Prichádzam s dažďom

• Česko Přicházím s deštěm (viac)

Kdysi Kline (Josh Hartnett) sloužil u losangeleské policie, dnes se jako soukromé očko vydává do Hongkongu pátrat po zmizelém synovi čínského miliardáře. Se svým starým přítelem a bývalým kolegou Meng Zim - nyní hongkongským policistou - sleduje Shitaovu slábnoucí stopu až k místnímu zabijákovi Su Dongpovi a jeho krásné, na drogách závislé milence Lili. V Klineově mysli ale nečekaně ožívají děsivé vzpomínky na případ sériového vraha Hasforda, který jej přiměl opustit řady policie. Jeho soustředěnost je ta tam. Dokáže si Kline zachovat zdravý rozum a dotáhne pátrání do úspěšného konce? (oficiálny text distribútora)

Vavča

Dost zvláštní film, kde pocítíte utrpení hrdinů, uvidíte devastaci nejen jejich těla, ale i duše. Občas to má atmosféru, která by se dala krájet, tak psychopatickou, zlou, vysloveně divnou, na tomto poli režisér exceluje, Takuya Kimura si musel ve své roli užít stejně jako Josh Hartnett, který nejvíce pocítil, co to je, když "umění a kráse" slouží lidské tělo. Není ani tak dle mého důležitá ta detektivní linie, jako spíše ty neustále narážky a odkazy na křesťanství a Ježíše především. Uvidíte opět nádhernou kamerovou práci, ve vedlejší roli Shawn Yue, rejžova žena si zde střihla menší roličku pořád je i v 41 kočka, byť ta blond barva na vlasech vypadá zlváštně. Byeong-heon Lee jako nemilosrdný gangster, co nezná slovo svědomí, a působí prostě jako mrzák, který není schopen jiné emoce, než nenávisti, když pominu ten podivný vztah s přítelkyní. To by byly klady, teď zápory, působí to dost rozháraně a ten konec, by vyloženě hodně divný i když jsem ho čekal, pro mě je stále nepochopitelný. ()

Šakal

I v BOLESTI a UTRPENÍ může být skryto velké UMĚNÍ a KRÁSA. Těžko popisovat slovy tento snímek. O samotném příběhu se nechci a nebudu rozepisovat ( o mnohé bych vás tím připravil ). Film se rozjíždí pomaleji a člověk si notnou chvilku musí zvykat na styl " vyprávění " , ale jakmile začne do příběhu více pronikat, tak s každou další ubíhající minutou ho snímek ( příběh ) pohlcuje čím dál tím více až do závěrečného finále, kde si vše " sedne " . Komentáře, že snímek nemá nosný příběh, nedrží pohromadě a fungoval by sám o sobě jako " videoklip " rozhodně nejsou na místě. To, že je to podáno formou ( na kterou divák z 90% není navyklý ), ještě neznamená, že to nemá příběh. Já říkám MÁ a to velice silný. V určitých fázích filmu ( zejména v první třetině ), může snímek působit mírně roztříštěně a nesourodě, ale s blížícím se koncem už jsou mírné rozpaky rozmetány a v závěru se divák dočká " více než uspokojivého vysvětlení " a může být spokojen. Já tedy rozhodně BYL! A To jak se samotným příběhem, navozenou " halucinogení " snovou atmosférou, hereckými výkony, syrovou kamerou, tak zejména působivou hudební složkou, která se snímkem téměř splývá. p.s. ten soundtrack musím mít! zajímavý ( výstižný ) komentář: kitano ()

Gilmour93

Ye-Zhish Kristus z hongkongské chatrče, co není synem tesaře, ale farmaceutického magnáta, léčí dotekem jak E.T. a přitom trpí za nás, vás, mě, či tebe (vyberte si) a na jeho horké stopě vlastním svědomím přiškrcované soukromé očko Hartnett, do jehož paže se rádi zakusují avantgardní sochaři s vražednými sklony. Tolik k formou docela zajímavé první neonoirové polovině, ale jakmile se Tranovo transcendentno zlomilo do meditativní roviny obohacené o hudbu, jenž si pustíte 15 minut před tím, než skočíte pod mezinárodní rychlík, zlomil jsem nad ním hůl i já. V rámci metaforického přirovnání působivosti snímku zde čtu něco o tom, že déšť zanechá stopy v podobě zvýšeného růstu rostlin, pročistí vzduch a zbaví člověka špíny nejen fyzické, ale i psychické. Mně to spíš připadalo, že mi bez mála dvě hodiny chcalo na čerstvě udělanou trvalou a když jsem se vrátil domů, našel jsem jej kompletně zpustošený a vytopený. A když mluvím o domu, tak věřím, že zdejší profesionální filozofové mrštné mysli dobře vědí, co tím slovem Freud, jeden z náčelníků způsobujících rezonanci jejich psyché, myslel.. ()

3DD!3

Hartnettova backstory parádní a sama o sobě by byla za 5, ten zbytek už ne. Náboženská linka mi nebyla úplně po chuti, i když takhle to vytváří poměrně zajímavý mix, spolu s thrillerem z hongkongského podsvětí a netradičně se vyvíjející detektivkou. Nicméně po vizuální stránce (i obyčejná scéna s příchodem do jednoho proskleného kanclu vypadá naprosto dokonale) jde o špičkové dílo a hudební podkres je taktéž na vysoké úrovni. Pracuješ pro manžela. Najednou ale zjistíš, že jsi na straně manželky, protože jí pořád sleduješ. Připadá ti, že ji znáš lépe než kdokoliv jiný. A když zjistíš, že je nevěrná... nahrne se ti krev do hlavy, uši ti hoří. Myslíš, že ti bouchne srdce. Cítíš se, jako by podváděla tebe. A v té chvíli se z ní stane ta nejvíc sexy žena na planetě. Chápeš? ()

Faustka

Svou minulost pohřbil… bohužel ne dost hluboko. Soukromý detektiv je pověřen pátráním po zmizelém synovi čínského miliardáře. Pro Klinea je to jen další úkol a nový začátek. Na cestě poměrně trnité… na cestě, kde se dějí zázraky, které jsou ale vykoupeny krví a bolestí. Kdy na jejím konci možná čeká rozhřešení. ()

• Film měl premiéru 27. května 2009 v Tokiu v Toho Cinemas Roppongi Hills. (Terva)
  • Skulptury ve filmu jsou přímo inspirovány obrazy Francise Bacona. (ledzepfan)
  • Natáčení probíhalo na Filipínách, v Číně a v USA. (Terva)