Bláznivá strela - Amerika v ohrození

• Česko Bláznivá střela - Amerika v ohrožení (viac)
všetky plagáty
USA, 2008, 83 min

Bláznivá střela – Amerika v ohrožení je komickým převyprávěním klasické pohádky Vánoční koleda, ovšem s tím rozdílem, že namísto Ebenezera Vydřigroše se v hlavní roli objeví cynický anti-americký filmař Michael Malone. Ten se vydá na křížovou výpravu s cílem zrušit Den Nezávislosti, přičemž jeho zbraní je jeho nejnovější filmové dílo nazvané Chcípněte, vy americká prasata. V onen svátek, 4. července, ho však navštíví tři duchové, kteří se mu namísto Vánoc snaží ukázat význam Dne Nezávislosti.
Režisér této taškařice, David Zucker, je známý jako mistr filmových parodií (Bláznivá střela, Scary movie, Připoutejte se, prosím). Ve filmu si zahráli Kevin Farley, Kelsey Grammer, Jon Voight, Leslie Nielsen, Bill O’ Reilly, Dennis Hopper a James Woods. (oficiálny text distribútora)

Sir-Filip odpad!

Naprosto hrůzná a strašlivá sr.č.a! Tohle neměla Bláznivá střela zapotřebí, to bylo vždycký jiné kafe. U tohoto pokračování postrádám jednu důležitou věc, tolik příznačnou pro předchozí díly, a to je HUMOR!!! Je to jeden ze 2 filmů, na které jsem se začal dívat a nedodíval se! Druhým filmem byly Sněženky a machři po 25 letech. Navíc jsem byl nařčen z toho, že nemám hodnotit filmy, které jsem neviděl celé. Tak tedy, viděl jsem hodinu a 5 minut.... to je více než 3/4 celkové délky An American Carol. Kdo nevěří mému hodnocení, mrkněte se na to! Ostatně i negativní reklama je reklamou! "ENJOY IT !!!" ()

anli

Podle českého překladu čtvrtá"Bláznivá střela"(s tou to ale nemá opravdu nic společného,snad kromě Leslieho Nielsena)opět v rukách Davida Zuckera,tentokrát jako úlitba teenegerům.Nutno říct,že ne moc povedená.Ne,že by to nebylo místy vtipné a zábavné.I několik skutečně dobrých nápadů se tu najde(jak se na Zuckera sluší) a takové parodování Michaela Moorea(který vypadá,že spapal všechnu moudrost světa a myslí si,jak není objektivní)je opravdu nápadité a vtipné.Potíž je v tom,že to nějak nedrží pohromadě a je v tom příliš(anti)-amerikanismu a americké(anti)-politiky,takže pro neameričany to není ani zajímavé a vtipné jen částečně.Sama představa,že Moore natáčí dokument podporující terorismus mě opravdu pobavila a po chvíli přemýšlení,jsem dospěl k závěru,že by mě nepřekvapilo,kdyby to opravdu udělal(což už by žádná parodie samozžejmě nebyla-to jen tak na okraj).Chápu,že chtěl Zucker trochu Ameriku zkritizovat,nebo spíš americkou společnost a politiku,ale neudělal to zrovna dobrým způsobem.Chvílemi jsem se dost nudil a opravdu vtipných scén je tu jen pár.Za těch pár dobrých nápadů dávám 35% a chtělo by to nějaký svěží vítr do těchto zatuchlých vod. ()

waits

Začněme tím, že doporučíme vedoucímu české distribuce Bontonfilmu, aby okamžitě propustil odpovědnou osobu, která zabila veškerý potenciál filmu tím, že do názvu nastrčila označení Bláznivá střela, kterou není ani náhodou. Pokud chtěl distributor film nasměrovat ke svému divákovi, měl iniciativně do názvu propašovat Moorea, kolem kterého se film točí a kterého film paroduje. Michael Moore - Big Fat Improtant Movie, a nebudou do kina chodit lidi, kteří čekají Franka Drebina, likvidujícího bombu s velkým displejem. Tenhle film je totiž primárně politickou satirou (ne jen demagogickou agitkou, milí znechucení antiameričané, ty vytváří právě zesměšnovaný Moore),a to velmi nezvyklou. Nečekal bych, že uvidím hollywoodský film,který se trefuje do, cituji jednoho místního přispěvatele "uvědomělých lidí", takovou nekorektní podívanou bych spíš předpokádal u malé nezávislé distribuce. Pohled na svět také určuje přijetí tohoto filmu. Vidím zde názorový proud, který soudí, že parodování protiamerických nálad nemůže být z principu vtipné, že, to je holt vážná věc, parodovat se má hlavně tupost prezidenta Bushe a hloupost Američanů - zasmějte se s Boratem, chytří Evropané! Netvrdím, že film je velká legrace od začátku do konce, některé části jsou dokonce trapné, včetně konce, přesto se v něm dají najít vydařené okamžiky ("Je čím dál těžší najít sebevražedné atentátníky. Všichni dobří jsou mrtví."). Závěrem: Tenhle film by měl spíš běžet pod jiným názvem na ČT2 a zasmáli by se u něho lidé, kteří se po shlédnutí Sicka, Bowling for Columbie nebo Fahrenheita 9/11 rozpačitě drbou na hlavě, že té demagogie je v oněch dokumentech přespříliš. ()

MFZB

Takže, čo napísať k tomuto. Asi toľko, že dalo sa, ale žiadna sláva teda. Samozrejme s Bláznivou strelou z 90-tych rokov nemal tento film nič spoločné, dosť nechápem distribútora, odkiaľ berie takéto názvy... A už sa neviem dočkať ako to TV JOJ uvedie ako megafilm pod názvom Bláznivá strela 4, ale o tom niekedy inokedy. Čo sa filmu týka, tak ako komédia to bolo dosť slabé a skôr trápne ako vtipné, ale na jeden krát pozeratelné. Toto je film, si myslím pre amerických teenage. a slovenskému divákovi nemá moc čo povedať. Ale tak na zabitie nudy je fajn. U mňa teda dve hviezdičky, ale potešili ma tu zombies (asi na okorenenie), takže dávam tri. Každopádne nikdy viac. ()

Infalín

Tohle není komedie ale agitka propagující správné americké vlastenectví, a to formou, která správné americké vlastenectví nejen neposílí, ale i zesměšní. Tenhle film zřejmě vznikl na objednávku nějakého vlastence, který je už po smrti, protože jinak by si to s jeho autory dávno vyřídil. Za zneužití názvu Bláznivá střela by měly taky padat tresty. Zasmál jsem se akorát párkrát na začátku, pak už mi stačil jenom nevěřící údiv. ()

• Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)
  • Podľa dátumu na náhrobku sa Michael Malone (Kevin P. Farley) narodil 20. apríla 1952. V ten istý deň, akurát v roku 1889, sa narodil aj Adolf Hitler. (m.a.t.o.)