Skupinka studentů archeologie vedená profesorem E.A. Johnstonom (Billy Connolly), pracuje na vykopávkách hradu ve francouzském údolí Dordogne Valley. Vědci nečekaně najdou převratný objev - stroj času, který omylem dopraví jejich profesora do 14. století, konkrétněji do období Stoleté války mezi Francií a Anglií. Jeho jedinou nadějí na záchranu je syn Chris (Paul Walker), asistent André Marek (Gerard Butler) a několik studentů. Odvážní cestovatelé v čase jsou nuceni podniknout smrtelně nebezpečnou osmihodinovou výpravu do minulosti, aby na nepřátelském území našli profesora dřív, než ho navždy pohltí dějiny... (oficiálny text distribútora)

Hennes

Jako příznivec filmů o cestování časem, jsem byl trochu zklamán. Je to trošku přitažené za vlasy v momentech, kdy naši hrdinové plně zapadají do 14. století. Jsou z nich stejně dobří válečníci jako z dobových rytířů a voják který se dostal do středověku před skupinkou archeologů je dokonce pravou rukou anglického krále. Knížka má lepší základ na kterém se dalo stavět. Hudba je povedená, ta sedí. Závěr a vzkaz na hrobce mě dostaly definitivně. ()

Desperado

Dávam síce svoje obligátne tri hviezdičky, hlavne kvôli spádu a akcii, no musím pokarhať tvorcov za nevyužitie tak sľubného potenciálu, ktorú kniha ponúkala. Tá sa naozaj čítala jedným dychom, nemálokrát s predstavou nádherného filmového spektáklu. Scenár je však príliš oklieštený, Donner tu funguje viacmenej na zotrvačnosť a nevýrazní herci tomu taktiež nepomáhajú. Pôsobí to celé ako šumienková limonáda. Škoda. Ten Crichton naozaj nemá v poslednej dobe na filmové prepisy svojich románov akosi šťastie. Len ktovie, aký podiel viny na tom nesie on. A to nemyslím jeho knihy. ()

stration

Důchodce Richard se vrhl na cestovačky v čase. Což o to, podobný filmy mám rád, ale tady se to fakt nepovedlo. Celý film je k uzoufání nudný, ani chvilku jsem se o nikoho nebál a těch zabitých mi líto nebylo. Žádný zvrat, žádné WTF a žádná pointa. Jedna nelogičnost střídá druhou a tak už mě na konci ani nepřekvapilo, že jeden z "naší" party zůstal v krásném, mírumilovném a láskyplném čtrnáctém století. Pochválit můžu akorát vizuál a herce, kteří, chudáci, dělají co můžou. Nemám chuť vidět znovu. ()

Sofia

Už je mi jasné, proč adaptace Crichtonových knížek jsou vždycky tak špatné...to, co na papíře vypadá ještě docela přijatelně, se na filmovém materiálu s živými postavami dokonale vybarví a hned je jasné, jaká je to vlastně kravina. Narozdíl od ostatních si nemyslím, že film zabil malý rozpočet a nezkušení herci, jen špatný příběh. ()

rodo

Na Timeline jsem se těšil, neboť nabízí pro mě velmi zajímavé téma, a tím je cestování v čase. Navíc jsem čekal od výborného režiséra Richarda Donnera, že mě opět přiková do křesla, jako u Smrtonosných zbraní, nebo pobaví, jako u Mavericka, nebo pohladí, jako u Jestřábí ženy. Nestalo se tak, chvílemi jsem se dost nudil. Pro mě to byl průměrný film s vysokým potenciálem, který nesplnil. ()

• Kompozícia Jerryho Goldsmitha bola zamietnutá, nahradil ho Brian Tyler. Goldsmithova hudba vyšla len ako "Music Inspired by the Film". (Kubrickon)
  • Bitka o Castlegard, zobrazená v tomto filme, nemá žiaden historický základ. (beso74)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je tomu tak – rok 2008 je mimořádně „bohatý“ na pády hvězd z filmového nebe. Ledger, Heston, Newman, Minghella... a teď Michael Crichton. Ten se proslavil hlavně jako bestsellerový spisovatel, ale… (viac)