James Brennan (Jesse Eisenberg), ktorý práve absolvoval vysokú školu, sa teší na vytúženú dovolenku. Rád by precestoval Európu, ochutnal nemecké pivo, navštívil svetovo preslávené múzeá a oslnil krásne dievča, najradšej typickú Francúzku. Píše sa však rok 1987 a na Ameriku doľahla ekonomická recesia. Potrebné peniaze sa v rodinnom rozpočte v poslednej chvíli nenájdu, a tak Jamesovi nezostáva nič iné, len vziať podradnú brigádu v zábavnom parku. Stokrát omleté disco spolu s vôňou cukrovej vaty, nervóznymi rodičmi a ukričanými deťmi - nič horšie už Jamesa stretnúť ani nemohlo. Ale aj tu návštevníci prežívajú skryté príbehy, vďaka ktorým je toto zemestnanie znesiteľnejšie. A keď s vami pracuje šikovná a krásna Em Lewinová (Kristen Stewartová), môže sa aj z pekla stať nebo na zemi. (TV JOJ)

Smok

Čistokrvnou komédiou by som teda tento kolotočársky film nenazýval. Čo takto: Pohodový príbeh o jedných prázninách, kolotočoch, dvoch babách a pár jointoch silne preložený hláškami typu: "Oh, ale ja som ateista. Teda skôr pragmatický nihilista, alebo existencionálny pohan, podľa toho ako sa to vezme." Pozitívum tohto filmu určite bude aj jeho soundtrack, veď aj ja som hneď po dopozeraní gúglil Whitesnake a Judas Priest a dostal som strašnú chuť na mandle v cukre. Proste príjemný jesenný film. ()

MartinezZ

6.6.2010 ~ To, že se zbortí plány, ještě neznamená, že se z nastalé situace nevyklube něco mnohem víc, než se zprvu zdá. Lehce romantické drama, které neurazí, ale zdaleka ani nevyrazí dech. ~ Nejdříve, jak jsem se k tomuhle filmu dostal. Sleduji na ČSFD diskuze k filmům, které jsem viděl, a při jedné takové kontrole, co kdo zas kde zplodil, jsem se dostal znovu i k diskuzi k jednomu z dílů Stmívání (světélkující upíři). Už přesně nevím, co mě k tomu donutilo, ale rozklikl jsem si profil Kristen Stewart (Belly) a jal se zjistit, co za další filmy má tahle holčina na triku a jal se zkoumat. Zastavil jsem se právě u Advevturelandu, kde si jedna z diskutujících povzdechla nad tím jak na tenhle film dlouho čekala a to právě kvůli Kristen. Slečna "smutný oči aka nevím koho miluju" by mě ovšem sama o sobě nedonutila se na tohle dílo podívat, ale naopak mě zaujalo, že tu hraje Jesse Eisenberg aneb klučina, co se poměrně předvedl v Zombielandu. Tak co z téhle dvojky může vypadnou, říkal jsem si. ~ A vypadlo. Vypadlo něco lehce nedovařeného. James (Jesse) se po škole chystá na prázdniny do Evropy, kterou má v plánu zcestovat křížem krážem, bylo mu to slíbeno jako odměna za maturitu. Jenže finanční možnosti rodičů se mezitím změnily a tak nejen že nemohou něco takového platit, ale ani nebudou moc pomáhat s placením ubytování v New Yorku, kam po prázdninách James jede pokračovat ve studiu. Prázdninové plány tedy berou za své a je nutné hledat brigádu. Na výběr moc není a tak musí James vzít za vděk místem v zábavním parku, což kvituje s nesmírným "nadšením". Setkává se tu jak s několika existencemi, také majícími velké plány, ale zároveň nevěřícími v jejich uskutečnění, tak hlavně s Em (Kristen), lehce znuděnou dcerkou právníka, která tu také brigádničí a nevíc tak nějak neví, co vlastně chce. No a protože je tu ještě pár dalších postav, máme zaděláno na prázdninový "teen" milostný (?!) čtyřúhelníček. ~ Možná je to ze života, nedokážu posoudit, ale tak jako tak to není nic, co by mě nějak chytlo a nutilo hltat děj od začátku do konce. Navíc je film prezentován ještě i jako komedie, což je zvláštní, protože si nepamatuji, že bych se někde byť usmál. Jestli byly zamýšleny okolní postavy a jejich chování komediálně, ví Bůh. Tohle je spíš takové menší drama poznávání sebe a druhých, krůčků a přešlapů. Jesse se nám od Zombielandu tak trochu pochlapil, Kristen se naládovala dávkou antidepresiv, ale ani jeden nijak zvlášť nezazářil. Jinak řečeno, "Další, prosím...". ()

kleopatra

Stanu se menším a ještě menším a ... pak někoho svou laskavou nenápadností a citem pro akcenty, které si prožil jeden každý z nás, pohladím. Zábavný park je o větších dětech, co se ke starostem dovedou už docela dospěle postavit a na programu dne neni jen, že holky a kluci to chtěj taky .... Stejně neagresivní jako příběh je i obsazení, Kristen hraje pořád stejnou holku, ale je v tom jak ryba ve vodě, to se musí nechat. ()

castor

Příznivci hrubšího humoru a dramat s trably dospívání budou zřejmě spokojení. Tvůrci totiž na dvě slabé hodinky zatáhnou do světa velmi příjemně nostalgického a hlavně inteligentního. Navíc dokazují, že rány do slabin nemusí vždycky znamenat další odvar teenagerovské série Prci, prci.. Citlivý pohled na dospívající zasadil režisér Greg Mottola do osmdesátých let. Stydlivý hlavní hrdina James je donucen pracovat v zábavním parku, hýbatelem bizarních událostí v zajímavě poskládané sociální sebrance dalších looserů je Em, krásná kolegyně, která je uvězněná ve světě rodinné nepohody, nejisté budoucnosti a tajných dýchánků s kolegou z práce. Romantickou linii vkusně doplňuje klasická taškařice, která neurazí ani neustálým hulením trávy. Protože Zábavný park potěší o to víc právě ty, kteří v osmdesátých a částečně devadesátých letech dospívali, poznávali nebo ztrapňovali sebe i druhé.. Skvělý soundtrack. ()

Davies182

Bezprostřední reakci ihned po začátku filmu "ježiši, to je ten magor ze zombielandu" naštěstí vystřídalo zjištění, že mě to vlastně docela baví. Tohle je sice Eisenbergova již druhá role ve velmi krátkém čase, kdy hraje úplného ťulpase a panice (tomu klukovi snad vážně nevadí, že si jej takto budou diváci pamatovat!), ale v tomto případě jsem si ho po půl hodině zamiloval, a ne nesnášel ještě více než před titulky. Kristen po Adventurelandu opět více nechápu: holt peníze za románky s upíry jsou důležitější, než zvýraznění se v "normální komedii". Ta holka umí a o to více mne mrzí, že ji ani v jednom díle upíří (pře)slaďárny nikdy neuvidím... děkuji, nechci. Adventureland je svěží, pěkně odsýpající inteligentní komedie, a po silně infantilním Superbad udělal režisér veliký krok kupředu. ()

• Kristen Wiig se v jednom z rozhovorů přiznala, že nemá atrakce moc v lásce. (Brousitch)
  • Kristen Stewart (Em) má na pravé ruce stejný náramek jako ve filmu Na území žen z roku 2007, ve kterém hrála Lucy. (Kyushu)
  • Skutečný Adventureland se nachází ve Farmingdale v New Yorku na Long Islandu. (HellFire)