Roy Munson bol veľký šampión v bowlingu. Ešte si ani nestihol poriadne užiť slávu a uznanie a už urobil chybu, ktorá ho stála sľubnú kariéru. Najbližších sedemnásť rokov prežil predávaním v obchode s bowlingovym vybavením, keď tu stretol mladého Ishmaela, ktorý, ako sa zdá, je rodený šampión. To je šanca, na akú čakal a netrvá dlho, kým je samotný Ishmael presvedčený, že Roy je tým najlepším trénerom, akého si mohol želať... (oficiálny text distribútora)

Doudis19

Komedie předem určená k rozcupování, vzhledem k jejímu primitivnímu humoru a neuvěřitelně ohranné zápletce. Naštěstí trio komiků v čele s nezapomenutelným Billem Murray, dokáže každou i sebemenší komediální jiskřičku rozžehnout k burácivým planemenům humoristické geniality a činí tak z téhle bowlingové taškařice bratří Farrellyových zřejmě jejich nejzábavnější film. ()

cold

Super černá komedie, která u nás ani není moc známá. Podle mě nejlepší film od této dvojce (místama je to pěkně nechutný ... já za to nemůžu, že se po dobrým š.ku vždy pose..). Woody září, Quaid je slušný nemehlo a Murry je slizký ochránce osamělých dětí (s neskutečnou přehazovačkou). Děti nemají otce, ale velmi slušivé maminky! ___ A až půjdete na bowling, tak nestrkejte ruku do míst, kam přijíždějí koule. Mohli byste dopadnout jako "hl. hrdina" (Mr. Hook). ()

Marius

Priemerná komédia o bowlingu. Má však niekoľko kladov - nikde inde neuvidíte ako sa hrá bowling s hákom miesto ruky a ani Billa Murraya s afrom v štýle 70tych. Keby sa film nesnažil mať nejaké mravné posolstvo, bol by omnoho lepší a tak najlepšou bowlingovou komédiou ostáva "Dude" Big Lebowski. 6/10 ()

dobytek

Skvělá komedie od bratrů Farrellyů, kterou bych dokonce trochu vyzdvihnul nad Blbý a blbější nebo Něco na té Mary je. Nejvíc mě pobavila část, kdy se Woody Harrelson infiltruje do společenství Amišů - podojení bejka, sundání podkov i s kopytama nebo stavba stodoly mě naprosto odrovnaly. Ale maximální hodnocení nedávám, protože od chvíle, kdy začal závěrečnej turnaj v bowlingu, začal film trochu ztrácet tempo. Posledních cca 30 minut nabídne hromadu dlouhejch záběrů na to, jak se koule kutálí po dráze a sráží kuželky, což mě prostě moc nebere. Jinak pochvalu si zaslouží i výkon Woodyho Harrelsona, Randyho Quaida a Billa Murraye a vnady Vanessy Angel. S tak úzkými boky nemůže mít ta dívka víc, než tak 6 nebo 7 dětí. Podle mě je tady film dost podhodnocenej i když mě to už ani nepřekvapuje. ()

S.Quentin QUALE

Tlamoidní komedie o prosťáčcích a ojezdářích, která teda nehází moc dobré světlo na sport, který je u nás pořád v plenkách, takže našinec možné hlubší souvislosti nepobere, ale v horní Americe je modlou. Ve vztahu k postavám platí úměra čím větší pocháb, tím lepší herec, takže casting je fajn, a protože jsem se i zasmál, tak bych tohle označil jako "áčková sračkoidní komedie". Vemte si z toho, co chcete, koho neurazí humor alá Blbý a blbější, neměl by naplákat nad ztraceným časem. 70% ()

• Zadné rady fanúšikov na Reno bowling štadióne boli vyrobené z kartónu. (misterz)