Chcete být milionářem?

(relácia)
Súťažný
Česko, 2000, 45 min

Chcete být milionářem? Úspěšná soutěž, kde můžete své znalosti proměnit za skutečně velké peníze. K dispozici máte tři nápovědy (pomoc publika v sále, 50 na 50 a přítel na telefonu), pokud nevíte jednu ze čtyř nabízených odpovědí na danou otázku. V celé škále otázek jsou tři záchytné body, což znamená, že ona částka soutěžicímu zůstane. Věřte, že Vladimír Čech (Martin Preiss) nejednoho člověka na "horkém křesle" zviklal. (cheyene)

BeranSon

Když počítám jediné díly, které jsem sledoval (ty s Čechem), tak jsem nadšený. Opravdu, takováhle TV hra je skvělá, má svojí úroveň, velmi charismatického moderátora a takový ten kulturně povznášející nádech. Ještě štěstí, že jsem zatím žádný díl bez něj neviděl a tak si podle toho co zde lidi píšou, nebudu kazit zdání o této soutěži. - 8/10 - ()

ABCD Marta

Svého času oblíbená televizní soutěž, jež měla jedno velké plus - Vladimír Čech. Svým hlasem, vystupováním, vizáží a otázkami k soutěžícím dělal z této soutěže něco víc, než jen další ,,úspěšný" pořad. Bohužel jeho následovníci už tak skvělí nebyli a souhlasí se mnou drtivá většina uživatelů této databáze. ()

Everyone

Skvělá vědomostní soutěž, nejen kvůli moderátorovi (Vladimír Čech; Roman Šmucler také nebyl špatný, ale pan Vladimír Čech byl skvělý !!!), zvoleným otázkám, ale i zajímavým výhrám. Ale Riskuj! měl rychlejší kadenci v pokládání otázek, tak se člověk i více dozvěděl, pokud si trénoval všeobecný rozhled. _____ S odstupem času mi ty otázky přijdou lehké - i když hodně záleží na štěstí (škoda, že jsme se nedočkali v ČR otázky za 5 000 000+, zajímala by mě obtížnost), ne jako když mi bylo 15+-. Neváhal bych se vůbec přihlásit, být tato soutěž dnes. _____ Odpovídat v americké či anglické verzi na prvních 5 otázek je velice těžké, ale druhá pětka či výše je už srovnatelná, protože není tak "národnostně usazená", což pro cizince představuje často nezdolatelnou překážku. _____ Být Čechů více, tak se soutěž (či Riskuj) stále vysílá a běží už nějaká x-tá sezóna, tak jako v zámoří, podobně jako "věčný AZ kvíz" - díky za něj. ()

duklak2

Kdo by jím být nechtěl? Já myslím, že většina asi ano. I když, jak říkávají naše babičky. Peníze prý nejsou všechno. Bohužel se velmi mýlí. Vždyť bez peněz vás v dnešní době ani nevyšetří. I když já poplatkům velmi fandím a mít tu možnost, tak bych je mnohem navýšil! Protože lidi, nezlobte se na mě, ale řekněte mi, proč jdete k doktorovi s teplotou a kašlem, když léky máte doma. A vy ještě k tomu doslova vyhodíte 30 Kč a mrháte čas v ordinaci, který by jste mohli strávit např. sledováním filmu a tím si navýšit hodnocení na CSFD:-). A teď bych měl napsat něco k soutěži. Viděl jsem hodně dílů, kdy moderátorem byl Vladimír Čech, který mě svým hlasem doslova upoutal a já se těšil na další díly. Soutěž to je poměrně nespravedlivá. Ze začátku dostáváte jednoduché a mnohdy trapné otázky, ale po druhém záchytném bodu už jsou úplně těžké a málokterý soutěžící si s nimi ví rady. Velmi chválím hudbu. Diváka drží v napětí a spolu s hlasem V. Č. by se celková atmosféra dala krájet. Srdce se mi zastavovalo a dech jsem sotva popadal, když se V. Čech ptal soutěžícího: Jste si jist? Ještě u žádné jiné soutěže se mi nestalo, abych tak moc přál soutěžícímu, aby postoupil a pokusil se atakovat miliony. Nápovědy byly dobře vymyšleny a celý princip této soutěže se mi zdál zábavný a promyšlený. Bohužel, pan Vladimír Čech skončil a do moderátorského křesla usedl Martin Preiss. Snažil se, to mu neberu, ale prostě na V. Č. neměl. Jen měl asi trochu smůlu na soutěžící:-)., když v jednom díle bojoval o výhru, dnes známý lesní vrah Viktor Kalivoda, který nakonec vyhrál 320 000! S Martinem Preissem jsem viděl jen pár dílů. Pak myslím, že nejen mě, autoři velmi překvapili, když se rozhodli nabídnout práci moderátora zpěvákovi Ondřeji Hejmovi. Mě to přišlo komediální a totální úlet obsadit tohoto zpěváka do moderátorského křesla. Nehodil se na to a tak není divu, že soutěž ztrácela sledovanost, která zanedlouho vyvrcholila zrušením tohoto soutěžního pořadu. Nedávno se soutěž přesunula na PRIMU, kde ji uváděl Roman Šmucler. Neviděl jsem ani jeden díl a vůbec mi to nevadí. Je smutné, jak "milionář" dopadl a já jen doufám, že se ho někdo pokusí vzkřísit a navrátí mu již dávno zašlou slávu. Soutěž hodnotím 3 hvězdami a to jen za díly, které uváděl Vladimír Čech. ()

WolfR

Za éry Vladimíra Čecha to byla vysoce kvalitní vědomostní soutěž. Jeho slovní hříčky a umění zpracovávat soutěžící bylo neuvěřitelné a já se mnohdy skvěle bavil, ale i něčemu naučil. Po jeho odchodu kvalita klesla. Nicméně za jeho doby to byl, troufám si tvrdit, skvost mezi televizními soutěžními pořady! Především tedy za toho Čecha 3 hvězdy. ()

• Žádnému soutěžícímu se nepodařilo vyhrát maximální možnou výhru 10 milionů Kč. Nejvyšší výhrou v celé soutěži byla částka 2 500 000 Kč. Odnesli si ji dva soutěžící: Zdeněk Jánský ve 174. díle a Pavel Judas ve 287. díle. (orkadimenza)
  • V 333. a 334. dílu během éry moderátora Martina Preisse soutěžil Viktor Kalivoda, který si odnesl 320 000 Kč. Jde o osobu, která o rok později zavraždila 3 lidi s tím, že mu vzorem byla Olga Hepnarová. Plánoval i masovou vraždu na lince metra C. (Zodd)
  • Jeden ze dvou soutěžících, který si za dobu existence české verze Chcete být milionářem? odnesl výhru 2 500 000 korun, byl Pavel Judas. Otázka za pět milionů, kterou dostal, měla filmové znění: „Plakát, kterého filmu byl v roce 1997 při aukci vydražen za 453 tisíc dolarů?“ Správná odpověď byla Mumie (1932). [Zdroj: Nova.cz] (boni)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů