Mladý, ambiciózní Brian vždycky snil o kariéře, která by mu přinesla moc, vzrušení a rychlý profit. Jenže nabídky na tato, v jeho očích, lukrativní místa se zrovna moc nehrnou a tak když finanční situace není už nejrůžovější, vezme místo barmana. A brzy pochopí, že to nebyla úplně špatná volba. (oficiálny text distribútora)

Thomassi

Tom Cruise jako barman, který si užívá života plnými doušky. Příběhově ničím zvláštní film, klasický děj, které se v osmdesátých letech točily jak na běžícím pásu. Žádné herecké supervýkony, i když Tom teprve začínal. Nicméně barové prostředí se mi velice líbilo, a všechny ty vychytávky se sklenicema a tak. Taky jsem to chtěl umět a pokoušel se o to, ale časem jsem to zabalil, protože těch sklenic rozbitých. Jéééé. 65%. ()

helloween93

Osmdesátkové melodrama o barmanovi, který zažívá vzestupy a pády a i přes všechny příkoří neztrácí životní ideály. Tenhle film je opravdu koktejl, míchá tu osmdesátkový feeling, mladou Elisabeth Shue s mladickou naivitou Cruise. Tom nakonec najde větší štěstí než by si kdy pomyslel. Další z filmů, u kterých nechápu jejich zatracování. 80's klasika. ()

Likan7

Šíleně nezajímavý scénář prakticky bez příběhu. Šíleně nezajímavý herci v čele s Cruisem. Šíleně nezajímavý film o barmanovi, který byl jouda a vyspal se po hodině filmu s jinou, než aby miloval svou milou. Rok po nevýrazném Bez východiska natočil Roger Donaldson ještě průměrnější film, který nemá zápletku ani herce, prostě cokoliv o co by se mohl opřít. ()

holka218

Koktejl je pro mě odpočinkový film, u kterého nemusím přemýšlet. Příběh je dobrý, i když je vážně předvídatelný. Poslední hodina mi připomínala si tak dvacet jiných filmů a bylo mi jasné, jak to dopadne. Ale jako film na večer, kdy nechcete vůbec nic řešit a chcete si odpočinout je dobrý. Mladý a okouzlující Tom Cruise nemá chybu a i díky němu jsem dala tomuto filmu 4*. ()

Shakeus

Klasický zábavný slaďák 80.let s krásnými herci a předobrým koncem. Je to třeba naivní, ale současně uvěřitelnější, než podobné filmy točené dnes, kde musí dojít minimálně k pěti zvratům ději a hrdinům nikdo nevěří, co hrají. Tom Cruise se ale pro takovéto role narodil. Skvělé je uzavření příběhu okolo hrdinova učitele. ()

• Film získal dvě ceny Golden Raspberry Award, jednu za Nejhorší snímek, druhou za Nejhorší scénář, a Tom Cruise byl nominován jako Nejhorší herec. (PußyMagnet)
  • Film je zaveden mezi 100 nejhoršími filmy v knize Johna Wilsona (zakladatel olden Raspberry Award) zvané THE OFFICIAL RAZZIE® MOVIE GUIDE. (PußyMagnet)
  • Koktejl s názvem Red Eye, který Brian Flanagan (Tom Cruise) ve filmu pije, se skládá z 1 cl vodky, 6 cl rajčatového džusu, plechovky piva a jednoho vejce. (Ruuzha)