Čo sa skrýva za mágiou

(TV film)
  • Česko Magie kouzla zbavená (viac)

Magie kouzla zbavená - dokumentární pořad v němž nás bezejmenný kouzelník provede nejstřeženějšími taji kouzelnického řemesla. Nejprve je divák seznámen, jak vypadá dané kouzelnické číslo očima obecenstva. Následuje podrobný pohled do zákusilí a vysvětlení, jak je dané kouzelnické číslo technicky provedeno. Strhující pořad o představení a následném vyzrazení těch nejstřeženějších "kouzel" si po své premiéře vysloužil řadu pozdvižení jak na veřejnosti, tak i mezi kouzelníky samotnými. Kdo je bezejmenný kouzelník a proč tajemství vyzrazuje? Tato otázka zůstavá nezodpovězena - po celou dobu vystoupení eskamotér vystupuje v masce a nepromluví jediné slovo v rámci zachování své vlastní anonymity. (FIBO)

Mr.Hudson

Je až neuvěřitelné sledovat, jak je většina kouzel primitivních. Vždycky jsem žasl nad kouzelníky a hltal jejich triky, ale po shlédnutí dokumentu mám pocit, že bych to zvládl taky, stačí mít pouze správnou techniku a být šikovný. Při sledování v televizi si u každého triku říkám, tak jak tohle dopadne a jak nám předvedou a ukážou jak daný trik předvést, ale u ukázky triku si říkám jak jsem mohl být tak naivní a neuvědomit si to , ale to asi každý. Každopádně většina kouzelníků musí být naštvaná na Valentina za to , že ukázal většinu jejich "tajemství". ()

FIBO

Strhující dokument (který mimo jiné vznikne v pětidílnou sérii) ukazuje zajímavým a pro diváka velmi poutavým způsobem taje a kouzla eskamoterského řemesla. Nejdříve vidíme číslo tak, jako vidí nezasvěcení diváci a následně stejné číslo pohledem do zákulisí triku doprovázeným vysvětlujícím komentářem. Poutavý a nezapomenutelný + mimořádně působivá doprovodná hudba pod kterou je podepsán Danny Lux. ()

ilemas

Máte-li rádi kouzla, nedívejte se na to.Vše je tu vyzrazeno. Já tu hloupost udělal a teď toho lituji. Kouzlo ztratilo své kouzlo. Přes 10 let jsem to sušil doma aniž bych se na to podíval, ale dnes zvítězila zvědavost. Je to neseriózní vůči všem kouzelníkům, přesto je to nejcenější VHS co mám. Mrzí mně, že jsem to viděl a mrzelo by mně kdybych to neviděl. ()

Rimmer100

Bezejmený kouzelník (Val Valentino) proniká do tajů eskamotérského řemesla a prozrazuje jeden trik za druhým. Zajímavost: Výrazného úspěchu dosáhlo 21 brazilských kouzelníků, když vyhrálo soudní spor s televizní stanici TV Globo. Příčinou sporu byl i u nás známý seriál Magie kouzel zbavená. Odvysílání televizního pořadu jim podle soudního verdiktu zničilo život. Od roku 1999, kdy byl seriál vysílán, přišli kouzelníci v přepočtu o desítky milionů korun na tržbách ve svých šou, někteří dokonce přišli i o práci. Kouzelníci se proto rozhodli podat na televizní stanici žalobu. Ta byla překvapivě úspěšná a TV Globo jim tak musí zaplatit odškodnění ve výši ušlých zisků od roku 1999. ()

foundation

Velmi velmi dobry dokument na ktory sa ale vlastne tazko hlada nejake objektivne pravitko kedze nic podobne vlastne asi neexistuje resp. urcite neexistovalo v dobe ked vznikol. V dnesnej dobe globalneho pripojenia k sieti zvanej internet sa da vykutrat asi uz naozaj vsetko takze ak niekoho nieco zaujima ci uz je to volne pristupne alebo prisne tajne skor ci neskor to na internete objavi :D. Genialne prevedene a nasledne nie menej vynikajuco vysvetlene takmer vsetky velky iluzie sveta kuzelnikov ktori si po tomto dokumente museli trhat vsetky vlasy. Aj ked existuje nepochybne ovela viac spickovych kuziel resp iluzii tento dokument sa naozaj nema za co hanbit. A ako bonus pre tych ktori miluju Akty X. Ako uvadzac a suspense builder skvely Mitch ,,Skinner,, Pileggi. Nemozem nic len odporucit pretoze pri tomto seriali som stravil naozaj super vecery. ()