Cesta draka

• Česko Cesta draka (viac)

Těšil se, že se v Římě dobře nají, ale mafiáni nedají pokoj majitelům restaurace, a tak musí Bruce udělat pár nezbytných opatření, aby je ochránil. Kopance budou jenom létat a na konci se možná odehraje souboj století: Bruce Lee versus Chuck Norris. (oficiálny text distribútora)

Xmilden

Takže shrnutí : skoro celý film se toho nějak moc neděje a na závěr vše řeší nezapomenutelná bitka s Chuckem Norrisem. Když jsem byl malý tak filmy Bruce Leeho pro nás byly něco jako kult. Teď je ale vidět na nich, že zub času nemilosrdně pracuje.PS: což v roce 2020 platí ještě o dost více. Přesto jistý nádech nostalgie musí být. 60% ()

majo25

Moje prvé dávne zoznámenie s Bruceom Leem. Samozrejme, že na prvom a poslednom mieste sú efektné kung-fu súboje, ktoré držia tento film v nadpriemere. Zasadené do zaujímavého prostredia zrúcaním antického Ríma. Príbeh je aký je, jednoduchý a veľmi naivný, ale v podstate spĺňa to čo má. Dokonca niektoré humorné prvky sú celkom vkusné. No a na konci je kultový súboj Brucea s dalšou martial arts legendou - Chuckom. Po každom jednom zhliadnutí filmu som mierne dúfal, že Chuck bude odolávať lepšie, resp. bude súboj vyrovnanejší. To by ale film nemohol režírovať sám Bruce. ()

Krt.Ek

Neviděl jsem moc bojových filmů. Možná, že by šly napočítat na prstech jedné ruky. Zdaleka neznám všechny legendy tohoto žánrů a všechny filmy, které ho ovlivnily. Ale o Cestě draka jsem už předtím slyšel samé superlativy. Proto jsem rád, že to babička měla půjčené na DVD a já jsem to konečně mohl vidět. Musím uznat, že to byla nesmírně zábavná podívaná s třešničkou na konci v podobě dnes už legendárního souboje mezi Chuckem Norrisem a Brucem Leem . 75% ()

movie

Okey, těch 5* od spousty uživatelů je tu skutečně mimo. Děsný scénář (mj. komické momenty jsou velice špatné), hrozná režie, kamera (stále rozmazaná) a ještě otřesnější herecké výkony. Celá CESTA DRAKA je vpodstatě cca. 80 min dlouhé čekání na závěrečnou (a jinak tedy výbornou) bitku Bruce Lee a Chucka Norrise, který tu jediný podává celkem seriózní herecký výkon (dost možná poslední ve své kariéře). Jenže tuhle bitku si můžete pustit na youtube a čas s CESOU DRAKA tak rozhodně marnit nemusíte. ()

ClintEastwood

O filmu Cesta draka se říká, že je to nejlepší film mistra bojového umění Bruce Lee. To si já osobně nemyslím, ale i tak se jedná o maximální kung-fu zábavu. Je to film spíš pro fanšmejkry a řadový divák si ho zřejmě tolik neužije. Mně možná trošku vadila ta komediální složka a neschopná mafie, která se snažila hlavního hrdinu zastrašit. Vše ale vynahrazuje Chuck Norris a jeho závěrečný souboj s Bruceem Lee, který se odehrává ve stínu římského Kolosea. To je opravdová lahůdka a zápis mezi nejslavnější scény filmové historie. V rámci akčního žánru určitě. Jinak - Bruce Lee před kamerou, za kamerou i jako scénárista. Autorský snímek. ()

• Bruce Lee ve filmu používá čínský box, Chuck Norris karate. Oba herci se bojovými uměními prosadili i mimo plátno. (skrblik007)
  • Jedná se o první zápornou roli Chucka Norrise. (Epistemolog)

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

07.12.2010

Kino Světozor obsadí dne 8. prosince od 19:00 Chuck Norris se svým akčním uměním. A že bude co obdivovat. Každého diváka jistě nakopne třeba Cesta draka, ve které se Chuck postavil i samotnému Bruce… (viac)