Stratený poklad Aztékov

(TV film)
  • Česko Ztracený poklad Aztéků (viac)

Počátkem 20. století cestovala expedice vedená profesorem Samuelem Jordanem hluboko do Velkého kaňonu, aby tam našla pověstmi opředené ztracené město. Celý tým se však ztratil. Když profesorova dcera Susan (Shannen DohertyBeverly Hills 90210, Zkurvená nuda) dovede do nezmapovaného údolí záchranářský tým, objeví starověkou civilizaci, jíž vládnou divošští bojovníci. Podle pověsti je právě zde, kdesi hluboko v podzemí ukryt i tajemný poklad Aztéků střežený mytologickou příšerou, živící se lidskými obětmi. Povede se výpravě uniknout ze ztraceného města, plného bohatství a zla? (oficiálny text distribútora)

rublik05 odpad!

Jako amatérský studentský film od lidí na drogách dobrý, ale pokud tohle někdo vážně vypustil do televize, tak tady už končí veškerá sranda. Když si vybavím jakýkoliv aspekt, ať už je to kamera, efekty, herci, prostředí či příběh, pokaždé si odpovím stejně, hrůza. Vůbec jsem nepochopil co to mělo být, o čem to mělo být, proč to mělo být, jediné co vím, že jsem zbytečně ztratil hodinu a půl svého života. Asi bych zasloužil i nějakou medaili za statečnost, že jsem do dal celé. Brr, hnus fialovej, tohle je jen pro ty nejodvážnější. 0/10. ()

jenik71

Atraktivní název - a to je všechno. Takto si dobrý dobrodružný film rozhodně nepředstavuji. Nemá to dobrý příběh, napětí, výpravu, zvraty a ani dobré triky. Prostě nic, co by mi zůstolo v paměti. Působilo to na mě značně amatérsky a ani herci toho moc nepředvedli. Místy je jejich "hraní" dokonce na hranici trapnosti. Ne, děkuji. O takové filmy nemám zájem. ()

Lachtaan

Zápletka: Další poněkud zajímavý námět utopený ve vykrádačce dobrodružných filmů alá Indiana Jones. Monstra: Lze si pamatovat pár mžiků, kde se snažíte ignorovat vědomí, že se animační štáb zrovna dvakrát nezapotil. Herci: Přejete si, aby se místo nich radši povětšinu stopáže kamera upírala na to stejně přihlouplé monstrum. ()

venalce

Ok, nebudu lhát, ten film je špatný, hodně špatný. Je to další z naivně prostých a prostě naivních variací na Flynna Carsona (který sám o sobě není kdovíjaký zázrak) a jiné lovce pokladů, kteří svému předchůdci Indianu Jonesovi nesahají ani po kotníky. To takhle vezmete všechny obvyklé propriety (starodávnou kulturu, poklad, krvelačné divochy, pár mytologických žblebtů, tekutý písek atd. atd.), smícháte s všemožnými klišé (ale musí být opravdu všechna, vynechat některé je naprosto nepřípustné), načrtnete od ruky scénář, do kterého nacpete všechno, co vás napadne, s logikou se ani nepočítá, takže ten mišmaš nějak sešroubujete (hlavně nic nevynechat) a bez přidání jakéhokoli originálního nápadu předhodíte divákům...kteří vás po zásluze roznesou na kopytech. Nicméně, pokud víte do čeho jdete, rezignujete na jakoukoli logiku, berete to prostě jako pohádku na nedělní odpoledne a vaše očekávání se snížila na to, že tam hrají hned dva fešáci ze Stargate, pak se na to dá dívat. Původně jsem tomu dokonce chtěla dát dvě hvězdy, ale za ten přepálený konec, který byl i kvůli přehrávání herců nevtipně směšný, bych víc než jednou hvězdou urazila všechny ty špatné filmy, kterým jsem dala hvězdy dvě. ()

Arkos

Céčkový dobrodružný film, na kterém je bohužel vidět, kolik do něj tvůrci investovali. Divadelní kulisy, vesměs odstrašující herecké výkony a k tomu buclatá Shannen Doherty. Na druhou stranu musím přiznat, že v této kategorii jsem viděl již dost daleko horších výtvorů /viz Kyklop/ a tenhle film jsem strávil celkem v pohodě, k čemuž přispěl jediný opravdu hrající herec Michael Shanks. Takže dneska budu vyloženě rozhazovačný a dám 2 hvězdy. ()

• Michael Shanks zde hraje archeologa Langforda. Archeologa, resp. egyptologa, hraje i v seriálu Hvězdná brána (od r. 2007), kde ale příjmení Langford nosí žena, a to žena, která Daniela Jacksona (Michael Shanks) přivede k projektu Hvězdné brány (Catherine Langford). (VMa)
  • Natáčení začalo 26. dubna 2008 a skončilo 14. května 2008. Do listopadu 2008 však musel štáb ještě dotočit některé scény. (Terva)
  • Příjmení Langford se v souvislosti s archeologií objevuje i v díle "Rošťáci" seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987). Deanna Troi říká omládlému kapitánovi Picardovi, že by mohl čas využít pro své záliby. Picard poté Deanně říká, že by mohl přijmout nabídku doktorky Langfordové a navštívit zříceniny na planetě Suvin IV. (VMa)