Wonder Woman

• USA Wonder Woman

Amazonky vedené královnou Hippolytou porazily boha války Arese. Ten je z příkazu Dia uvězněn na mystickém ostrově Themyscira, kde má být na věky střežen. O staletí později však na ostrově ztroskotá letadlo s americkým vojenským pilotem Stevem Trevorem. Zatímco Amazonky soutěží o to, která z nich doprovodí Trevora zpět do světa lidí, Ares uprchne. Hippolytina dcera, princezna Diana, která soutěž vyhraje, má tudíž na starosti hned dva úkoly - nejen dopravit Trevora domů, ale také dopadnout a znovu uvěznit Arese. Dobrodružství nové hrdinky Wonder Woman, která je obdařena silou Herkula, moudrostí Athény, rychlostí Merkura a krásou božské Afrodity, začíná... Animovanou dobrodružnou fantasy režírovala Lauren Montgomeryová. (oficiálny text distribútora)

fiLLthe3DD

Skvělý snímek... Filmy, natočené podle komiksů jsem svého času přímo nesnášel, avšak jednoho krásného dne jsem WW zhlédl na Nova Cinema a několikrát se k němu vrátil... Následujících pět jsem vyhlížel hranou verzi, a čekání (WW s Gal Gadot) se vyplatilo... Tyhle namakané hrdinky typu Xena já můžu :) ()

Davies182

Další z velmi mála sakramentsky dospělých animáků o superhrdinech. Podobné kousky by se měly povinně promítat všem neználkům, kteří mají papírovou okénkovou kulturu spojenou s malými caparty - comics není jen Čtyřlístek a Kačer Donald! Spousta feministických narážek, drsná mluva a dokonce pár důmyslných filozofických hlášek - to vše dělá spolu se super akcí a krystalickým HD obrazem z Wonder Woman nezapomenutelnou podívanou. Kde je ta filmová Justice League?? ()

Rocky88

Až na tu neviditelnou stíhačku to nebylo vůbec špatné. Áres je dobrý záporák, mytologie docela funguje a slovní boj mezi mužským a ženským pohlavím je vtipný. Tlupa feministických fitness trenérek nakonec prozře a po rozdrcení Áresových kulí se opět začne sbližovat s majiteli pytlíků se spermiemi. Happy endy já rád. ()

Djkoma

Nejpodivnější komiksová postava v dalším animovaném filmu. Má očekávání překonána opravdu s velkým přehledem. Přestože, je Wonder Woman podivná komiksová postava, která je, a v hrané verzi by byla ještě více, sexy má film zvláštní mytologický nádech, který podporuje výborná hudba. Ta dokáže každou druhou scénu vynést do nebe a opět velké množství akce je podpořeno právě dunivými chorály, které neberou konce. Co chybí? Prakticky nic. Přestože pochybuji, že tenhle komiks má naději být úspěšným filmem (spíše to bude sexy variace ala Barbarella a pokud bude hlavní postavu hrát Megan Fox, bude to splněný sen mnoha mužů...) a dobrým filmem, animovaná varianta jím je. Realita je bohužel taková, že ty bohy, nemrtvé, amazonky atd prostě hraný film asi určitě nezvládne... ()

predators

Po několika viděných animovaných filmech jsem k tomuto přistupoval s lehkou opatrností. A nebylo třeba, protože od WW se vám dostane přesně to, co očekáváte. Perfektní grafika a hlavně PŘEHLEDNÉ souboje, kdy nemusíte stopovat každý snímek jenom proto, abyste zjistili, proč někomu upadla hlava. :-) No a na závěr musím zmínit příběh, který si vzal do vínku mytologii řeckého božstva. A navíc je to i vtipné... Paráda! 80% ()

• Etta Candy je rovněž postavou z komiksů o Wonder Woman, ale v současné době je zobrazována jako vojenská důstojnice s nakrátko střiženými vlasy, která se stala jednou z přítelkyň Wonder Woman. (liquido26)
  • Film měl premiéru v pátek 6. února 2009 na festivalu New York Comics Con. (liquido26)
  • Tento film je volně založen na prvním z příběhů komiksové série Wonder Woman "Bohové a smrtelníci" z roku 1987, jehož autory jsou George Perez, Len Wein a Greg Potter. (liquido26)