Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

JohnnyD

Dnešná doba si úplne pýta poriadnu verziu Office Space so zabíjaním, bohužiaľ Belko Experiment sa míňa účinku. Napriek sľubnému úvodu so španielskou verziou I Will Survive a drsným Rookerom prichádzajúcim do korporátu, lemovaným zábermi na kopírky, post-iny a mrzké pohľady kolegov, humor čochvíľa úplne zmizne a ostane len sterilná vyvražďovačka s nudným príbehom o tajomnom experimente, ktorý vrcholí v najviac klišé závere, ako je len možné. Toto Jamesovi Gunnovi nevyšlo. O rok mladší Mayhem je násobne lepší. ()

DJ Obelix

Velice zábavná korporátní vyvražďovačka z pera Jamese Gunna (Guardians of the Galaxy, dříve Troma). Je fakt, že i přes krátkou stopáž pod 90 minut chvílemi trochu nudí, hlavní hrdina je neuvěřitelně nesympatický (oproti tomu vedlejší postavy jsou výborné - především maniakální Dr. Cox ze Scrubs) a vyvrcholení odfláknuté, ale na zabití jednoho večera ideální záležitost. Nutno vyzdvihnout parádní hudební podkres. Jelikož se film odehrává v Kolumbii, soundtrack tvoří známé hitovky přezpívané do španělštiny (např. California Dreamin'). A především je zde dosti nečekaně i árie z Rusalky! ()

dubinak

Velice slušná napínavá záležitost s charakteristickými postavami, dobrou pointou a ještě lepším závěrem. Kdybych měla vytyčit zápory, asi řeknu, že se jede hodně rychle na počty mrtvých a to je asi tak všechno, Víc má Belko totiž kladných vlastností. Například, že postavy jednají v rámci možností docela logicky, jsou sympatické, stopáž krásně odsýpá, příběh drásá nervy a navíc netradiční konec si žádá řádné ohodnocení a to jest čtyři hvězdy, protože Belko je opravdu kvalitní "experiment". ()

silentname

Zaujímavý filmík. Rozhodne som rád, že som ho videl a ponúka určité zaujímavé pohľady do experimentoch na ľuďoch v absolútne krízových situáciach. V mnohom to funguje, no sú dve veci, ktoré ma na filme štvali. V prvom rade je to hudba. Absolútna tragédia. Autori nevedeli miestami ako jednotivé scénky správne spracovať a dali do nich hudbu, ktorá ma tam maximálne ruší, štve a nefunguje ani v najmenšom. Občas sa trafia, no potom sú tu iné momentky, kedy by scénky s viac creepy hudbou vypálili lepšie. A druhý problém je veľmi veľká priehľadnosť. Najmä ku koncu filmu. Keď sa zadá tretia úloha, viete presne ako to nakoniec celé dopadne a kto sa dostane z celej situácie von. Neklamme si, vieme to presne a nebudete s tým mať najmenší problém. A to napriek tomu, že by som bol radšej, keby sa z toho radšej dostali niektorí iní hrdinovia, ktorí mi boli aj viac sympatickí. A tu sa dostávame už ku kladným momentkám. Sú tu občas skvelé scénky a postavy, ktoré sú dokonca aj zapamätateľné a chceme, aby sa z tejto situácie dostali. A budeme im fandiť, lebo ich jednotlivé akcie budú opodstatnené a budú dávať zmysel. Plus scénka, kde umiera Owain Yeoman je podľa mňa vynikajúca. Znie to strašne, no rozhodne patrí medzi najlepšie postavy filmu, hoci je tu krátko. Záver asi indikuje sequel a voči tomu som celkom otvorený. Určite je priestor kam by to mohlo pokračovať a priniesť fázu 2, tak uvidíme. Ako celok je to fajn thriller s dobrými nápadmi a celkom dobre využitým potenciálom, no má svoje problémy. Hodnotenie: B- ()

Pilda17

Nic originálního nás nečeká. Belko experiment je solidní jednohubka, která kdyby zapracovala na větším smyslu vraždění, mohl z toho být zajímavý snímek. Na kdyby se bohužel nehraje. Hlavně udržet tajemno delší dobu, tohle bylo dost průhledné. I tak je snímek dobře natočen, takže doporučuji vypnout mozek a užít si nekonečné bouchání hlav .. 6/10 = 66% ()

• Zhruba v čase 52:00, je děj doprovázen hudbou Antonína Dvořáka z „Rusalky“ – „Měsíčku na nebi hlubokém“. (kalysta)
  • Na začátku filmu, kdy lidé už pomalu přichází ráno do práce a Wendell (John C. McGinley) si dopisuje s Lendrou (Adria Arjona) po chatu, je na monitoru čas 05:10 p.m., tedy pět hodin odpoledne. To ale není doba, která se děje ve filmu. A ještě k tomu Lendra nemá počítač připojený k síti. (Leopard105)
  • Spolu s filmem vyšla i hra ve virtuální realitě „Belko VR: An Escape Room Experiment“. (Osiris_o.O)