Španělská lehká komedie s almódovarovským nádechem, vtipně a s nadhledem portrétující vyhlášenou madridskou gay čtvrť Chuecatown. Zamilovaný pár dvou „medvídků“ se vyrovnává s nástrahami ohrožujícími jejich vztah, ať už v podobě svalnatého a zdánlivě dokonalého Victora, který vraždí stařenky kvůli rozvoji výstavby nemovitostí, nebo nesouhlasné a zákeřné matky jednoho z nich. Do příběhu se míchá spousta dalších zábavných figurek a především barev, svěžesti a také morbidního humoru. Protože to vše patří k různorodému koloritu svébytné části světa jménem Chuecatown. [Mezipatra 2008] (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Černá poněkud zvláštní gayovská komedie. 1) Velmi černá komedie o vztazích mezi dvěma gayi středního věku a agresivní matce jednoho z nich. Tvůrci měli tu šťastnou myšlenku, že banální téma umocnili postavou Victora, majitele realitní kanceláře a masového vraha stařenek (velmi přitažlivý Pablo Puyol). Metrosexuální katalyzátor Victor prochází dějem, roztomile vraždí a ostatní se mezi sebou hádají._____ 2) Bohužel je to komedie velmi prvoplánová. Tvůrci nerozvinuli zajímavé okamžiky (např. transvestitní politik). Scénář trpí logickými nesmysly. Postava Victora je jako z Marsu. Celý film je podřízen jediné myšlence - nejbližšímu gagu._____ 3) Zvláštní směs suchého španělského černého crazy humoru je to, co je na tomto filmu zajímavé. Nic jiného. ()

Roman Albach

Do kina jsem na tento film šel především proto, že titulky mluvily o almodorovském stylu. Tak jsem byl zvědavý, co je na tom pravdy. Upřímně, moc paralel s Almodovarem jsem tam neviděl, snad kromě toho, že je to španělský film :-) Ale přesto můžu říct, že je to příjemná komedie s vtipnou zápletkou, která se nebojí černého humoru. ()

Gavin87

Velice neotřelá a povedená komedie s černým humorem. Velice zajímavá ústřední dvojce, naprosto dokonalá policejní komisařka, která trpí snad všemi fóbiemi na světě a výborná matka jednoho z hlavních představitelů. Musím říct, že jsem se opravdu nasmál a byl jsem příjemně překvapen, co vzešlo z dílny španělských filmařů. Originální a neotřelé ! Jen tak dál ! ()

Stanislaus

Hoši z Chuecatown zaujmou diváka hlavně díky černohumornému námětu a vtipně napsaným postavám, kterým zcela na plné čáře vévodily rázně prostořeká matka a komisařka mající fóbie od A po Z. Nějaký hlubší příběh v tomto případě nelze očekávat, protože tento film vznikl čistě pro pobavení, což se mu však díky této plejádě bizarních postaviček celkem i daří. Nenáročná ptákovinka se vším všudy! ()

easaque

4* v tomto případě mé hodnocení je hodně subjektivní a nepatřím mezi nezaujaté a tuhle komedii jsem viděl už několikrát a proto nižší známku než 4 nemůžu dát. Jedná se o lehkou černohumornou krimi gay komedii a ještě navíc zaměřenou pro "medvědí" podskupinu, takže rozhodně se potencionální divák na toto musí připravit. Komentáře, které mluví o perverznostech jsou přehnané, ale chápu že prudérní heteráci budou mít problém se scénami, kdy po sobě lezou dva chlapy, i když s dvěma lesbami by problém určitě neměly. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()