Vězeňský dozorce Vince Rizzo (Andy Garcia) má strašné tajemství. Vlastně má několik tajemství. Jedním z nich je fakt, že se touží stát hercem. A tak po večerech tajně navštěvuje hodiny herectví. Za jeho nepřítomnosti se mu začíná odcizovat celá jeho rodina. Přicházejí pravidelné hádky se ženou, synem i dcerou. Poslední kapkou je pak Vinceho náhlé rozhodnutí přivést do domu mladého odsouzence, kterému chce pomoci začlenit se do společnosti. Každý člen rodiny má svá velká tajemství a problémů přibývá. Vše neodvratně dospívá do okamžiku, kdy se křehká struktura lží zhroutí. Všichni zúčastnění se ze všech sil snaží tento konec odvrátit. Vypadá to ale, že právě tajemný trestanec je tím správným katalyzátorem, jenž pomůže pravdě na světlo. (Brady)

IQ Tiqe

V jednoduchosti je krása! Vezměte rodinu, každému členu přiřaďte nějaké tajemství, zálibu, úchylku, problém, něco, co před ostatními skrývá, nenásilně je šoupněte na pár dní na jedno místo a máte film. A to dokonce přirozeně vtipný film, protože jste měli kliku a vybrali herce, kteří k sobě pasují a působí přirozeně. # Otec rodiny, ve které jsou hádky na denním pořádku, dělá dozorce v base. Jednoho dne ve vězení objeví svého syna, o jehož existenci sice ví, ale nikdy ho neviděl (natož pak jeho žena a děti). Na podmínku ho vezme k rodině domů, ale nikomu neřekne, že jde o jeho syna. Navíc přijíždí na jarní prázdniny dcera, která studuje VŠ. Pak je tu ještě manželka a druhý (mladší) syn a zábava může začít. To je tak pro představu. Je to oddechovka; mě oslovila i pobavila; snad i někoho dalšího... 79% ()

Chrustyn

Hořkosladké vyprávění o jedné "standardní" americké rodince, kde má každý člen své velké tajemství a všechna vyjdou najevo ve chvíli, kdy otec pracující jako vězeňský dozorce, přivede do své rodiny mladého výtržníka. Nejedná se o bezchybný snímek, ale na poli amerických "malých" filmů se jedná o příjemné překvapení, které naštěstí více baví, než moralizuje. ()

easaque

-4* přes mé oblíbence se mi podařilo objevit tuto zajímavou americkou nezávislou především konverzační drakomedii. V rámci nezávislé scény na mě však působil hodně americky vlastenecky, přesto to nebylo až tak na škodu a možná o to osobitější. A i když je příběh jednoduchý, naivní a vlastně i trošku předvídatelný, tak je tam tolik zvratů, že nenudil. Tak dobře nudil, ale jen chvilku ze začátku než se dostal do do správných obrátek. Prostě příjemný odpočinkový film, který s radostí doporučím. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Morholt

City Island vznikl ve stejném roce jako stejně laděné Everybody's Fine a vzhledem k obsazení byl De Felittův film logicky zastíněn. Teď mohu říct, že zcela neprávem. City Island je vtipnější, neotřelejší, nenucenější a emotivnější. Má všechno, co má komedie řízlá rodinným dramatem mít a ještě něco navíc. Jestliže do Everybody´s Fine museli být povoláni prvoligoví herci nárokující si ty nejvyšší honoráře, tak City Island si vystačil s těmi mediálně méně propíranějšími, ale, troufám si říci, že v mnoha ohledech kvalitnějšími. Tenhle film mě potěšil jako už dlouho nic. 95% ()

misterz

Taká talianska rodinka, v ktorej každý člen má nejaké to tajomstvo, ktoré pred svetom úpenlivo stráži až raz.... až raz príde niekto, kto všetko vráti na pravú mieru k všeobecnej spokojnosti... Taký priam až rozprávkový námet, ale na druhú stranu veľmi príjemný a pozitívne ladený. Začiatok bol síce trošku ťažkopádny, chvíľu mi trvalo kým som si na všetkých a na tú všeobecnú urevanosť zvykol, no našťastie sa to zakrátko rozbehlo, pričom dejová linka ma potom už neustále až do konca zásobovala zaujímavými a často i vtipnými situáciami. Koniec bol zo všetkého najlepší, také finálne odhalenia právd pred všetkými mám veľmi rád. Nadpriemer. 75/100 ()

• Všetky exteriérové scény boli filmované priamo na City Islande v Bronxe. Ak si pozriete túto lokáciu cez Google Maps a priblížite si východný koniec Horton Street v "street view", uvidíte dom Rizzovcov. Čudné však je, že dom oproti, kde bývala slečna Botero, je úplné iný. (MDesign)
  • Andy Garcia a jeho dcéra Dominik García-Lorido si zahrali aj vo filme otca s dcérou. (U_S_O)