Ben Kalmen měl všechno, na co jen člověk pomyslí: šťastnou rodinu, oslnivou kariéru, vlivné přátele. Snad proto, že jeho byznysem byly automobily, projížděl serpentiny svého života ostrým smykem. Jedna zatáčka se mu však stala osudnou, a po idylické cestě vzhůru následoval volný pád (v hereckém podání Michaela Douglase již druhý). V jediném okamžiku ztratil vše: rodinu, postavení i přátele. Jiný na jeho místě by své životní prohry možná řešil alkoholem, on se však rozhodl pro jinou terapii – sex! Místo aby nazul papuče, obuje se do lakýrek a vrhá se za každou kořistí – čím mladší, tím lepší... (North Video)

Tommassi3

"Kdo takhle vůbec mluví ??" - "Všichni !! Akorát si ty sračky myslí pro sebe.." Považovat film Solitary Man za komedii je asi stejně tak zcestné jako typická zoufalost distributora, který ho překřtil na Muže v pokušení, což by mohlo mít co dělat třeba s nastupující senilitou, která se však jedinečného Michaela Douglase stále ani v nejmenším netýká.. On totiž Big Mike má pořád koule na to, abych mu i přes dost zhuntovanou seschlou tělesnou schránku toho egoistického vošousta sežral i s navijákem, on má totiž stále koule, charisma i um na to, aby utáhl jakkoli prázdný snímek !! Solitery Man totiž vlastně tak nějak vypráví příběh s nulovým dějem, jenže Michael Douglas ho přeci jen jako jednu velkou a pravdivou one man show zdvihá do vyšší ligy, a já si tak vlastně říkám, jestli jde opravdu o rozcvičku před pokračováním Wall Streetu nebo o jakousi zpověď jednoho velkého muže, který vlastně hraje sám sebe !! A když připočtu, jak mu výtečně přihrávají skvělí Susan Sarandon či Danny DeVito, není co řešit, nemám výhrad, Michael Douglas je prostě jedna velká herecká jistota !! ()

milancecil

Tak v tomto filmu, na hodně neostrém rozhraní žánrů komedie a sociálního drama, je Michael Douglas opravdu tím solitérem, takovým hereckým osamělcem , bohužel na něm je celkem jednoduchým kalkulem vystavěný celý děj a on ho také statečně celou tu hodinu a půl drží, tak nějak jako obr Atlas, před sesuvem kamsi do filmového rumiště, Michael takové chlápky prostě zahrát umí a je ve své roli spolehlivě přesvědčivý mizera, díky němu jsem u filmu udržel pozornost, bohužel nebyla forma zpracování příběhu zakotvena pevně v dramatickém žánru, i když námět stárnoucího obchodníka s automobily, kterému se život náhle, ze dne na den, zadrhne a začne postupně neodvratně bortit, tam obsahem spíše patří, pak bych určitě neměl z viděného ten neodbytný značně rozpačitý pocit, škoda. ()

sigf07

Neodvažuji se tvrdit, jestli je Michael Douglas takhle vitální i ve skutečnosti, ale roli nenapravitelného sukničkáře, který si odmítá přiznat, že stárne, ztvárnil přesvědčivě. Jde v podstatě o americkou obdobu našich příhod Alfonse Karáska, jen se tu méně zpívá (vlastně vůbec, což je dobře) a hraje se na vážnější notu. V jednu chvíli hrdinou opovrhujete, protože nenechá v klidu jedinou sukni a to ani přítelkyni člověka, který mu důvěřuje a chce mu pomoci, následně ho ale litujete, protože se mu jeho jednání šeredně vymstí a máte před sebou zlomeného muže, kterému všechny ty avantýry dávají zapomenout, že je vlastně starý a sám. ()

MartinezZ

Stárnoucí prodejce aut s problémy se srdcem se snaží dohnat co zmeškal. Chodí s nějakou paninkou, co už má odrostlou dceru, který evidentně chybělo ve výchově pěkných pár facek. Douglas se nijak nežinýruje, tahá se s mladicema, co se mu lepí na jeho kreditku, a rozdává své moudré rady všude kolem, ať už je někdo chce nebo ne. No a to se takhle vychrápe s dcerou své přítelkyně (dceři to ani v nejmenším nevadí, dle jejího popisu jsem pochopil, ze šuká všechno od kluků ze školy až po kandelábr) no a nějak na ni neumí zapomenout. Přitom se mu ale na hlavu ještě sesunou podvody, kterých se v branži dopustil a u kterých ho čapli, nikdo mu nevěří, práci mu nikdo nedá, nemá peníze ani na nájem a presto furt vošukává známý a kamarádky členů rodiny a tak ztrácí i tu. Útočiště nachází v malé restauraci svého bývalého spolužáka Dannyho DeVita, kde se znovu schází s onou "dceruškou-šuksem-šuktam". Její máti ale nestojí o to, aby Douglas byl k ní bliž než v okruhu dvou slunečních soustav. A když je všechno v prdeli, je mu přítelem jen ten, koho třicet let neviděl. Možná ho to probere, možná ne. má na výběr. ~~~ Resumé: Pro mě za mě, ať klidně chcípne! ~~~ Proč vůbec o takovém póvlu někdo natáčí film? ()

Illy

Většina filmů o uvědomnění si vlastní smrtelnosti na sklonku života je o zmoudření a vyrovnání. Tady je to naopak a to je nejvíc sympatické. Když je hlavní postava vyšachována z byznysu kvůli pletkám se zákonem, musel jsem se usmívat. V našem státě by byl za hrdinu a nabídky by se mu jen hrnuly. Ochcal jsi stát? Seš božan!! Tady je hezké teplé místečko a nauč nás to taky.... ()

• Natáčení probíhalo v New Yorku, částečně i na Fordhamově Universitě v Bronxu. (Terva)