Americká komedie v režii Erica Amadia využívá sex jako pozadí pro zkoumání intimity a zranitelnosti lidského soukromí. Je to humorný ale zároveň otevřený pohled na složitost vztahů v moderním světě a týká se života osmi dvojic. Díky vtipným dialogům a kompromitujícím situacím můžeme sledovat vztahy od začátku do konce a zkoumat všechna stadia mezi tím, v nichž dramata provázejí humor, úzkost i zmatek. (oficiálny text distribútora)

wendelin9

Mno teda musím přiznat že žádná sláva... Určitě existuje hodně slátanin, které tomuhle snímku nesahají ani po kolena, ale nějak se nemůžu zbavit pocitu, že se filmaři nemohli rozhodnout, co vlastně chtějí natočit - jestli vulgární komedii, slaďák nebo drama.... Ale tak pokud hledáte krátkej film na večer, asi vám neuškodí ()

Rockerman

Pestrá paleta dialogů po "aktu" mě pěkně pobavila. Ze tří homosexuálních scének se mi nejvíce líbila ta holčičí. Také vzpomínky na free sexové mládí v podání nejstaršího páru této mozaiky bylo zábavné. Někdy to bylo humorné, jindy hořce humorné, ale i vážný tón se tu našel. Celkově jsem spokojen asi tak na 75%. ()

Fiftis

Nemám veľmi v láske takéto snímky, ktoré sú rozdelené do krátkych samostatných príbehov. Toto navyše vyzerá dosť lacne, no chcel som to vidieť, lebo v tom hrá pár mojich obľúbených hercov. Nakoniec to bola celkom zábava. Ako už názov snímky napovedá, pozrieme sa na mnohé rozhovory medzi milencami pár sekúnd po sexe. A že je tam skutočná extravagandná vzorka rôznych párov. Pozrieme sa na rozhovor medzi geymi, lezbami, miešanými pármi, či na záver asi najzábavnejší rozhovor medzi Mexikáncom a "štetkou". Kedže je snímka zameraná práve na rozhovory, tak musím uznať že sú celkom kvalitné a že vás práve to hlavné nenudí. Herci sú tiež dobrí. ()

MMR

Snímek ukazující situace po sexu u osmi různých dvojic. První dvojice obyčejná a průměrná. Druhá dvojice je o dvou mladých klucích, to mě moc nebavilo. Třetí dvojice o klukovi a dívce, pro které to je pro oba poprvé, to bylo super. Čtvrtá dvojice je o dvou holkách, to docela ujde. Pátá dvojice je starší pár, nic extra. Šestá dvojice další homosexuální pár, tentokrát to byli dva rockeři. Sedmá dvojice se odehrává v motelu, kde se dva mladí po rozchodu spolu vyspí a pak se celou dobu hádají. Poslední dvojice se teprve představí až po sexu a navzájem se poznává, je to asi nejlepší část. "Ty si spala se strejdou?" "No, já myslela, že je to bratranec." Celkový dojem: Průměr. ()

Sobis87

Tvůrci se asi hodně dívali na filmy Kevina Smithe a Jima Jarmusche a řekli si, že by bylo super taky natočit nějaký ten film plný vyšperkovaných dialogů, které jsou vtipné a pravdivé zároveň. Vznikl povídkový film Po sexu, který v osmi příbězích zachycuje postkoitální rozmluvy různorodých párů. Dojde na sex mezi přáteli, na gaye i na lesbičky, na náhodné milence i na dlouholeté partnery. Nápad to je rozhodně dobrý, film ale bohužel selhává v tom hlavním, což jsou právě ty dialogy. V některých povídkách rozmluvy směřují od ničeho nikam a celkově tak působí naprosto zbytečně. Jindy jsou dialogy celkem zajímavé, ale chybí jim zase pointa, která by podtrhla myšlenku dané povídky. To, že se tvůrci inspirovali hlavně u Kevina Smithe je zřejmé ze snahy pitvat životní pravdy prostřednictvím přisprostlých a vtipných dialogů. V Po sexu to ale bohužel narozdíl od Smithovy tvorby působí poněkud prvoplánovaně a mnohdy to je i křečovitě podané. V jedné povídce postavy dokonce rozebírají Hvězdné války (R2-D2 a C-3PO jsou gayové, asi nejzábavnější část celého filmu), což je jeden ze Smithových trademarků (zabíjení nevinných dělníků na Hvězdě smrti v Clerks, použití "síly" ve Flákačích, rasistické vyznění trilogie ve Hledám Amy, přímá parodie v Jay a Tichý Bob vrací úder nebo navážení se "lotrofilů" do nové trilogie v Clerks 2), takže inspirace je zcela jasná. Bez výhrad se mi líbila asi jen poslední povídka, ostatní působí buď zbytečně, anebo končí zrovna, když to teprve začíná být zajímavé. Kdyby se počet povídek snížil na polovinu a ty zajímavější by se více rozvinuly, určitě by to dopadlo lépe. A ještě jedna věc: proč v těchto filmech musejí postavy vždycky souložit buď oblečení, nebo se obléknou hned po dosažení orgasmu, aby kamera náhodou nezabrala nějaký intimní detail? Neočekávám žádnou pornografickou nahotu, ale tohle působí naprosto nevěrohodně. Lepší je, když se kamera odvrátí, než abych se díval na to, jak někdo souloží přes spodní prádlo. 45% ()

• Celý film bol natočený v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)
  • Pre Erica Amadia znamenal tento film okrem režisérskeho aj producentský a scenáristický debut. (MikaelSVK)
  • V scéne, keď Jordy (Emmanuelle Chriqui) leží na posteli, si striedavo v záberoch podopiera hlavu iba jednou rukou, resp. oboma naraz. (MikaelSVK)