Nastal čas vrcholu římského impéria, doba mocných gladiátorů, bujarých žen a zuřivého jednookého netvora, který zabíjí každého, kdo je tak pošetilý a vstoupí do jeho lesního panství. Šílený císař Tiberius (Eric Roberts) má plán jak uspokojit krvežíznivý dav - chce chytit nebezpečnou obludu a vypustit ji do arény spolu s odsouzenými otroky, mezi nimiž je i neprávem uvězněný generál Marcus Romulus (Kevin Stapleton). Řím si tak vychutná zběsilost rozpoutaného pekla na vlastní kůži. Začíná definitivní boj mezi člověkem a netvorem, mezi dobrem a zlem… (oficiálny text distribútora)

Tommassi3

"A nyní jděte a staňte se hrdiny !!" A tak šli a udělali ze sebe až k pláči trapnou bandu ochotníků, protože skutečnost, že téhle urážce všech sandálovek neubližuje ani tak směšný Kyklop kompletně v CGI, ale naopak lidští (ne)herci, se jeví výmluvně ironicky.. To vám byla ale hlína !! ()

J*A*M*A*L

Decklan O'Brien je snad ten nejhorší režisér této doby a tímhle dalším nesmyslným propadákem to dává opět najevo. Ono by to vlastně zas tak hrozné být nemuselo, ale ta kamera, ty akční scény, ta krev... bóže! Kdyby to bylo natočené před dvaceti lety, tak bych ke kameře neměl nic proti, ale taková odporná kamera z roku 2008?? Co to jako je? A jakto že ještě O'Brien pořád točí. Že se nestydí on sám. Jinak příběhově to taky nebylo nic moc. Kyklop pořád utíkal a pak ho zase zajali, pak se tam objevili gladiátoři, k těm krvavým momentům se radši nebudu vyjadřovat a to už jsem vlastně zase u té blbé kamery. Tohle natočit v tak moderní době je taková ostuda, která se ani popsat nedá. Decklane přestaň už s těma filmama! ()

HonzaMag

No tak to byl teda "nářez". Eric Roberts se opět propadl o něco hlouběji do stoupy, ale aspoň se tváří jako herec; což se o ostatních představitelích tvrdit nedá. Hlavní hrdina Markus vystačí s jedním a stále stejným úsměvem idiota; vedle nesympatické "krasavice" Barbary vypadá i Kyklop jako Brad Pitt. Kvalita dialogů zde již byla zmíněna, takže jen doplním větu, která pobavila zase mne „... Oni nejdou po silnici!“ – patřila k těm složitějším (rozvitějším). Prostě celé to působí dojmem, jako když kočička s pejskem pekli dort: posbíráme po hospodách pár opilců a pod mostem pár bezdomovců – navlečem je do hadrů ze smeťáku; doplníme je jedním trochu známým hercem (kterého přepadneme v ranních hodinách na cestě z tahu, takže ani neví, že se k něčemu upsal a že nešlo jen o autogram); přidáme pár kulis, které si vypůjčíme od dětí z hereckého kroužku ZŠ; natočíme pár záběrů z populárních rumunských lesů; doplníme prostředím z levné PC hry a všechny zbývající peníze vrazíme do digitálního Kyklopa; dialogy opíšeme ze Slabikáře pro předškolní děti a vše pořádně zamícháme a povaříme ... Ani nevím, proč jsem dal tak vysoký počet hvězdiček, asi kvůli tomu Kyklopovi. A možná bych i přidal, kdyby na závěr sežral Markuse, Barbaru, zbytek otrapů, režiséra, scénáristu, kostyméra, ... prostě všechny, kdo se na tomto veledíle podíleli (nebo podělali ? :-( ()

jefff

Plakát láká na velkolepé historické fantasy, a naivkové jako já se nachytali:-) Hooodně skromná podívaná s mizerným digitálním Kyklopem a velechudou výpravou. Na druhou stranu si nemyslím, že by režijně to bylo uplně špatné. Kyklop nenudil a příběh byl docela zajímavý a i tak malonko napínavý. Možná mít více peněz tak z toho koukalo překvapení. ()

Gilmour93

Navození atmosféry starého Říma stejně marné jako snaha Kyklopa mrknout levým okem, filmařsky zasmrádlé jak obrovy hnědé spodky, které si nevyměnil od prvního kojení Romula a Rema vlčící a k tomu všemu Tiberius E.Robertse s vizáží (h)ladiče pyjan Eltona Johna. Konečně jsem pochopil význam jazykolamu: „Od poklopu ke poklopu Kyklop kouli koulí.“ Film je totiž od samého začátku až do konce bohapustá kanalizační stoka plná lejn římských obyvatel nakažených tyfem a ta přetěžká koulící se koule z olova představuje nelehký úkol režiséra D.O´Briena nezemřít nad výsledkem své práce studem. ()

• Když Gordian v aréně čeká na svůj rozsudek, je v jedné scéně bez hadrů a ve druhé s nimi. (StrYke)
  • Ve scéně, kdy má na stavbě domu dojít k cejchování nového otroka, lze spatřit v pozadí žlutý deštník. (Godhaj)