Mladomanželia sa vyberú na svadobnú cestu do Číny, kde navštívia vidiek práve v čase festivalu duchov, sviatku, počas ktorého si domáci uctievajú duše mŕtvych. Podľa miestnej legendy sa za splnu v siedmom mesiaci lunárneho kalendára otvoria brány pekelné a duše zomrelých putujú krajinou. Samozrejme že vzdelaní Američania sú tým nesmierne pobavení a to až do takej miery, že to dajú najavo aj navonok, čím pobúria domácich. Keď uprostred noci zmizne ich sprievodca a zanechá ich v neznámej pustatine, to čo pôvodne pokladali za nepodarený pokus o žart sa začne premieňať v tú najdesivejšiu nočnú moru ktorú doposiaľ zažili. (beso74)

raimi

Mám rád příjemná překvapení. A to rozhodně Seventh Moon je. Film jsem sice registroval, ale plakát ve mně žádné naděje nevzbuzoval, a na trailer jsem ani nekoukal. Zkrátka další moderní videobéčko, jakých jsou tucty, říkal jsem si. Jak jsem se jen mýlil. Pochvalná zmínka kdesi na netu mě nahlodala a já to riskl. A dobře jsem udělal. Připravil jsem si kvalitní atmosféru- hluboká noc, sluchátka, blu-ray rip, a bylo zaděláno. Ten film je vážně dobrej. Krátká stopáž, žádná vata, v rámci doku stylu moc pěkná kamera a kurevsky hustá jízda téměř od začátku. Žaludek jsem měl sevřenej, srdíčko až v krku, nehty jsem si okousal. Tenhle úprk nočním čínským venkovem jsem si fakt užil. ()

Xmilden

Obsah filmu se tvářil zajímavě a hodnocení nevypadalo zle, tak jsem si říkal že bych to mohl zkusit. Bohužel se překvapení nekonalo. Scény moc nevyděsí a Měsíční démoni vypadají spíše jako tchýně když si zapomene pleťovou masku. Největší překvapení pro mě znamenalo zjištění že tohle natočil tvůrce Blair Witch. Roztřesená kamera tomu odpovídala, stejně jako fakt že toho nebylo moc vidět. ()

Shit

První polovina tohohle celkem solidního hororu se drží zaběhnutých kolejí, využívá tradiční hororový zbraně v podobě odlehlýho nočního místa kdesi v číně, rychlých zmutovaných a žravých parchantů a sice čekaných, ale minimálně z poloviny fungujících lekaček, jenomže tohle je jen v první půlce, pak se to pokusí o nějaký rádoby nečekaný odhalení a celý to jde do prdele a už se to jen dovleče do konce. ()

bourec

Tak zase jedna obří kokotina.Musim jen souhlasit s Hadžou,tohle je mistrovství světa v mrskání kamerou.Prostě osmdesát procent filmu vůbec nezachytíte co se děje,a zbytek nevidíte,protože je tma jak v pr....!Nejlepší chvíle jsou na konci,kdy vyjde slunce a je konec.Za to dám jednu hvězdičku.20%.A rada na konec pro tohodle přiblblýho režiséra.Příště přivaž kameramanovi kameru na švihadlo,a ať s ní začne na devadesát minut kroutit jak vzteklej,třeba se zas najde někdo,kdo to ocení. ()

dubinak

Tohle bylo něco jako Pád do tmy po čínsku. Alespoň mně to tak připadalo. Atmosféru Sánchez vytvářet umí, ale to už je od Záhady Blair Witch vlastně jeho povinností, i když si tímto jeho prvním snímkem posadil laťku dost vysoko a je to na jeho dalších filmech vidět. Herci byli velice sympatičtí a čínské a celkově asijské tajemno je moje oblíbená pochoutka. Pochválit taky můžu příšery, které byly velice "pohledné", stejně jako se mi líbili skřeti v The Descent. Nejpůsobivější byla jistojistě scéna z jeskyně. Stopáž byla akorát a povinností je určitě dívat se na Seventh moon v noci. Až tak vypracované to ale nebylo a opět dávám lepší průměr. ()