Súkromné pasce

• Česko Soukromé pasti (viac)
Česko, (2008–2011)

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová (viac)

Ty nejhorší pasti si na sebe stražíme sami. Někdy s pomocí našich blízkých. A těm zase pomáháme my. Soukromé věci jsou složité a nikde se to neučí. Navíc býváme zmatení. Nemluvě o tom, že doba je rychlejší než my a všechno se mění – než si s něčím poradíme, je to jinak. (TV Nova)

Sharlay

Jedna hvězdička za to, že se Nova pouští (pravda, neúspěšně) do alespoň z dálky sofistikovaně vyhlížejícího seriálu. Mediální masáž tomuto seriálu spíše neprospěla, pouze s výjimkou dílu o zneužívání, což samo o sobě je zvěrstvem pokud je to prezentováno v "zaručeně čerstvé zprávě" v Televizních novinách, shodou okolností pět minut před seriálem. Kdy se televize Nova aspoň trochu zamyslí nad tím kam to vede? ()

Stegman

I. řada: ***. Tatínkova holčička: ***** (tam jsou výkony vážně hodné ocenění!). Něžný vetřelec, Fajn brigáda a Tři do páru: ****. Malý terorista: ** (jediný podprůměrný díl). Zbytek je průměr (***). Celkově tedy průměr, rozhodně ale příslib lepších časů na českých televizích. II. řada: *****. Útěk: *****. Nezabiješ, V síti a Manželství nebo život: ****. Tvůrci sice (téměř) ustoupili od netradičních témat, ale zapracovali na scenářích. Celkově spokojenost. ()

Frenegonda

Soukromé pasti jsou nadprůměrný DOMÁCÍ počin. V mezích nejmenované koláčové a původně železné televize je to asi její vrchol. Je to takový svěží vítr. Ne všechny epizody mě oslovily a ne všechy se mi líbily. Ale ono to může být i tématy která teď nemusím chápat a s věkem se mi přiblíží. Taky ne všechny epizody byly důvěryhodné. Ano to všechno je pravda. Ale i tak je to zkrátka skvělý výkon. ()

kajas

"Něžný vetřelec" - Tatianu mám celkem ráda a Lukáše taky, takže obsazení v pořádku. I děj mě zaujal, sama nevím, jak bych se v roli Karolíny zachovala. ****. "Fajn brigáda" - Parádní díl. Sandru jsem z "Ordinace" zrovna nemusela, ale zde mě příjemně překvapila. Konec taky perfektní. *****. "Jiná láska" - Opravdu realistický pohled do života lesbiček. Obě hlavní představitelky byly fantastické. ****. "DNA jako důkaz" - Tereza Voříšková je hvězdou své generace. V tomto dílu je krásně vidět, jak se historie opakuje (kdo viděl, ví, jak to myslím). Pro mě přesto jen za ***. "Láska v moll" - Úžasný herecký výkon tří hlavních hrdinů, také musím poprvé vyzdvihnout přenádhernou hudbu a její dojemnost. *****. "Malý terorista" - Romanovo chování mi v mnohém připomnělo rozmazleného synáčka máminé kamarádky, takže pro podobnosti s realitou *****. "Tatínkova holčička" - Naprosto neuvěřitelný (ale bohužel pravdivý) pohled na sexuální zneužívání mladistvých. Pořád jsem doufala v potrestání zla, ale konec mi vehnal slzy do očí. Kam jen ten svět spěje? Nejlepší "soukromá past". *****. "Ukradená spermie" - Herci mi byli nesympatičtí, hlavní hrdinka byla (s prominutím) úplně pitomá. *. "Smím prosit o lásku?" - Je vidět, že po sedmi výborných příbězích už nic lepšího nepřijde. Se "Soukromými pastmi" to jde z kopce a tento díl je toho důkazem. Skoro žádný děj, konec vlastně úplně chybí. *. "Tři do páru" - Tak tenhle díl byl opravdu ze života, protože podle mého názoru se do takové situace dostává tak polovina národa českého. Vzhledem k rozhořčení nad minulými díly pouze ***. "Riskantní interview" - Eliška Balzerová zahrála opravdu na výbornou, ale o Veronice Žilkové už takové mínění nemám. Nikdy jsem ji moc ráda neměla a zde mi byla opravdu nesympatická. Příběh ale jinak patřil k jednomu z nejlepších. ****. Září 2011: začala jsem sledovat i novou řadu. Po dvou dílech jsem s výsledkem velmi spokojená. "Nezabiješ" - Pochybuji, že tento díl zbytek série překoná. Spolu s "Tatínkovou holčičkou" vrchol tohoto počinu. Nikde jsem Jiřího Langmajera neviděla hrát lépe. *****. "Manželství nebo život" - Terezu Kostkovou nemám jako herečku vůbec v lásce, jinak to ale nebylo špatné pokoukání. ***. "Útěk" - Nesnáším chlapy. I Vojta Dyk si zaslouží takhle skončit, když hraje takového... Bohužel i tohle je realita. A sakra dobře zobrazená (i když mi poprvé v životě lezl na nervy Jirka Mádl a ta nána, co hlavního hrdinu svedla, byla taky otřesná). ****. "V síti" - Myslím, že z takového tématu šlo vytěžit daleko víc, ovšem Kryštof Hádek se spolu s Etzlerem zařadil mezi největší slizouny celé série. ***. Cyklus zatím skončil a já po dvou řadách hodnocení zachovávám. ()

Adam Bernau

Viděl jsem jen Něžného vetřelce (vtipný název: diverzní organismus v břiše) a stačilo. Dvě a půl hvězdičky. Příručková modeláž dilematické situace, na přebalu uvedená slovy "mateřství je krásné, ale svoboda taky". Jakže? Volí snad hrdinka, jak strávit dovolenou? Nehledě k tomu, že jsem neobjevil, v čem má být ta svoboda. Ve "vysněné práci" spočívající v obětování všeho v zájmu prodeje nějakého lhostejného zboží? Samotná modeláž není špatná: solidně napsaná hlavní postava, T. Vilhelmovou skvěle a charakterně zahraná. Také je dobré si uvědomit, že nesledujeme jakoukoli ženu v této situaci, ale právě jen ženu, pro niž je to dilema. Překvapivě působivý závěr - opět díky Vilhelmové. ()

• Pro Miroslava Etzlera bylo natáčení epizody "Tatínkova holčička" hodně složité. S rolí se musel dlouho psychicky vyrovnávat. Jak sám přiznal, bylo to pro něho mnohem složitější než pro Bereniku Kohoutovou, pro kterou to byla první herecká role. (MTHRFCKR)
  • Epizoda "Tatínkova holčička" vzbudila mimořádný ohlas a v roce 2009 získala prestižní ocenění na 11. Mezinárodním festivalu televizní tvorby v La Rochelle. (MTHRFCKR)

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)