Mladý Vince Ferro  (Sam Riley) z chudobnej rodiny v Ohiu potrebuje zohnať čo najviac peňazí, aby mohol zaplatiť účty za otcovu operáciu, ktorá by mu zachránila život. Popri štúdiu preto zarába ako elektrikár. Počas práce v jednom dome začuje jeho majiteľa hovoriť so svojou ženou, že čoskoro získa obrovský balík peňazí, a to vďaka listu, ktorý mu práve prišiel poštou. Lenže majiteľ sa predávkuje drogami a zomrie. Vince mu ukradne obálku s mobilom aj listom, riadi sa jeho presnými inštrukciami a cestuje do New Yorku, kde čaká na kontakt. Zrazu sa ocitne v podivnom podsvetí plnom podivných ľudí, kde ide o veľa peňazí, ale hlavne o život. O jeho život... V dome na vzdialenom newyorskom predmestí hrá skupina ľudí zložitú a smrteľne nebezpečnú hru založenú na ruskej rulete. Skupina boháčov uzatvára stávky, kto z hráčov prežije všetky vražedné kolá. Vince dostane číslo 13. Výherca si odnesie všetko a tí, čo prehrajú, stratia to najcennejšie - svoj vlastný život. Vince sa zoznamuje so súťažiacimi, medzi ktorými je mnoho čudákov, napríklad pacient, ktorého z psychiatrickej liečebne priviezol jeho brat, aby súťažil namiesto neho. Kto zo súťažiacich prežije všetky kolá ruskej rulety a ako posledný získa obrovský balík peňazí? (TV JOJ)

Fiftis

Je to síce béčko ako sa hovorí - ako sviňa, ale obsadenie Jasona Stathama do jednej z hlavných úloh bol dobrý ťah. Prišlo mi to netradičné. Čo je u mňa veľké plus. Zaujímavo pojaté aj zaujímavo spracované. Ako už bolo povedané, určite sa na tom dalo viac zapracovať, ale priznám sa, že mi to celkom vyhovovalo. I keď chvíľami tam to napätie nebolo úplne cítiť. A hlavne bolo to o niečom inom, než čo som z výpočtu hercov čakal a myslím, že sa film vydaril. Ono je to taká zaujímavá hra ruskej rulety, i keď si nemyslím, že by to kvôli tým peniazom niekto hral dobrovoľne, ako Jason. Záver síce otvorený, ale vysvetlený. A tiež netradičný. Milujem nehappyendy. ()

swamp

Docela povedený snímek, u kterého však nechápu jedinou věc - proč jej režizér točil, když už ho jednou točil?! :) Ano, jasně, americká produkce, více peněz, známější tváře - ale.. Mno, na původní (a tipuju autentičtější) verzi se jistě podívám, možná mě překvapí třeba v závěru. Děj filmu nebudu nijak rozvádět - je jasné, že kdyby Vince mohl, své počáteční jednání by si setsakramentsky rozmyslel. ;) ()

Sandstorm

V prvních minutách divák vůbec neví o co jde, čímž Vás film dostane a chcete vidět víc a víc. V další půl hodině už víte o co jde a nastupuje napětí, které jsem ve filmu dlouho nezažil a podtrhují ho přesvědčivé herecké výkony. Poslední půl hodinka už je taková volnější. Nechce to ovšem nad filmem příliš přemýšlet, logika tady příliš nefunguje, ale jen si ho užívat. Povedená jednohubka na jedno použití, nic víc, nic míň. ()

Fr

Jeden den a vydělám tolik peněz.....budeme ale potřebovat štěstí...... Tenhle film je o hovně! Ale jestli vás uspokojí adrenalinový ,,závody“ (nemyslím ČKD..), jejichž napětí je cejtit i doma v obýváku, pak se nemusíte bát. Přestože si myslím, že vím, kdo vyhraje, jsem napnutej! A vo to v tomhle filmu jde! Žádný zbytečný keci, prokreslený charaktery, vztahy. Hrajeme O ŽIVOT!! A jednoduše shrnuto – nebejt hry, není o čem psát. TAK DO KRUHU !!! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem obdivovatel kultu osobnosti M.Rourka. 2.) Znám lidi, kteří používají dopisní papír s pavoukem (a nejsou Spiderman!). 3.) Jsem hotelový animátor a hledám inspiraci. 4.) Čeká mě velká výhra, a nevím jak zacházet s prachama. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** ()

Spooner

Originál jsem sice neviděl, ale už podle hodnocení se zřejmě vydařil o něco víc, než tento naprosto nudný film. Slibný námět je tu totiž zabit množstvím klišé a zbytečných postav (Mickey Rourke). Navíc to má celé velmi pomalé tempo a zcela bez nápadu, i když samotné scény, kdy už se hra konečně hraje, jsou docela napínavé. Zajimavé obsazení je ale zcela nevyužité a kromě těch pár napínavých scén tu není prakticky nic zajímavého. ()

• Natáčení probíhalo v americkém státě New York v lokalitách White Plains, Crestwood, Fleetwood, Mont Vernon a New York. (Terva)
  • Do úlohy detektíva Larryho Mullana bol pôvodne obsadený Ray Liotta. Svoju účasť musel kvôli pracovnej zaneprádznenosti odrieknuť, a tak ho nahradil David Zayas. (m.a.t.o.)