů k chatě,musí i synovi venkovského debila a televizní rosničky docvaknout,kdo je ta holčička na zadní sedačce. KONEC SPOILERU. Tudíž u mě totálně i odpadl moment překvapení.Pár slušných záběrů a dobrý námět.Jinak ve všech směrech nezvládnutý horor. 40%. ()

Pekisan

Od uvodu som si myslel, ze by to mohla byt dalsia hororova pecka zo Spanielska. Donutil ma k tomu hlavne zaujmavy sposob akym mi boli predostrene informacie o co vlastne ide, inak povedane historicke udalosti, ktore predchadzali filmu. Druha vec bol sposob akym sa film postavil k "zazrakom" ci uz pozitivnym alebo tym negativnym. Casom sa vsak vytraca ducharska atmosfera a napatie a ostane len..ostane len to dopozerat. ()

• Natáčení probíhalo ve Španělsku na Kanárských ostrovech. (Terva)