Hank a Mike

všetky plagáty

Hank a Mike jsou nejlepší přátelé – a zajíčci. Ale nejsou to ledajací zajíčci, jsou to zajíčci velikonoční! Doplňují se jako jin a jang, jako Felix a Oskar. Hank rád pije, nadává a tráví čas s „královnami noci“; Mike je naopak uzlíček nervů, který celý život obětuje jen a jen své práci. Jakožto velikonoční zajíčci osobně roznášejí košíčky s velikonočními vajíčky poklidně spícím rodinám. Jsou dlouholetými zaměstnanci Velikonoční s. r. o., dceřiné společnosti nadnárodní korporace, která vlastní veškeré náboženské svátky. Ve snaze zvýšit své zisky se správní rada této korporace rozhodla povolat specialistu pana Conrada Hubrisse, aby zjistil, na čem se dá ušetřit a jak co nejvíce zefektivnit chod celého podniku. Ačkoliv Hank a Mike už dlouhou řadu let dělají svou práci nanejvýš poctivě (dokonce by se dalo říct s absolutním nasazením), pan Hubriss korporaci doporučí, aby velikonoční zajíčky, kteří pracují jen jeden den v roce, navíc pro svátek „druhé kategorie“ (svátky první kategorie jsou Vánoce, Chanuka, Svatý Valentýn), okamžitě propustila. Anebo, Mikeovými slovy, „poslala do prdele.“ Tato zpráva Hanka s Mikem tvrdě zasáhne. Zpočátku jí ani nechtějí věřit. Žádného velikonočního zajíčka přece nikdy nikdo nevyhodil na dlažbu! Zdráhavě se vypraví na úřad práce, kde na ně dolehne obrovská deprese. Snaží se s ní bojovat a přijmou každé zaměstnání, které jim na úřadě nabídnou. V hloubi srdce však zůstávají velikonočními zajíčky, a i když se pokouší zapadnout do kolektivu sebevíc, nedokáží potlačit svou přirozenost a v každém novém zaměstnání vždycky zoufale zklamou. Realita bizarního a nepřátelského světa začne postupně ohrožovat i jejich přátelství. Mike se opět uchýlí k alkoholu a Hank, který se od něj nikdy neodchýlil, stiskne láhev o něco pevněji. Život jim vlepil pořádnou facku, ale teprve díky ní si Hank a Mike uvědomili, že existuje něco mnohem důležitějšího než jejich práce… jejich přátelství. (oficiálny text distribútora)

Slarque

Co to vlastně mělo být? Depresivní komedie založená na sugerování myšlenky, že hned zítra nějaký manažer přijde s geniálním nápadem, že vaše firma ušetří, když zruší právě váš flek? No, mně to zrovna dvakrát humorné nepřijde. Stejně jako tenhle film, který mi častěji připadal smutný než k smíchu. Ale špatný taky není a ujetý je určitě. Tak nevím... ()

JimmyII

Hodně dobrý nápad, skvěle zahrané a docela dost vtipných a nekorektních scén... ale bohužel to pořád nestačí. Film totiž nedrží při sobě, není stmelen žádným dějem, který by prostupoval všemi gagy. Ty jsou totiž spíše situačního rázu, takže to spíš vypadá jako tři sitcomové episody spojené dohromady. Velká škoda, mohla to být jedna z nejlepších a nejodvážnějších letošních komedií. ()

kinej

Tahle mírně nadprůměrná komedie těží svůj humor z námětu o velikočních králičcích, jež se za pomocí chlastu, drog a sexu pokoušejí srovnat s tím, že dostali padáka z nadnárodní firmy. Kupodivu si s tím tahle komedie vystačí a po většinu stopáže funguje. Hank a Mike připomínají takovou amatérštější kanadskou verzi filmu Santa je úchyl, přičemž hlavní rozdíl je v tom, že jsou dva a na rozdíl od Thorotna nejsou v červenobílém, ale v růžovém chlupatém ohozu. Co film trochu sráží, je všudypřítomný amatérismus. Produkce se sice očividně snažila nic neošidit, ale ať již jde o kameru, střih, nebo herce, vše nese znaky nízkorozpočtového debutu. ()

Richie666

Netradiční komediální fikce, která se pouští do velkých akcí, ale selhává v základech. Od počátku se film ubírá spíše v duchu lehce trapném, vtípky jsou levné, nedokážou rozesmát a vůbec přistoupení diváka na hru nějakou tu chvíli trvá. Osobně jsem nepochopil premisu kladného vztahu obou hrdinů. Celkově jako by psychologie jednotlivých postav byla vykreslena na úkor jejich propojení mezi sebou. Mé sympatie si nezískala žádná z nich a bylo mi tudíž jedno, co se s nimi děje. Jestli si tvůrci nosili hlavu v oblacích, zapomněli na ubohého diváka, který si láme hlavu nad tím, co si myslet o jejich výtvoru. A tak, pokud si ve filmu budete chtít najít to svoje, což může být přece jen statečná parafráze na všední život, buďte vnímaví povedené hudbě a sežeňte si kus hodně divnýho nadhledu, neboť jej zde budete potřebovat více než kde jinde. ()

Mononoke.

Pro celkový cool a hustý vzhled se z filmu tak trochu vytratilo jakékoliv poselství a film trochu postrádá pointu. Dva zoufalí a nesympatičtí králíci jsou jako nápad super, ale "jenom" dobrý nápad celovečerák neutáhne. Super námět na krátkometrážní film (který o pár let dříve byl skutečně natočen), 2/3 filmu (hlavně v polovině) mě docela nudily. ()

• Film vyhrál kategorii "nejlepší komedie" na filmovém festivalu "Seattle True Independent Film Festival" v roce 2008. (Riker)
  • Natáčení filmu začalo 1.2.2007 v opuštěném skladišti společnosti Canadian Tire ve městě Toronto. (Riker)
  • Úvodní titulky se objeví až po dvaadvacetiminutovém intru. (Pepinec)