Deloris Van Cartierová na svých dobrodružstvích v klášteře nakonec ještě vydělala a slaví právě úspěchy v nové show v Las Vegas. Z opojení slávou je však vytržena neodbytnými jeptiškami, které přicházejí s prosíkem. Po předchozích zkušenostech s temperamentní sestrou dospěly tyto dobré ženy k názoru, že Deloris je jejich jedinou nadějí v katastrofální situaci. Škola sv. Františka, kde všechny učí, má být zavřena, a to z ryze světských a přízemních důvodů - pro peníze. Žáci nevykazují žádné zvláštní schopnosti, škola se neúčastní žádných soutěží ani závodů, a sponzoři a dobrodinci ztratili zájem. Zkrátka a dobře, škole je potřeba dodat nového ducha, a navíc - stejně potřebují učitelku zpěvu. A tak se Deloris navzdory všem svým předsevzetím nechává znovu navléci do černého hábitu a poněkud rozechvěle předstupuje před třídu plnou hlučných a neukázněných výrostků, které ta černá jeptiška před tabulí ale vůbec nezajímá. Deloris čeká tuhý boj, má-li nakonec vzbudit ve svých žácích zájem o hudbu a ještě z nich udělat sbor, schopný vyhrát celostátní soutěž. (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu 2

Hal_Moore

Co uděláte, když máte úspěšnou rodinnou komedii a chcete vytvořit pokračování? Samozžejmě najmete dětské herce nebo teenagery. Nemám moc rád pokračování úspěšných filmů, většinou nejsou ani zdaleka task dobré jako původní díla. Ale pokračování Sestry v Akci špatné není. Je stejně dobré jako jednička. Whoopi Golbergová se vrací do hábitu, aby zachránila starou církevní školu učením hudby a přetvořila svou třídu z teenagerů-rebelů na nové superstar. Písničky a zpěv je stále skvělý, příběh tentokrát o trošičku propracovanější než v jedničce, ale jen malililinko propracovanější. Pokud se vám líbila jednička, dvojku b jste neměli minout. ()

Dever

Soundtrack Marc Shaiman a Miles Goodman: 1. Greatest Medley Ever Told ,2. Never Should've Let You Go ,3. Get Up Offa That Thing/Dancing in the Street ,4. Oh Happy Day ,5. Ball of Confusion (That's What the World Is Today) ,6. His Eye Is on the Sparrow ,7. A Deeper Love ,8. Wandering Eyes ,9. Pay Attention ,10. Ode to Joy ,11. Joyful, Joyful ,12. Ain't No Mountain High Enough , ()

Prepperka

Jednička je pro mě jeden z nej filmů, tohle pokračování mě ale velmi zklamalo. Sice je koukatelný, ale už se z něj vytratilo to kouzlo a poselství jedničky. Ani hudba už není co bývala, a celkově je to takové vyšumělé. Ale možná kdo neviděl jedničku, bude mu tenhle film připadat dobrý. Takže doporučuju vidět nejdřív dvojku a až pak jedničku. ()

Qer

Oproti jedničce, která je takový můj gylty pležr, je tohle totální americkej patos. Stokrát vyprávěný příběh o napravených spratkách z ghetta, kteří po dostříkání graffity a lelkování s trávou na basketbalovém hřišti začnou poslouchat hlas svého srdce, je bohužel krok stranou od poměrně originálního námětu zpívajících jeptišek. ()

char_t

Někdo správně poznal, že úspěch jedničky stál zaprvé na parádní muzice, a zadruhé na pěti nebo šesti zábavných jeptiškách. A myslel si, že tedy stačí zkopírovat jen tyhle dvě věci a dopadne to stejně. Takže tu máme film s pitomou zápletkou (nebo spíš bez zápletky), kde jeptišky z minula doplňují neskutečně otravní (a blbě napsaní) teenageři a muziku (jen o chlup horší než v jedničce) kazí prvoplánový komunitní hip-hop. Dvě hvězdy za pár dobrých písniček a za moji slabost pro Wendy Makkena a J.L.Hewitt. ()

• Whoopi Goldberg první film natočila velmi nerada a s tímto pokračováním souhlasila až po tom, co se Disney rozhodl financovat její vysněný projekt Sarafina!. (HappySmile)
  • V scéne, keď deti dajú Deloris na stoličku lepidlo a ona sa pozerá cez dvere, v dolnom rohu si môžete všimnúť nápis "ass" z názvu "music class", ktorý je prelepený. Keď však otvorí dvere, aby vošla dovnútra, nápis "music class" je úplne čistý a celý. (martin1m2)
  • Velká pozornost se věnovala tomu, aby byly ruce Jamese Coburna (pan Crisp) vždy úplně nebo aspoň částečně zakryty, neboť trpěl artritidou. (HappySmile)