Anděl s cigaretou, plechovkou piva a solidně pučícím panděrem? Přesně tak - a navíc s křídly! Archanděl Michael se v podobě obtloustlého hromotluka s velice zemitými způsoby vydal na Zemi, aby tu pomohl dvěma skeptickým duším najít ztracenou cestu - k sobě, ke smíchu a především k lásce. (oficiálny text distribútora)

atmen

Chtěl jsem dostat nablýskaný film s dobrýmy herci, ti mě měli za úkol dojmout, vždyť jsou přece Vánoce. Leč moje přání zůstane nesplněno. I když názvem se zavděčil (jmenuji se stejně ), herci taky, tak v čem je problém? Je to romantická pasáž mezi A. MacDowell a W. Hurtem, ta jaksi skřípe, je pro mě nevěrohodná. A John Travolta jako archanděl Michael vše nezachrání... Nevtipnější scéna - Po schodech schází muž oblečen pouze v trenkách na zádech má křídla, v ruce cigaretku, zdravý zpusob života mu evidetně nic neříká, jde k lednice a zní si bere pivo, podrbe se mezi nohama. Ano, je to Archanděl Michael... ()

bobstock

Johny Travolta jako nadpozemský stroj na nekonečné požívání tuny cukru s deodorantem sušenek balící ženy na počkání. Andělský to život nemít cukrovku, rakovinu, AIDS či zničený život rozvodem. Tančící scéna v baru je díky charismatickému herci s pohybovým nadáním nezapomenutelná, bohužel toť vše. Zamilovanou, rozhněžněnou, procítěnou, slzící MacDowell už jsem viděl a nic víc nenabízí. 45% ()

Malarkey

Michael je super. Je to totiž Archanděl, hraje ho John Travolta a nemá problém s chlastem a cigárama. Je to trošku postavička, která předchází dobu, protože v roce 1996 nebylo in vytvářet postavy, který šli proti proudu, protože plno z těch, co se o to pokusilo skončilo stejně, jako v Trainspottingu. Každopádně musím říct, že se jedná o moc fajn film s poselstvím. A to stačí i přesto, že je na tři hvězdičky. Travolta totiž předvedl svojí postavu naprosto ultimátně a to ty tři hvězdičky naprosto přesně vystihne. ()

Dever

Soundtrack Randy Newman: 1. Through Your Hands - Don Henley [4:18] ,2. I Don't Care If You Love Me Anymore - The Mavericks [3:07] ,3. Chain Of Fools - Aretha Franklin [2:46] ,4. Bright Side Of The Road - Van Morrison [3:45] ,5. Heaven Is My Home - Randy Newman/Valerie Carter [3:07] ,6. The Spider And The Fly - Kenny Wayne Shepherd/James Cotton [3:50] ,7. Feels Like Home - Bonnie Raitt [4:36] ,8. What A Wonderful World - Willie Nelson [2:14] ,9. Love God (And Everyone Else) - Al Green [4:16] ,10. Sittin' By The Side Of The Road - Andie MacDowell [2:18] ,11. Spirit In The Sky - Norman Greenbaum [3:59], ()

MM_Ramone

Scientológ John Travolta je príšerný herec. Fakt otrasný. Nedokáže presvedčivo stvárniť žiadnu postavu. Jedine geniálny režisér Quentin Tarantino z neho vydoloval bravúrny výkon, keď ho obsadil do úlohy Vincenta Vegu vo filme Pulp Fiction. Inak sú všetky Travoltove herecké snahy úplne márne. Ani v komédii "Michael" neprekročil svoj tieň. Mal zahrať podivného nekonvenčného anjela, ale bohužiaľ to zasa všetko pokafral. Mohol to byť celkom zábavný film, keby bol titulnú úlohu stvárnil niekto iný. ** ()