Moja ljubov

• Rusko Moya lyubov (viac)

Krátkometrážní animovaný film, který se svou výtvarnou stránkou zcela vymyká běžné produkci. Jako by ve filmu ožila díla impresionistů i expresionistů. Příběh je prostý: první láska šestnáctiletého chlapce k dívence Paše, která slouží v Antonově domě. Její láska je jasná a čistá a Antonova láska k Paše také, dokud nepotká „Bohyni" - starší dívku ze sousedství, která mu rázem zosobňuje všechny mladistvé romantické sny. Anton onemocní láskou k ní a posléze neradostným prozřením, že její krása byl jen klam. Skutečně se rozstoná tak, že smrt mu stojí za zády. Paša je jeho andělem strážným a vyrve svého Antošu ze spárů smrti. Ovšem za tu cenu, že se již spolu nikdy neuvidí. (Sipora)

Tom_Lachtan

Neskutečně výtečné! V první řadě je tu neskutečně, ale neskutečně náročná technika, která je řemeslně zvládnutá na jedničku a vážně vypadá, jako rozpohybované impresionistické malby, které někdo převedl pod tmavý filtr. Děj je sám o sobě výtečnej a řekl bych, že si při něm každej chlap musí vzpomenout na své první, naivní lásky a představy o ní. A to je tak nějak všechno, výtečně naanimováno, dobře napsáno, výtečná půlhodina filmu. ()

klima777

Krásné, krásné, krásné... O skutečné lásce (nikoliv dětinském, sobeckém bolestínství), však tenhle animátorský majstrštyk nevypovídá téměř nic. Hraje si na znalost Platóna a střílí vedle; sází na hlubokou východní spiritualitu, ovšem i s tou se dosti míjí. Ano, potečou vám slzy. Čili: Nenechme se napálit velkohubým nevkusem. ()

Aidan

Tak jako se v dech beroucí animaci prolíná skutečnost a sen, prolínají se v patnáctiletém kadetovi, co právě objevil celoživotní téma jménem žena, i různé tváře lásky. Ta blízká, bázlivá, která pro svou dostupnost bohužel málo láká, ta vzdálená a iluzemi opředená, ta smyslná, pavoučí, která všechno pohltí a kolem sebe seje smrt… a nakonec, náznakem, i láska-oběť. Kterou cestou půjde mladý dál? Kam ho přivede zkušenost? Ke zcyničtění? Anebo se snad prozápasí až ke schopnosti stát se darem? Anebo - tak jako většina z nás - zůstane kulhat někde uprostřed? --- Nejspíš se netřeba tím trápit: pornografickým explicitnem odkojení mladí mužové dnešních dnů nemají kdy zakusit rozdíl mezi chtíčem a touhou, který se kdysi zjevoval pozorným duším, když jim bylo patnáct let. Nevyznívá Tonečkův příběh dnes jako podivné sci-fi? ()

Zagros

Moja Ljubov je po obsahové stránce vcelku banální romantický film, který by nebyl ničím významný... kdyby ovšem nebylo toho nádherného zpracování. Z něj doslova přechází zrak. Sám jsem si mu musel chvíli zvykat na nádhernou rozpohybovanou animaci. Sled impresionistických obrazů se navíc k romantickému příběhu výborně hodí. V souladu s ním utváří až magický sen o první lásce. I vzhledem ke krátké délce uteče jako voda a než se nadějete, z filmového snu se probudíte a budete přemýšlet, zda to opravdu byl sen, nebo ne. Rozhodně doporučuji jako netradiční filmový zážitek. Sám se k tvorbě Alexandra Petrova určitě někdy vrátím, většina jeho děl bude hodně podobná. ()

kornflakeska

Animovaný skvost. Neotřelá technika malby, skvělé vyprávění,v nemž se neustále prolíná snová atmosféra s realitou. Zapůsobil na mě i religiózní kontext, který se u Petrova vyskytuje velice často. Další předností je absence kýčovitého happy endu. Alexandr Petrov je zkrátka nadaný umělec. Doporučuji k zhlédnutí také Rusalku. ()

• Natočeno na motivy "A love Story", kterou napsal v roce 1927 Ivan Šmeljev (melipa)
  • Film byl vytvářen tři roky ve studiu DAGO Co. (melipa)
  • Okolo 20 % filmu bylo vytvořeno technikou blízkou rotoskopie, jejímž principem je překreslování všech filmových rámečků, které obsahují hranou pasáž. Jedná se o techniku pracnou a zdlouhavou. (melipa)