Film se odehrává v 50. letech, kdy Ann Devereaux (Renée Zellweger) opouští svého muže Dana (Kevin Bacon), vezme své náctileté syny a vydává se na cestu, aby našla bohatšího muže a lepší život. Bohužel už to nejde tak lehce jako před 20 lety, kdy všechny okouzlovala svým mládím a jiskrou. (j.o.j.o.)

FireBlader

Tak tohle vážně nebyl film pro mě. Nuda od začátku do konce, jen občas trochu pozdvihnutá vcelku pohlednými záběry exteriérů. Další film o zhrzené dámě, která se vydá na cestu emancipace a dojede, kam ani nechtěla, ale je tam úžasně šťastná. Aspoň to teda tvrdí. Nevim proč, ale připomnělo mi to Hodiny, u kterých jsem se taky neuvěřitelně nudil. Nevím, z čeho kdo usoudil, že jde o komedii. Zkrátka jsem zas šlápnul vedle. U takových filmů by asi měl být varovný řádek - Pouze pro ženy. ()

Aidina

....."Moje matka vždycky říkala, že by musela být zoufalá, aby jela za její sestrou. Jeli jsme za její sestrou. Takže jsme oficiálně zoufalí..." Výborná Renée Zellweger v roli matky, která pro sobe a své chlapce chce zajistit slušný život bez starostí. A tak systematicky vyhledává potencionální tatínky po celých Spojených státech. A jako správná milující matka své chlapce zbožňuje a jsou u ní na prvním místě. Tady platí jedna zásada: Nikdy se nestav před bránící se matku s pohrabáčem v ruce. Výsledky nebývají hezké:-)) ()

zuzinka2

Popravdě mi to moc jako komedie nepřišlo ( i když tam pár vtipných scén bylo). Spíš bych řekla, že to je rodinné drama střižený s road movie. Ale jinak nemám příliš co vytknout. Herecké výkony výborné (tak jako ostatním se mi velmi líbil Logan Lerman v roli mladšího syna), příjemná atmosféra 60. let a skvělá hudba. ()

kolodej1

pro mě vysloveně překvapení, myslím tím milé. Film, i když pojednává často o ne úplně lehkých osudech, plyne celkem v pohodě a ani z kritických situací se nedělají tragédie, což je přístup, který je mi blízký. Možná i proto se mi tento film tak líbil. Humor není nijak vtíravý, objevuje se tu spíš jen tak mimochodem, ale takových vtipných momentů, kdy jsem se zasmál různým poznámkám, situacím, tu bylo celkem dost. Výborná Zellweger v hlavní roli ženy, která po odchodu od manžela, hledá své místo v životě a cestu ke svým dvěma synům. Moc hezký, lidský a originální příběh, nemám důvod nedat plný počet ()

venison

Lehce nadprůměrná komedie s nahořklým nádechem zasazená (do mých oblíbených) 50. let s roztomilou Renée Zellweger, která na "stará kolena" začíná zjišťovat, že se potřetí s největší pravděpodobností nevdá, protože už není tak atraktivní jako slečny ve věku jejich synů.. Navíc v roli sebestředné matky z vyšší vrstvy a nižším IQ naráží na opravdu podivné situace.. Vyprávěno z pohledu jejího syna, který naopak rozumu pobral asi po tatínkovi ;-) ()