Bezsenné noci v Seattli

• Česko Samotář v Seattlu (viac)

Architekt Sam stále smúti po smrti svojej manželky, ale jeho malý syn nechce, aby bol ďalej sám a tak zavolá do nočného programu v rádiu a prinúti otca, aby sa prihovoril poslucháčom. Medzi nimi je aj Annie, ktorú Samov príhovor zaujme. Obaja sú však veľmi rozdielni - Sam je idealista, presvedčený o sile lásky, praktická Anna má naopak o všetkom nejaké pochybnosti... (STV)

Phobia

Předvídatelná romantická pohádka, jejíž úspěch stojí na dvojici sympatických představitelů v hlavních rolích - nesměle působícím, charismatickém Tomu Hanksovi a krásné Meg Ryan. Chemie mezi touto dvojicí na plátně dokonale funguje, proto i odpůrce romantických filmů odpustí slaďoučká klišé a nepravděpodobné náhody - vždyť jiný osud než ten s dojákovitým happyendem by hrdinům filmu snad nikdo nepřál:-). Takový milý, úsměvný snímek, z mé strany spokojenost. 71% ()

nascendi

Romantické filmy to u mňa nemajú vôbec ľahké. A ak to ešte navyše majú byť komédie, tak ešte ťažšie. U týchto filmov som chorobne citlivý na každý náznak gýču, falše, klišé a podobných zlozvykov, ktoré sa práve u nich vyskytujú v hojnom počte. A ak na ne naďabím potom mi je jedno, čo si o nich myslí kritika, užívatelia ČSFD i moji známi. Preto sa zhodnem s minimálnym množstvom divákov na hodnotení takých úspešných filmov, akými boli napr. Láska nebeská, Duch, Notting Hill a samozrejme aj tento o Samovi zo Seattlu, o ktorého úspešnosti neviem nič. ()

paascha

Slzopudná sračka, která na mě nefungovala tak, jak je obvyklé, neboť prvních 90% slz bylo z toho, jak jsem se smál, až jsem se málem připochcal, a posledních 10% od toho, jak jsem sám sebe litoval, že jsem se nechal napálit a donutit ke sledování takové kraviny, místo abych třeba maloval, pil, spal, sral, žral, lyžoval, ležel ve vaně, prostě úplně cokoli jiného, co má smysl:-)) Jednu hvězdu dávám proto, že je to oblíbený film mých oblíbených známých, a druhou proto, že dát tomu jen jednu by byla trapárna ()

Bauer

Láska přes radio, Láska přes dopisy a nebo Láska přes 26 států. Ano, i takto by se tato výborná romantická komedie mohla jmenovat. Ještě před filmem Láska přes internet se sešli Tom Hanks a Meg Ryanová pod vedením režisérky Nory Ephronové, která umí režírovat romantické komedie. A právě tuto romantickou komedii společně s Láskou přes internet, považuji za dvě nejlepší v daném žánru. Je to především díky dvojce Hanks a Ryanová. Těm dvoum to spolu neuvěřitelně sluší a docela se divím, že spolu nežíjí i v normálním životě. Jediné co komu nesluší, tak jsou dlouhé vlasy Ryanové, protože jí to dost ubírá na roztomilosti. Navíc tito dva herci předvádějí téměř vždy dobré herecké výkony, ale je jasné, že Tom Hanks je mnohem větší hvězda s mnohem známějšími filmy. Když jsem na začátku sledoval muže a chlapce, jak jsou na pohřbu ženy a matky, tak jsem si myslel, že půjde o nějaké psychologické drama. Ano, možná tam mírný záchěv dramatu je, ale je tam i komedie. Dialogy mezi otcem a synem jsou velmi vtipné. Skvělé je, jak to uteklo jak voda, ani mně to nepřišlo, jak hodina a čtyřicet minut, protože není možné najít nějaké místo, jenž by bylo nudné. Nebylo by spatné, kdyby Nora Ephron ještě natočila podobně vydařenou romantickou komedii s Hanksem a Ryanovou, jelikož je to opravdu super! ()

panMartin

Průměrný romantický film. Netuším v čem je pro zdejší většinu tento film tak vyjímečný. Děj se rozjížděl trochu pomalu, ale na druhou stranu to je milý film. Co se týče hereckého obsazení, tak jsem byl spokojen. Příběh je sympatický, herci prožívají své role a jejich výkon se tím rapidně zvedá. A scéna, kdy snoubenci oznámí, že pálí za jiným a že se rozchází, načež on pokrčí rameny a popřeje jí štěstí mě pobavila nejvíc. Hold ve správném romantickém filmu je potřeba se co nejelegantněji zbavit otravných poloviček, tak aby hrdinka nebyla za mrchu. ()

• Natáčelo se ve státech USA - Maryland, Washington, New York a Illinois. Natáčení probíhalo od 13. července do 25. září 1992. (Varan)
  • Původně měl film režírovat Garry Marshall. (don corleone)
  • Režisérka Nora Ephron napsala scénář k filmu "Když Harry potkal Sally", který režíroval Rob Reiner, který se objevil v tomto filmu. (don corleone)

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně

04.05.2006

Jedna z mála žen za kamerou, které se povedlo získat si respekt v Hollywoodu, natočí životopisný film o famózní kuchařce Julii Powellové podle její autobiografie. Režisérka a scénáristka Nora Ephron,… (viac)