Gorillaz: Live in Manchester

(koncert)
  • Veľká Británia Gorillaz: Demon Days Live
všetky plagáty

Sestříhaný záznam koncertů skupiny Gorillaz, které se uskutečnily od 1. do 5. listopadu 2005 v Manchestru obsahuje písně z alba Demon Days, včetně hitů jako Feel Good Inc. nebo Dare. Společně s kapelou na pódiu vystoupil místní dětský sbor a také téměř všichni hudebníci, kteří na albu spolupracovali. DVD bylo v roce 2007 nominováno na cenu Grammy v kategorii "Best Long Form Music Video". (Bajda)

Lima

Další důkaz talentu frontmana ´Blur´ Damona Albarna. Teda na to, že je celý „gorilácký“ projekt vlastně jenom takovou Albarnovou bokovkou, nezbývá než smeknout. Ze začátku tenhle projekt klamal tělem a svojí vizualizací se tvářil jako spotřební zboží pro - obrazně řečeno - „Eso závisláky“, ale zdání klame. Ta hudba není líbivá na první poslech, není podbízivá a chybí tady nějaké zásadní zapamatovatelné pecky (dobrá – ´Clint Eastwood´, jedná z mála výjimek), ale přesto (nebo díky tomu?) se poslouchá moc fajn. Tenhle ojedinělý koncert je krásnou ukázkou audio-vizuální souhry, zajímavé a nápadité projekce, špičkové ozvučení, muzikanti po většinu dobu zůstávají v „anonymitě“ (pouhé stíny na zadní projekci) a jde tu jen o tu hudbu, zkrátka celé to šlape jako švýcarské hodinky. Příjemný zážitek. ()

H34D

Velice se mi líbí image Gorillaz, kdy se nepotřebují nijak předvádět a raději ukazují jen své kreslené podoby a na koncertech zůstáváji v anonymitě za plentou, přes kterou prosvítají jen stíny. Damon Albarn má skutečně talent, nejen pro to jakou muziku dokáže složit, ale oceňuji, že i na koncertě zpívá velmi čistě. Gorillaz: Live in Manchester působí umírněně a inteligentně, ale bohužel, až na jednu výjimku zde zazní pouze písně z alba Demon Days, které je na rozdíl od primárně rockového debutu Gorillaz téměř čistě hip hopové a to už není moc pro mě. Koncert je to dobrý, ale mě se prostě takový styl muziky příliš nezamlouvá, tak si dovolím dát jen lepší 3 hvězdičky, neukamenujte mě prosím :) 7/10 ()

Bajda

Hodně dobře udělaný a skvěle sestříhaný záznam, už tak vizuálně i hudebně naprosto jedinečného koncertu skupiny, která má jednu z nejoriginálnějších a nejzajímavějších image součanosti. ()

Splasher

Damon je můj oblíbenec. A tenhle odvážnej vedlejší projekt celosvětově překonal jeho domovskou kapelu. PS: Myslím si, že české publikum by nebylo na takový koncert dost vyzrálé. ()

Pupidyk

Klubový alternativní britrock má obrovský potenciál. Moje slova bohužel může velice snadno vyvrátit hudební nevzdělanost, která přímo úměrně ústí do obrovského nevkusu dnešní hudební populace. Tuto hudbu nejlépe charakterizují slova jednoho ze zakladatelů Daft Punk. "When you're a child, you don't analyse or judge music. You just like it because you like it" Ať už jsou Daft Punk jacíkoliv, tímhle by se měla většina masových uživatelů hudby řídit. Tvorba a vůbec postoj Gorillaz, kteří si z humbuku kolem jejich kreslených postav vůbec nic nedělají, jsou toho jasným důkazem. A pro Limu: Gorillaz nejsou Albarnovým vedlejším projektem, právě naopak. Myslím, že měli na Albarnovu kariéru ještě větší dopad než Blur. ()

KR4T4S

Má oblíbená kapela a jejich skvělé cd Demon Days v ještě živelnějším a živějším živém záznamu. Kdo by řek', že jim to pošlape ještě líp než ve studiu? Na pódiu do jednoho úžasní (kapela, hosté, sbory a geniální Damon Albarn) - jen ten Shaun v DARE mi příjde trochu out. ()

cab

Vizualne bez chybicek, ale ocekaval jsem mene hostu a improvizace, ktera je originalni, ale me neoslovila kvuli hip hop frazovani a vyplnovacek. Vice znamejsich kousku by neuskodilo. 60% ()

Mes-siah

Až po vzhliadnutí tohto koncertu (samozrejme DVD, nie naživo) som zistil, že Gorillaz to myslia naozaj vážne a že im to naozaj výborne spolu hrá. Neskutočný zažitok. A dostala ma predposledná pesnička, čo si publikum vyžiadalo a to Hong kong, prvz krát predstavená na tomto koncerte. Tá ma dostala, kedže mi je východná kultúra blízka. Albumom DEMON DAYS ma presvedčili, že s[ muzikanti. ()

(=LIFTY=)

Velmi originální a skvěle sestříhaný záznam! Chvílemi jsem měl husí kůži, hlavně z dokonalého nástupu ala Last Living Souls a ztvárnění songu Dirty Harry. Zamrzela mě absence jakékoliv písně z předešlé studiovky, i když se jednalo o koncert speciálně k Demon Days. Čekal jsem aspoň malé překvapení v podobě písně Clint Eastwood jako hudební tečku za koncertem. A Shaun Ryder hodně zmrvil píseň Dare svým nepříjemně pronikavým pokusem o zpěv. Ale co, hned jak potom zapěl Damon Albarn, tak bylo zase všechno v pořádku! Ten člověk je vynikající skladatel a zpěvák! ()