Tři malí muší uličníci jsou nerozluční kamarádi. Každý je jiný: Nat je snílek a rozený vůdce, IQ má chytrý mozek a Scooter je neuvěřitelně žravý. Rok 1969: „Kosmická raketa Apollo 11 startuje první misi na Měsíc. Na palubě ponese tři odvážné astronauty - Armstronga, Aldrina a Collinse. Jejich kroky budou prvními kroky lidí po mesíčním povrchu…“ Pro Nata a jeho kamarády je to ta pravá příležitost splnit si svůj sen o obrovském dobrodružství… 3… 2… 1… START! Motory jsou zažehnuty a na palubě Apolla 11, v helmách astronautů, jsou schovaní naši tři muší dobrodruhové. Kouzelný animovaný příběh tří malých much, které se stanou součástí prvního přistání na Měsíci. Napínavé, komediální i dojemné vesmírné dobrodružství pro všechny generace nabízí díky 3D technologii jedinečný trojrozměrný zážitek. (oficiálny text distribútora)

Rudyamon

Neviděl jsem to v 3D, což je asi chyba, proto asi hodnocení nebude doceňující. Cesta na Měsíc mi přišla hodně, hodně slabá, hlavně asi příběhově. Myšlenka to asi nebyla špatná, ale příběh byl dost jednoduchý, až chvilkama primitivní. Dětem by to snad stačilo (a pro ně to vlastně je, že?), ale dospělý snad ocení jen některé technické momenty, jako například přistání na Měsíci (to bylo opravdu povedené). Co mě snad ještě zaujalo, to byl nápad poukázat na politickou situaci doby, kdy se létalo na Měsíc, takže americká moucha byla Američan se vším všudy (samozřejmě i s košilí v barvách americké vlajky ... :-) a ruská moucha byla politicky a ideologicky uvědomělá a patřičně vyparáděná i s nezbytnou rudou hvězdou a obrazem báťušku, dobrého cara a multivraha Stalina v pozadí. Jinak ty mouchy byli pramálo hezké, ale když si uvědomíme, čím se živí, je to jasné. Celkově teda - dalo se na to dívat, ale jednou asi stačilo, mělo to prostě své mouchy - 3 hvězdičky - 40% ... ()

hwnd

Sice silně tendenční a propandistické, ale vlastní cesta na Měsíc a přistání na něm mi přišlo udělaný moc pěkně a v 3D jsem si to prostě užil. Pravda, příběh nic moc. A dlouho jsem váhal, jestli nesebrat * za scény s ruskými fanatiky (tam už ta propaganda hodně gradovala), ale celkově to pro mě byl příjemnej zážitek. Zakže tak. ()

Fr

Je to malý krůček pro člověka, ale velký pro mouchu….. Tak na tohle jsem měl jít do IMAXu a ne do obyčejného kina s papíráky. Myslím brýle – samozřejmě. Mladýho bolely oči, já byl rozladěn barvami i celkovou 3D atmosférou, která byla oproti IMAXu hrůzná. Ale k filmu: čím menší dítě, tím větší zábava. A dospělý ať jdou třeba na pivo. Co uvidíme (možná) příště? Dobývání vesmíru pokračuje: Columbia – mise STS 107. Sedm astronautů a 5 mušáků. Čím větší dítě, tím větší zábava! ()

dereksmart odpad!

Neuvěřitelná slátanina o tom,kterak hrdinné americké mouchy i přes zuřivý odpor zákeřných sovětských much na měsíc i zpátky doletět dokázaly... byl jsem v pokušení udělit jednu hvězdu za startující 3d raketu na začátku, ale nehodnotím technologii nýbrž tento "film" /šel jsem na něj z donucení, vždyť víte, děti../, takže za tu propagandu ubližující křehké dětské duši - jasný odpad ! ()

baruss

Neviem, čo znamenajú tie obrázky v galérii, ale ja som ten film farebne teda nevidel... Bol v akejsi bielomodrej verzii... hm.. myslím si, že prevázdkári kina nezvládli svoju úlohu... vôbec... Možno by pomohli plastové okuliare... A to nehovorím o nesympatiách, voči všetkým postavám vo vedľajších úlohách... okrem troch hlavných hrdinov som všetkých ostatných nenávidel... bieda.. ()

• Kromě celovečerní verze filmu byly natočeny další dvě verze snímku o délce 49 minut určené pro promítání v zábavných parcích po celém světě. (Terva)
  • Natáčení probíhalo ve studiích v Los Angeles. (Terva)