Pontypool

• Kanada Pontypool (viac)

Psychologický thriller, v němž smrtící virus prostupuje městečkem v Ontariu. (Filmbox)

Davies182

Pontypool je filmem, který po shlédnutí vezme slova z úst. Až na občasné (ale za to ohromné) - nejen - filmové chybky jsem se parádně pobavil a zavzpomínal na časy Akt X anebo Monstra, kdy člověka u sledování podobných snímků tak zvláštně příjemně mrazí... Strach z neznáma v efektním a originálním sci-fi s přehnanou pointou; lépe by se to asi četlo. ()

Zeck

Těžké rozhodování mezi 3 a 4 hvězdičkama. Tohle rozhodně není zombie film, s kterým jsem na začátku počítal. Dokud se "slovně nakažení" nedostanou ke studiu, film je téměř dokonalý. Tolik napětí jsem při pouhém rádiovém poslechu nezažil. Mazzy je skvělá postava, která udělá tenhle film v první polovině. Problém vidím až v druhé půlce, kde už chybí napětí a kde nemoc vidíme na vlastní oči. Musím se přiznat, že mi film občas nedával smysl, příklady neuvedu, protože by to byly vesměs spoilery, jak prase. Za první polovinu musím dát čtyry, za druhou už jen dvě. V součtu jsou to solidní tři hvězdy a 60% 12.01. 2010 ()

Ouwen odpad!

Otřesný herci, absolutně nevyužitej potenciál. Je mi jedno, že je film dost komorní, bez akce, gore apod. ale chtěl bych pocítit nějakou klaustrofobickou atmosféru, napětí a podobné prvky. Dialogy jsou však katastrofální a režie je nezvládnutá. Hodně dialogů překrývá jiné, jak se tam prolínají rozhovory mezi postavama a celé to působí dost zmateně v tom špatným slova smyslu. Já fakt nenarazím na kvalitní horor... už začínám bejt zoufalej. A ta pointa v tomhle filmu posouvá slovo "debilita" na novej rozměr. ()

honajz2

Mohlo to být skvělé, ale režisér to nebyl schopný ukočírovat. Dobře, film zprvu zaujme prostředím, rozhlasové studio, jenom tři lidé a to je v podstatě skoro vše, co ve filmu uvidíme. Pak tu jsme ve spojení s chudákem Kenem, který přináší zprávy o šíření čehosi. Fajn, postavy jsou zajímavé, konečně jsem se dočkal hororu, kde je v hlavní roli ten nejstarší. Pak je tu ještě skvělá tísnivá atmosféra, některé informace opravdu vyvolají mrazení. To je k plusům všechno. Většinou se panu režisérovi nepovedlo nepovedlo udělat ani filmově realistickou podivnost a působilo to směšně. Občas je ten děj takový pitomý a úplně se povedlo zkazit konec (+ titulková scéna nám opět přivede naprosto klasický hororový konec). A taky mi vadí, že zde nebylo vysvětleno, odkud virus vzešel. Možná režisér doufal v to, že tohle bude slavná hororová série a nějaký genesis bude třeba ve třetím díle, no ani náhodu. Jo, a to je asi poprvé, kdy je horor nejnapínavější v prostředku. 3* ()

eraserhead666

Jak strašně rád bych si přečetl tu novelu, podle které byl tento opravdu asi nejukecanější horror, jaký jsem kdy viděl, natočen. Originálně pojatá v podstatě stereotypní zápletka s hodně dobrým hereckým motorem (minimálně v počáteční tříherecké části). Pravda, na konci jsem se v tom trošku ztratil, ale ani to nijak neubralo na efektu. Příběhy, které se dějí jakoby mimo to, co vy sledujete, mám docela rád, mají kouzlo a když se to podaří, tak i atmosféru. A tohle to hodně dlouho má. Kill is Kiss. ()

• Scenárista Tony Burgess si vo filme strihol rovnomenné cameo, konkrétne v scéne so živou hudbou v rádiu. (BlackTom)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (BlackTom)