Hra na vraha

všetky plagáty

Parta studentů slaví konec studií v odlehlém prázdninovém domě. Bujarou zábavu však razantně ukončí přítomnost sadistického psychopata, který je zatáhne do dobře promyšlené smrtící soutěže. Pravidla jsou jednoduchá - kdo chce přežít, musí zabít ty ostatní. Kamarády i páry čeká zkouška důvěry. Vztahy se začínají rozpadat, napětí roste a naděje na přežití slábne. Domů se dostane jen jeden. Kdo přežije? Někteří budou bojovat pro lásku, někteří pro přežití, ale všichni se změní. Protože hluboko uvnitř jsme všichni zabijáci... (oficiálny text distribútora)

Smok

Človeku stačí jeden pohľad na názov a obsah filmu, a hneď mu je jasné, že dorastenci si na chatke budú užívať trošku inú zábavu, ako pôvodne plánovali. Škoda len toho totálne prevareného nápadu, lebo scenárista sa s dorastom nesral a nechal ich pekne jedného za druhým miznúť zo sveta, ako drevo v rozpálenej peci. Taktiež tvrdenie „Priateľ je človek, ktorý vždy stojí pri mne, ktorý má ma rád a na ktorého sa môžem spoľahnúť“, dostáva značné trhliny. Ináč len ďalší slasher do počtu. ()

MartinNDL

Battle Royale po americku, tudíž KFC Twister bez kuřete (pro ty, co jim nestačí metafora - pouhá vyvražďovačka bez psychologické a hlavně filozofické nadstavby). Klasické slashové dílko typu "vyber si jednu osobu a tý fandi, ať to přežije". Můj problém je ten, že u podobných filmů chci, aby to zvládla ta sexy holka, což je jako fandit v McDonaldˇs hamburgeru. Jako žánrovka veskrze průměrné, ale nenatahované, nenudící, neurážející a s relativně přijatelným koncem. Jako Whopper z Burger Kingu. ()

SOLOM.

Docela jsem se na tento film těšil, protože slashery mám rád, ale opět odcházím s pocitem zklamání. Jde jen o průměrný snímek toho žánru a musím říct, že kromě několika zajímavých scén a špetky gore efektů jsem tu nenašel nic na co bych se musel podívat znovu. Světlých okamžiků je tu opravdu jen velmi málo a ani ty nebyly nic světoborného. Až do konce jsem vůbec netušil, kdo by to mohl z nich přežít, protože mé oblíbené postavy průběžně umíraly a úplné vyústění zápletky, proč si vrah vyhlédl právě tyto lidi jsem tušil skoro už od začátku,. Pokud budete pozorní, tak na to do prvních patnácti minut přijdete sami. Indicií lze nalézt hned několik. ()

Hakha

Už od začátku jsem měl pocit, že film bude hodně špatný a taky jsem se vůbec nemýlil. První věc, která se mě dost nelíbila je nesympatické obsazení a katastrofální herecké výkony, kterým dodává šťávu naprosto ubohé dialogy. V okamžiku, kdy nám vrah nalajnuje hlavní dějovou linii, tak v tom momentě začíná hra o komedii. Jestli se tvůrci snažili nás šokovat, tak jejich práce se rovná bodu nula, jelikož psychologie postav a dramatičnost vůbec nefunguje. Naprosto předvídatelný děj, nelogické a spíše úsměvné chování postav, vraždy nezajímavé a tak mé hodnocení vychází na 0,5 hvězdičky…. ()

Zayl

Partička mladých přátel jede zapařit na chatu, ale to ještě netuší, že to bude jejich nejhorší noc v životě. Máme tu provařenou koncepci teenagerovských vyvražďovaček z trochu jiného úhlu pohledu. Není to totiž vrah, který odvádí špinavou práci, ale nechává ji na svých obětech. Pravidla jsou jednoduchá, přežít může jen jeden nebo nikdo. Nepochybně zajímavý nápad, ze kterého se ale dalo vytřískat mnohem víc. Pod nánosem nelogického jednání postav, nezajímavých vražd a "šokující" pointy se utopí i prvotně dobrý námět. Navzdory tomu jsem to sledoval bez větších obtíží a i za snahu nechám tři hvězdy. ()