Zemřít po zásahu záchodového prkénka z kosmické stanice není nic, čím by se po smrti člověk chlubil, ale osmnáctiletá Georgia Lassová se už dávno smířila s tím, že osud se nedá změnit ani obelhat. Ostatně od své smrti pracuje jako smrtonoš, tj. ten, kdo zemřelým odjímá duši a vyprovází je na onen svět. Restaurace Der Waffle Haus, kde Georgia a další tři smrtonoši dostávali úkoly pro každý den, jednoho dne nečekaně vyhoří a čtveřice záhrobních kolegů dostane místo zodpovědného šéfa Rubea nového nadřízeného jménem Cameron Kane. Ten na rozdíl od Rubea nerozdává jména budoucích zemřelých na žlutých kancelářských přílepkách, nýbrž přidělí podřízeným zbrusu nové mobilní telefony a posílá jim úkoly v podobě esemesek. Na duších mrtvých lidí mu ani trochu nezáleži. Myslí si, že když smrtonoš svůj úkol zpacká, tak se vlastně nic nestane. Smrtonoši Daisy, Mason a Roxy začnou svou nečekanou volnost rychle využívat, ponejvíce k vlastnímu prospěchu. Ale jen dokud nezjistí, že porušení řádu života a smrti má velmi neblahé následky. Georgia je jediná, kdo se snaží dělat svou práci zodpovědně. Ovšem je to pro ni obzvlášť těžké, neboť mezi prvními dušemi, které má odvést do záhrobí, je milovaný kluk její mladší sestry... (oficiálny text distribútora)

korbitch22

Jako veliký fanoušek seriálu(mám ho v topce) jsem se neskutečně těšil...bohužel film je neskutečně zbytečný a úplně odfláknutý.Začátek je sice neskutečná prdel...opět nezklamal můj oblíbenec Mason,který hláškuje o stošest....jenže zbytek filmu už jen smutně kroutíte hlavou nad scénáristovým tápáním a do očí vás bijou některá fakta... a ty jsou.... že citelně chybí Mandy Patinkin...navíc o jeho zmizení měla být kostra příběhu a dozvíte se hovno...setkání Georgi se setrou proběhlo absolutně ne tak,jak by si obě postavy po tolika letech zasloužili a výměna Laury Harris za Sarah Wynter bolela asi nejvíc.Z tématu šlo teda určitě vydupat víc,děj se moc zaobírá Georgou...a stejně je to ve finále vlastně zbytečné,Callum Blue má málo prostoru a co si budem povídat,hlavně díky němu se na to dalo koukat,ono to nebilo zlé,byl tam ten černý humor a mohlo by se to hodnotit za **** jako slabší díl perfektního seriálu,jenže on je to film,který nasliboval hory doly a stěží splnil ty hory...natož doly :-D proto jen ty tři...smutné ale hezké.....Auf wiedersehen Der Waffle Haus! :-D ()

Fr

KAŽDÝ UMŘE, TAK TO PROSTĚ JE..... /// Jsou mezi námi a berou naše duše. Smrťáčtí přátelé, kteří mají své smrťácké případy a teď mají i duši uvězněnou v utrpení – což je (prý) špatná smrťácká zpráva. (Na druhou stranu – moc je to nesere...). Smrt má jasný pravidla a když se poruší – následky jsou....nejasné? Kdo ví? Dokud je neporušíme... Není to ani ujetý ani moc vtipný. Trochu (občas) úsměvný, ale nejhorší na tom je příběh. Seriál neznám, ale tohle je podivná slátanina, která se snaží (asi) něco říct a nemá na to čas. Poselství? Popel rozprášit a neumírat zbytečně. A že potkávat smrťáky je normální. (Tohle vymyslet muselo dát zabrat!) Pro neznalce zbytečnej film a ztráta 85 minut. Snad mi to smrťák dá k dobru. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem fanda seriálu. 2.) Potřebuju objasnit záhadu smrti (na mrtvolu vedle sebe se to nevztahuje). 3.) Jsem fanda do hřbitovů. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

neoBlast

Překvapivě slušné rozšíření kultovního seriálu. Ten se začal s přibívajícími díly opakovat a vařit z vody, proto by mu zřejmě celá zbrusu nová sezóna nejspíše nepomohla k oživení. Jedna delší epizoda rovnou na dvd byla dobrou volbou a celkem rád jsem se k svébytnému humoru Dead Like Me po delší době vrátil. I když chybí skvělá postava Mandyho Patinkina a legendární Der Waffel House, tak jsem naladil zpět na záhrobní "poetiku" seriálu velmi rychle. 60 % ()

blackJag

Záhrobní komedie, která moc vtipu nepobrala, obsazení má druhořadé, magii nemagickou a nápady bezvýchodné. Celé je to látané a puckované bez dramatického smyslu a pokud tady lze mluvit o nějakém nadhledu, hledejme jej v podprahové rovině. Je-li film esencí původního stejnojmenného seriálu, potom ta trochu zavání. 40% ()

Domec

Jelikoz jsem na serial koukala a hodne se mi libil, tak pro me film byl ponekud zvlastni. Tvurci se odchylili od puvodniho cernyho humoru, kterej to vzdycky hrozne nadzvyhoval a priklonili se spise k "rodinnemu dramatu". Coz mi neprijde jako dobrej napad. Takze jestli cekate pokracovani serialu, tak vas moc nepotesi, ale jestli to berete jako nezavislej film, tak zklamani nebudete. Skoda, ze Daisy hraje jina herecka... Jinak 3*** ()

• Laura Harris si nezopakovala roli Daisy, protože by jí kolidovalo natáčení jejího nového seriálu Women's Murder Club, a proto si ji ve filmu zahrála Sarah Wynter. Zajímavé je, že Laura a Sarah si spolu kdysi zahrály sestry v seriálu 24 hodin. (Tom Riddle)
  • Natáčelo se v Montreal (Quebec, Kanada). (BMW12)